Vzorníky a katalogy: vybíráme přízi z pohodlí domova

5.11.2018

Ptáte se, kde se dají sehnat katalogy nebo vzorníky přízí? Rádi byste vybírali přízi na netu, ale nemáte ponětí, jak ve skutečnosti vypadá, případně jak je to s barvičkou? Abyste nekupovali zajíce, resp. přízi, v pytli, prosvištěla jsem net a v článku přináším krátké shrnutí míst a způsobů, jak se k různým vzorníkům nebo katalogům dostat.

Vzorníky s ústřižky a tištěné katalogy

Tento luxus je už dostupný pouze málo. Jednak můžete podle obchodního zákoníku od koupě příze v e-shopech odstoupit (na druhou stranu, každé klubko doma se počítá a je těžké jim říct vale a běžet na poštu, že) a jednak je výroba vzorníků přízí značně časově a finančně náročná. Zpravidla se u vzorníků totiž jedná o ruční práci, vázání, lepení, stříhání, případně krásný papír a zakázkový tisk v případě katalogů. Ke vzorníkům mám však od dětství pozitivní vztah. Určitě to máte stejně. Vzorníky se objevovaly téměř pravidelně v Praktické ženě a formou objednávkového lístku (takový prapra e-shop) jste mohli objednat takřka cokoliv. Ovšem ne vždy bylo vše skladem, což přinášela doba. Který výrobce si udržel tradici vzorníků a katalogů? Na to se podíváme v následující části.

VLNAP a.s. Nejdek
I v dnešní době si Vlnap ponechává katalog s ústřižky, který zasílá na základě žádosti v e-mailu nebo telefonického požadavku ZDARMA do vašich schránek. Katalog s pořadovým číslem 26 si můžete objednat na telefonním čísle 353 162 339 nebo e-mailem na zp@vlnap.cz. Náhled katalogu zde zpvlna-katalog-26.

VSV s.r.o Pilníkov
Další úžasný vzorníkový katalog si můžete objednat u rodinné firmy VSV s.r.o., která vyrábí populární sérii přízí Elian. Zde získáte vzorník buď ZDARMA k objednávce (stačí si požadavek dopsat do poznámky) nebo stačí poslat žádost o katalog na info@vsv.cz. Takže pak stačí uvařit kafíčko a nekonečné hodiny se probírat tou nádherou.

Toptex s.r.o. Halenkov
U Toptextu, jejichž vlajkovou lodí je příze Kateřina, si můžete požádat o vzorky přízí, které máte v plánu zakoupit. Vzorečky přízí lze ZDARMA objednat v kontaktním formuláři zde

Vlna-Hep v.o.s. Křešice

Vlna-Hep krom letošní zimní novinky Tulip Big vydává i nový tištěný katalog produktů s pořadovým číslem 2. Katalog bude rozesílán e-shopům a galanteriím, takže pokud o něj máte eminentní zájem, zkuste cca od konce listopadu pátrat u svých prodejců. Malou ochutnávku katalogu naleznete na facebookové stránce výrobce zde.

Tureckeprize.cz 
Tak tady máte možnost objednat vzorník přízí Lanoso přímo v e-shopu a za symbolický poplatek dostane přehled o tom, co vše je v portfoliu turecké značky Lanoso, novinky na českém trhu. Vzorník můžete objednávat zde

Vzorník ústřižků Himalaya Dolphin Baby u M.ART
Na facebookové stránce M.ART sice hoří svíčky, ale paní majitelka je velice šikovná a háčkařka k tomu. Z tohoto důvodu pro zájemce ručně vytváří ústřižkové katalogy z příze Himalaya Dolphin Baby. Ústřižkový katalog velikosti A4 si za 99 Kč můžete objednat přímo na její facebookové stránce zde. Video, jak takový katalog vypadá, naleznete zde.

Bezvapleteni.cz

BezvaPleteni jakožto jediný dovozce přízí YarnArt má také výsadní právo distribuovat jejich katalog. Katalog YarnArtu pro e-shopy a galanterie (tj. bez DPH) lze ve větším počtu získat zde. Videopříspěvek o katalogu YarnArtu naleznete pod článkem.

PrimaPrize.cz

PrimaPrize má pro Vás novinku v podobě možnosti zakoupení katalogů přízí od firmy Alize a YarnArtu nebo vzorníků přízí Himalaya Dolphin Baby nebo Seta Lux, mrkněte sem. Takže neváhejte a čtení ke kávičce můžete v e-shopu objednat zde.

Pletanky.cz
Pletánky Vám mohou vzorník přízí Drops vyrobit téměř na míru. Tedy pokud se nebude jednat o vzorky celého skladu. Každopádně v případě zájmu lze poslat e-mail na pletanky@seznam.cz s požadavkem, které kousky přízí byste chtěli doslova osahat a paní majitelka se s Vámi dále dohodne. Také jsou velice vstřícní co se katalogů týče a mohou objednat ze zahraničí (za poplatek) katalogy firem Drops nebo Schachenmayr, takže tady platí „Líná huba, holé neštěstí“, a je možné, že získáte katalogy, které se jinak ani sehnat nedají.

Pleturada.cz
U Pleturada lze získat produktové karty k přízím italské značky Mondial a musím přiznat, že jejich sortiment je opravdu zajímavý. O produktové karty si stačí napsat e-mail na info@pleturada.cz. 

Niťárna s.r.o. Česká Třebová
Katalog online k nahlédnutí naleznete na stránce zde 

Lana-Art České Budějovice
Tištěný katalog přízí Lana-Art k objednání zde

A já jsem se asi úplně ve výčtu vyčerpala. Pokud máte ve svém oblíbeném e-shopu k dispozici katalogy nebo vzorky k zakoupení, písněte mi zprávičku, článek ráda rozšířím o další zdroje inspirací.

Krásný a pohodový den všem

Katka

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Marie Hamáková 23.12.2018 at 16:18

    Dobry den, vzorky prizi nabizi take klubickovna.cz. Jsou za 100,-Kc. S pozdravem Marie Hamakova

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..