Víla Twisted

20.12.2022

V dnešním video návodu si vyrobíme jednoduchou vílu z příze YarnArt Twisted Macrame 3 mm kolekce VR.

YarnArt Twisted Macrame 3 mm VR je cívka 250g/195 metrů, 80% bavlna a 20% polyester. Díky nulovému seskání je příze nádherně rozčesávatelná, takže se stala velice oblíbenou u tvůrců macramé/drhání. Zajímavostí kolekce VR je batikování vlákna, takže po rozčesání se barvy nádherně spojí a vytvoří úžasný barevný efekt. Twisted Macrame jsem použila v kalendáři pro YarnArt na výrobu polštáře s třásněmi a jednobarevnou variantu ještě využijeme na výrobu andílka. Twisted Macrame se vyrábí ve velikosti 5 mm, 3 mm a dále Twisted Macrame Lurex 3 mm. Všechny Twisted jdou parádně rozčesat a nabízí pestrou škálu tvoření od tašek, po koberce či nástěnné  boho dekorace.

Rozbalování balíčku s YarnArt Twisted Macrame 3 mm VR můžete shlédnout ve videu zde, nebo si přečíst více v článku zde.

Na vílí křídla použijeme efektní přízi Vlnika Daniela, Vlnika Grace, Vlnika Linda nebo příze Vlnika Megan.

Hotovými vílami Twisted se určitě pochlubte v naší FB skupince Krampolinka pro inspiraci ostatním. Pro rady a tipy pro ostatní foto prosím vkládejte i do společného vlákna ve FB skupince Krampolinka zde. Na Instagramu prosím používejte #vilatwisted.

Víla Twisted
Příze: YarnArt Twisted Macrame 3 mm VR, barva 922, pořídíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk, Vlnika Daniela nebo Vlnika Megan, pořídíte na Vlnika.cz, na ručičky můžete použít šňůru YarnArt Macrame Cord 3 mm
Spotřeba: jedno klubíčko od každého druhu
Rozměry: 18 cm (podle délky základního pramenu)
Jehla s velkým ouškem, nit, korálek, 16 cm karton nebo obal od mobilu, ostré nůžky, hřebínek
Časový rozpočet: cca 30 minut
Pro začátečníky

POSTUP: 

  • Křídla vytvoříme z příze Vlnika Megan nebo Vlnika Daniela. Ustříhneme cca 25 cm pruh, který přeložíme na třetiny, které se v zadní části překrývají.
  • Ručičky vyrobíme z příze YarnArt Macrame Cord 3 mm. Ustřihneme cca 24 cm provázek, který zauzlíkujeme na jednom konci. Ručičky položíme na křídla.
  • Pro výrobu těla potřebujeme Yarnart Twisted Macrame VR a obal na mobil výška 16 cm nebo kus kartonu 16 cm. 10x omotáme přízi Twisted Macrame VR a prostřihneme spodní část. Vrchní část pramenu svážeme dostatečně dlouhým provázkem nebo stejnou barvou příze. Šňůrku dále využijeme pro připevnění hlavičky, vlásků a šňůrka bude současně tvořit poutko.
  • Pramen rozložíme svisle před sebe. Pod suk vložíme křídla a ručičky. Přeložíme svislý pruh přes křídla a ručky a pod křídly převážeme tělo několikrát dokola stejnou barvou příze. Zasukujeme v zadní části. Volné konce nestříháme, následně je rozčešeme jako součást sukýnky. Doporučuji shlédnout video postup.
  • Vlásky vyrobíme z Twisted Macrame VR a opět použijeme obal na mobil, výška 16 cm. 10x omotáme přízi a prostřihneme jeden konec.
  • Hlavičku – korálek navlečeme na volné konce první svázané části. Konce oddělíme a na hlavičku vložíme střed vlásků. Svážeme pevně na suk. Volné konce šňůrek zasukujeme v dostatečné vzdálenosti ještě jednou a vyrobíme poutko.
  • Sukýnku opatrně rozčešeme. Srovnáme si ručičky a zarovnáme správnou délku. Zauzlíkujeme druhý konec ručičky. Oddělíme poutko od vlásků. Vlásky přetočíme směrem nahoru a opatrně rozčešeme. Po rozčesání zastřihneme sukénku i vlásky ostrými nůžkami. Vílu můžeme dozdobit drobnými perličkami, knoflíčky, pírky, atd.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..