Balíček od Joom č. 22

2.3.2023

 

 

V dnešním článku o vychytávkách z JOOM si shrneme nápady za poslední dva měsíce, kdy jsme si balíčky rozbalovali průběžně. Pojďte mrknout.

V průběhu ledna a února k nám doputovaly balíčky od marketplace Joom.com, který má sídlo v Lotyšsku.  Co to znamená marketplace? Jedná se o virtuální tržiště, které nabízí prodej zboží z celého světa od Číny po USA. DPH je zahrnuto v ceně a díky umístění v Evropě se u balíčku neplatí clo. Pokud pošta clo vyžaduje, tak ho Joom proplatí zpět.

Postupně zkoušíme různé vychytávky na tvoření. Líbí se Vám něco na Joom? Chcete, abych to vyzkoušela za Vás? Stačí mi napsat třeba na FB nebo Insta zprávu s odkazem, co Vás na Joom zaujalo. Pokud to bude možné, ráda objednám, společně rozbalíme a pro Vás vyzkouším.

Vše si můžete prohlédnout zpětně v těchto článcích Joom č. 1, Joom č. 2, Joom číslo 3, Joom číslo 4, Joom číslo 5, Joom číslo 6, Joom číslo 7, Joom číslo 8, Joom číslo 9, Joom číslo 10, Joom číslo 11, Joom číslo 12, Joom číslo 13, Joom číslo 14 (jak na reklamace), Joom číslo 15, Joom číslo 16 (deštník na přadénka), Joom číslo 17 (dětský kreslící tablet), Joom číslo 18 (bambule), Joom číslo 19 (další bambule a malý pletací mlýnek), Joom číslo 20 (pastelky, nůžky, baňky, velký pletací mlýnek) a Joom číslo 2021 (vypínač babiččinich čtverců), které se věnují rozbalování balíčků a produktů z Joom.com.

Co nás tentokrát čekalo v balíčcích od JOOM?

Začnu dvěma sadami pastelek KALOUR. 50 kusů v plechové krabičce se vzorníkem v barvách Macaron nebo Metalic. Pastelky přišly dobře zabalené, příjemně se s nimi kreslí a odpovídají barevnému tématu. Macaron jsou barvičky pastelové v makronkových barvičkách. Metalic jsou pastelky s kovovým leskem. Barevně tento typ nejlépe vynikne na černém podkladu. Za mne super poměr výkon – kvalita. Na Kalour Metalic krátké video můžete mrknout sem

Další parádní věc, která se objevila na JOOM je sada háčků ETIMO TULIP RED. Všeobecně se tyto háčky považují za mercedes mezi háčky. Jsou ergonomicky tvarované, mají zarážku pro prst pro pohodlné držení, materiálově to není vyloženě ani plast ani silikon. Jsou lehoučké do ruky a „kovová část“ je tvořena buď hliníkem nebo lehkou slitinou. Červená matná barva má zpříjemnit háčkování především očím. Háčky pochází z Japonska a musím říct, že celá sada, která doputovala, byla nádherně a kvalitně zabalená. Na vnějším obale naleznete vysvětlení a popis háčků. Sadu tvoří šest háčků o velikosti 1.8mm, 2.00mm, 2.20mm, 2.50mm, 3.00mm, 3.50mm, 4.00mm a 5mm a praktické kvalitně ušité látkové pouzdro pro uložení.

Pozor, na háčcích je současně i mezinárodní označení. Pro naši orientaci používáme označení v milimetrech – proto se může zdát zvláštní velikost háčku 1.8 mm nebo netypická 2.2 mm. Sada je dražší, ale pokud získáte na JOOM kupon nebo vychytáte háčky v akci, vyjdou cenově srovnatelně jako u nás. Představení Tulip Red a porovnání s dalšími podobnými háčky z Joom v Povídání u klubíčka zde.

Další sada háčků stejného výrobce je ETIMO TULIP ROSE Tyto háčky si můžete na vyzkoušení pořídit po jednotlivých kusech. Doporučuji ta čísla, která používáte nejčastěji. Alespoň si můžete vyzkoušet rozdíl v háčkování. Háčky se dají pořídit ve velikostech 2.75 mm – 6 mm, případně si můžete pořídit celou sadu Etimo Tulip  Rose v pouzdře s nůžkami a jehlami. Rozdíl mezi Rose a Red je v barvě kovové části, jinak je háček v podstatě stejný. Na krátké představení Etimo Tulip Rose mrkněte sem.

