Vajíčko Camellia modré

3.4.2020

Poslední háčkované vajíčko do série třpytivých a lesklých velikonočních dekorací. YarnArt Camellia má nádhernou barevnou škálu, proč toho tedy nevyužít.

YarnArt Camellia je malé klubíčko o hmotnosti 20 gramů a návinem 190 metrů ve složení 70% polyester a 30% metalické vlákno. Camellia je krásná dekorativní příze, kterou lze využít k ozvláštnění homedecor výrobků. My si obháčkujeme velikonoční vajíčko. Záleží na Vás, zda-li uvaříte vajíčko na tvrdo a dozdobíte pár kousků z neděle na pondělí, nebo vajíčko vyfouknete případně stejně jako já vyřešíte nákupem polystyrenového výlisku.

Co se týče vajíčka, jedná se o klasickou velikost tuším „M“, ve videu uvidíte i příměr ke kupovanému vajíčku. Polystyrenová vajíčka zakoupíte buď v řetězci Tesco nebo jiných nákupních střediscích, případně v galanteriích. Z jednoho klubíčka Camellie obháčkujete odhadem cca 4-5 vajíček. Háčkuji háčkem číslo 2 a obal na vajíčko hezky pruží, takže se velikostně přizpůsobí velikonoční dekoraci.

Pod článkem naleznete i grafický nákres prvních pár řad. Poslední dvě řady na obrázku je ukázka, jak pomalu práci sháčkovat a ukončit. Nezapomeňte před těmito řadami vložit vajíčko, pak by to už nebylo možné.

Pohodové tvoření všem.

Vajíčko Camellia modré
Příze: YarnArt Camellia, barva 428 modro stříbrná, zakoupíte na www.primaprize.cz
Spotřeba: 1 klubíčko
Háček: 2 mm
Rozměry: výška 6.5 cm, obvod 13 cm
Jehla s velkým ouškem
Časový rozpočet: cca 40 minut
Pro začátečníky (doporučuji vytisknout návod a háčkovat s videem)

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko
PRDS – přední reliéfní dlouhý sloupek

Háčkujeme do magického kroužku. Řada začíná tzv. náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního DS. Řada končí PO. Náhrada NENÍ součástí vzorku. Pokud se Vám MK nedaří, spojte čtyři ŘO pomocí PO do kroužku. Základy háčkování, včetně postupu na magický kroužek zde.

Camellia, modrá, háček 2 mm
1. řada: N za DS, 15 DS do MK, PO
2. řada: N za DS, háček vedeme do očka a uháčkujeme dva DS, dále dva DS do každého očka, tj. zdvojíme každé očko. Na konci řady PO. (30)
3. řada: N za DS, +PRDS, PRDS, ŘO, očko vynecháme+, opakujeme vzor mezi znaménkem plus. Končíme ŘO, očko vynecháme a PO. (máme základ pro 10 sloupců)
4. – 9. řada: N za DS, +PRDS, PRDS, 3 ŘO+ opakujeme vzorek mezi znaménkem plus, řadu končíme 3 ŘO a PO. (10 sloupců)

Středovou nitku od magického kroužku vytáhneme vně práci. Do vytvořeného obalu vložíme vajíčko. Dále háčkujeme s vajíčkem uvnitř.

10. řada: N za DS, +PRDS, PRDS, ŘO+, opakujeme vzorek mezi znaménkem plus, řadu končíme ŘO a PO.
11. řada: N za DS, sháčkujeme dva PRDS do jednoho PRDS, opakujeme, řadu končíme PO (10PRDS). Pro poutko uháčkujeme 40 ŘO, pomocí PO připojíme k vajíčku a přízi ukončíme.

Dokončení
Volné konce zapošijeme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Nejnovější projekty, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..