Věneček Macrame

18.12.2022

V dnešním video návodu si ukážeme, jak si uháčkovat jednoduchý věneček z příze YarnArt Macrame Cotton.

YarnArt Macrame Cotton je cívkové klubíčko 250g návin 225 metrů, složení 85% bavlna a 15% polyester. Vyrábí se v pestré škále barev a šířka šňůry je cca 2.5 mm. Pokud máte chuť vyzkoušet háčkování ze šňůr, tak tato tloušťka je to pravé pro Vás. Hodí se na spoustu projektů od háčkovaného prostírání, tašek, košíků, drobností, vloček, zkrátka jakýkoliv typ homedekoru. Je to moje nejoblíbenější šíře šňůry a použila jsem ji v kalendáři Krampolinka 2022 na výrobu tašky, koberce či dýně.  Kalendář koupíte pouze zde a návody z kalendáře nikde jinde neseženete.

YarnArt Macrame Cotton se vyrábí v provedení Jazzy – typově melír, v provedení VR – typově batika, v provedení Spectrum – ombré efekt a v provedení Lurex – s lurexovou nitkou. Macrame Cotton jsou vzájemně kombinovatelné a díky tolika druhům mohou vzniknou parádní výrobky.

Co se týče věnečku, v podstatě obháčkujeme záclonový kroužek průměr 5 cm. Sehnala jsem plastový bílý, ale můžete si pořídit i dřevěný. Tím, že ho obháčkujeme, je celkem jedno, jakou bude mít kroužek barvu. Kroužky u nás mají jeden kus za pět korun. Budeme háčkovat jednoduché krátké sloupky kolem kroužku. V další řadě háčkujeme jednu nebo dvě řady pevných ok. První řadu pevných ok háčkujeme háčkem stejné velikosti. Druhou řadu, pokud by se kroutila, háčkujeme háčkem o číslo větším. Pokud potřebujeme ještě více řad, měníme velikosti háčků.

Věneček dozdobíme mašličkou či drobnými knoflíčky. Jedná se o jednoduchý a rychlý projekt. Věnečky ozdobí stromeček, vánoční dekorace či vánoční dárek.

Z YarnArt Macrame Cotton naleznete na webu dále tyto návody a video návody:

Ať se Vám věneček podaří a máte z něj radost.  Hotovými výrobky se určitě pochlubte v naší FB skupince Krampolinka pro inspiraci ostatním. Pro rady a tipy pro ostatní a Vaše foto prosím vkládejte i do společného vlákna ve FB skupince Krampolinka zde. Na Instagramu prosím používejte #venecekmacrame

Věneček Macrame
Příze: YarnArt Macrame Cotton, č. 752, pořídíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk
Spotřeba: zbytky z klubíčka
Háček: 4 mm
Rozměry: 7.5 cm hotový věneček s lemem
Jehla s velkým ouškem na zapošití, záclonový kroužek vnitřní průměr 5 cm
Časový rozpočet: cca 20 minut
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek

Věneček, háček 4 mm
1. řada: Volný konec přeložíme. Háček vedeme skrz střed kroužku, nabereme očko příze a vně kroužku protáhneme oba konce příze na háček. Háčkujeme krátké sloupky, tj. háček vedeme středem kroužku, zespodu nabereme přízi, nahodíme, zespodu nabereme přízi a vně kroužku uháčkujeme KS. Háčkujeme tolik KS, kolik se jich do kroužku vejde. Řadu končíme PO.
2. řada: ŘO místo PO, dále háčkujeme PO za zadní nitku krátkých sloupků. Řadu končíme PO, povytáhneme volný konec a vytvoříme délku požadovaného poutka. Přízi ustřihneme a volný konec v zadní části buď zavážeme na uzel, nebo protáhneme několikrát tam a zpět a tím zabezpečíme.

Pozn. Pokud chceme více řad pevných ok, tak postupně měníme velikosti háčku.

Dokončení věnečku
Z klubíčka ustřihneme volný konec, který zavážeme na mašličku. Věneček dozdobíme tematicky např. knoflíkem, perličkami.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..