Dále jsme si z JOOM rozbalili tip na velikonoční tvoření – plastová vajíčka. Objednala jsem bílou a přírodní barvu a překvapila mne reálnost produktu. Vajíčka stačí obháčkovat. Díky tomu, že jsou z plastu, je můžeme opakovaně používat třeba jako venkovní dekoraci. Sadu bílých vajíček 20 kusů v síťce pořídíte zde. Sadu hnědých vajíček v síťce pořídíte zde. Dále jsem vyzkoušela plastová transparentní vajíčka. Skládají se ze dvou polovin a buď se dá dát dovnitř jarní drobnost nebo obháčkovat a zavěsit. Průhledná vajíčka zakoupíte zde.

Dále jsem z JOOM vyzkoušela deníček – vypadá jako památník z čínskými vodoznaky a kresbou. Deník má formát A5 a je v kvalitním provedení. Zabavila mi ho dcera. Vyzkoušela jsem i pera typu centrofix s různou tloušťkou hrotů. Balení obsahuje osm kusů per ve velikostech hrotu 005, 01, 02, 03, 04, 05, 07 a 08 Kreslí se s nimi báječně a budou super například pro Zentangle nebo scrap booking.

Vyzkoušela jsem objednat i háček na knooking. To je technika, kdy se okem háčku provlékne vlasec – lanko. Háčkovaná očka zůstávají na lanku, což je rozdíl oproti tuniskému háčkování, kdy se nabírají očka na háček v jedné řadě a v druhé řadě je uháčkujeme. Háčky na knooking na Joom zakoupíte v různých velikostech zde. Dále jsem chtěla vyzkoušet cestovní sadu háčků v koženkovém pouzdře. Háčky mají větší silikonovou ručku, dobře se drží. V pouzdře jsou háčky ve velikostech od 2 mm do 6 mm, celkem 9 kusů. Sadu háčků pořídíte zde.

Co ráda nakupuji na JOOM a v čem ráda vybírám je široká škála knoflíků a drobných dekorací. Výběr je báječný. Třeba jednoduché vánoční knoflíky či ozdoby na vánoční dekorace. Sada 50 kusů srdíčka, sněhuláci, vločky, srnečky, stromečky atd. za akční cenu zde. 100 knoflíků vánočních medvídků v sadě zde. Co třeba dřevěné malované hlavičky třeba na andílky nebo makramé víly. 20 kusů průměr 22 mm pořídíte zde. A na makramé andílky se budou hodit i křidýlka. Sada 16 kusů různé barvy se třpytem pořídíte zde.

Z dalších knoflíků, které mám oblíbené jsou klasické bílé a červenou barvou malované hvězdičky. Sadu 25 kusů pořídíte zde. Na Velikonoce nebo jaro se budou hodit knoflíčky ptáčků. Sada 50 kusů k pořízení zde. Větší knoflíky ptáčků v sadě 50 ks zde. Krásné a velké knoflíky ve tvaru zajíce, sadu 20 ks pořídíte zde.

Na jarní tvoření se budou hodit knoflíky domečků. Sada 100 kusů v různých barvách k dostání zde. Roztomilí růžoví medvídci. Sada 25 kusů zde. Veselá sada muzikantů – zvířátek. Sada knoflíků 50 kusů zde.

Při nákupu na JOOM můžete narazit na výrobky, které zakoupíte výrazně levněji a naopak něco dráž než u nás. Chce to hledat a proklikat se tím, co Vás zajímá. Joom má česky hovořící podporu.
Celkově informace k Joom:

  • Doporučuji stáhnout aplikaci Joom, jsou tam ceny ještě krapet nižší.
  • Některé části jsou již v češtině, některé ještě běží v angličtině.
  • DPH k ceně zboží naskočí až v nákupním košíku.
  • Doprava je zdarma.
  • Platba kartou online.
  • Získáváte bonusové slevy nebo bodíky za nákup.
  • Doba dodání je od 3 do 8 týdnů. 
  • Česky hovořící podpora – pokud nedorazí balíček včas, stačí se obrátit na zákaznické centrum, které s Vámi problém v češtině vyřeší.

Pohodový nákup.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..