Zápich kytička a kytičkovač Prym

24.6.2018

Po kytičkovači jsem dlouho stonala. Tak jsem si ho před pár lety zkrátka koupila. Nastalo pravé šílenství, kytičky jsme měli doma úplně všude. Zápichem do květináče jsem obdarovala půlku rodiny.

Rychlý dáreček, spotřebujete zbytky, udělá radost. Jenže ouha. Letos jsem kytičkovač Prym opět vydělala ze šuplíku a marně jsem laborovala, jak vlastně na to. Takže jsem se rozhodla natočit video pro případ, že bych opět zapomněla postup. Co se mi osvědčilo?

  • „čuplíky“ dát do pořádné uzavíratelné krabičky, ať nemusíte při ztrátě alternovat párátkem nebo špejlí
  • při sundávání kytiček, i když je to otrava, vydělejte čuplíky, pokud je budete nechávat zastrčené v desce, hrozí rychlé opotřebení a ohnutí, případně zlomení, to pak můžete alternovat viz bod jedna 🙂
  • kytičku sundávejte až po řádném prošití a utažení, vyhnete se tak „deformaci“ okvětních lístků, které by se při neprošití různě vytahovaly
  • pokud budete prostřihovat, nejdříve prošít, pak vydělat čuplík jeden konkrétní a tam prostřihnout
  • je super kombinovat různé materiály, krom příze např. tenké mašle, motouzek, tenkou kraječku, lýko, dodekorovat lze například knoflíčkem či perličkou
  • přidělat kytičku na špejli lze jen jejím propíchnutím v zadní části, pro ty, co vlastní tavnou pistoli, můžete použít tento super vynález
  • kytičky lze s trochou dobré vůle spojovat do větších celků – zkusila jsem a asi nemám dobré vůle dost, úplně jsem se s tímto způsobem nezkamarádila, ale když mrknete na pinterest (klíčové slovo flowermaker pattern), určitě to vykoumáte lépe než já

Kytičku lze použít jako základ na zápich do květináče, ozdobu na čepičku případně jiný kousek oděvu, já zkusila vytvořit i takový malý obrázek. No a my se vrhneme na jednoduchý způsob tvorby kytičky. Připravte se, je to návykové :).

Kytička – zápich do květináče
Příze VlnaHep Camilla anebo Perla, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Kytičkovač Prym
Knoflík, perlička, nit
Jehla s velkým ouškem, špejle

Doporučuji shlédnout VIDEO. Kytičkovač – čuplíky zastrčíme do prvního malinkého kroužku a čuplíky opatříme i třetí patro kytičkovače, docílíme průměru  5-6 cm.

Volný konec přiklopíme mezi spodní a vrchní část kytičkovače a začneme omotávat nejprve druhou řadu čuplíků. Ideální je začít od čísla jedna. Dobré je také počítat každé omotání. Pokud chceme, aby měl jeden okvětní lístek pět vrstev, počítáme do deseti. Pokud toužíme po sedmi vrstvách, omotáváme čtrnáctkrát. Doporučuji počítat po každém omotání, ať se v motání neztratíte, čeká nás to celkem dvanáckrát. Pokud jsme spokojené s prvním patrem, můžeme kytičku již ukončit, tj. ustřihneme cca 20 cm volný konec a prošijeme kytičku mezi jednotlivými lístky.

Pokud budeme pokračovat druhým patrem, například stejnou barvou, zopakujeme postup počítání na první řadě čuplíků. Tady to jde lehce hůř, ale určitě se s tím poperete. Pokud by jste chtěli střed kontrastní, ustřihneme původní barvu, háčkem nebo jehlou s velkým ouškem protáhneme středem kytičky volný konec dolů a z vrchu dolů vytáhneme kontrastní barvu a pokračujeme v postupu omotávání. Takto získáme dvouvrstvou kytičku, kterou ve finále prošijeme středem, zauzlujeme volné konce a teprve poté sundáme z kytičkovače.

Střapatý střed/střapatý okraj: po zapošití a zauzlování volných konců kytičky, DŘÍVE než ji sundáme, prostřihneme konce okvětních lístků.

Kytičku ozdobíme knoflíkem, protáhneme zezadu špejli pro zápich nebo zavírací špendlík pro brož a máme hotovo. Teď už stačí jen vymyslet, koho obdarujeme.

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..