Balíček od JOOM č. 23

19.4.2023

V tomto článku se podíváme na menší blokovací desku na čtverce, háčky a jehlice. Vše z marketplace JOOM, kde si vybere každý.

Jeden velký balíček od marketplace Joom.com čekal na své rozbalování skoro měsíc. Jedno rozbalování balíčků a video podcast Povídání u klubíčka nám totiž vypadlo kvůli mé nemoci. O to více jsem se na tento balíček od JOOM těšila. Byly tam totiž hlavně háčky Etimo Tulip Rose a deska na vypínání čtverců. Jak jistě víte, marketplace JOOM má sídlo v Lotyšsku. Jedná se o virtuální tržiště, které nabízí prodej zboží z celého světa od Číny po USA. DPH je zahrnuto v ceně a díky umístění v Evropě se u balíčku neplatí clo. Pokud pošta clo vyžaduje, tak Vám ho Joom proplatí zpět.

Postupně zkoušíme různé vychytávky na tvoření. Líbí se Vám něco na Joom? Chcete, abych to vyzkoušela za Vás? Stačí mi napsat třeba na FB nebo Insta zprávu s odkazem, co Vás na Joom zaujalo. Pokud to bude možné, ráda objednám, společně rozbalíme a pro Vás vyzkouším.

Vše si můžete prohlédnout zpětně v těchto článcích Joom č. 1, Joom č. 2, Joom číslo 3, Joom číslo 4, Joom číslo 5, Joom číslo 6, Joom číslo 7, Joom číslo 8, Joom číslo 9, Joom číslo 10, Joom číslo 11, Joom číslo 12, Joom číslo 13, Joom číslo 14 (jak na reklamace), Joom číslo 15, Joom číslo 16 (deštník na přadénka), Joom číslo 17 (dětský kreslící tablet), Joom číslo 18 (bambule), Joom číslo 19 (další bambule a malý pletací mlýnek), Joom číslo 20 (pastelky, nůžky, baňky, velký pletací mlýnek) a Joom číslo 21 (vypínač babiččinich čtverců), Joom číslo 22 (červené háčky Etimo Tulip Red a pastelky) které se věnují rozbalování balíčků a produktů z Joom.com.

Co nás tentokrát čekalo v balíčcích od JOOM?

Začnu tím nejlepším a to byla růžová sada háčků v koženém pouzdře Etimo Tulip Rose. Červenou sadu háčků Etimo Tulip Red jsme si rozbalili v balíčku č. 22. Jakmile se objevila růžová sada, hned jsem ji objednala a prozdradím i tajemství – na cestě máme i červnou sadu Etimo Tulip, tak budeme moct porovnat. Proč jsou háčky Etimo Tulip tak drahé? Etimo Tulip pochází z Japonska. V podstatě se jedná o designový háček s vychytanou váhou, speciálně tvarovanou rukojetí a kovová část je z odlehčené slitiny. Verze RED – červená má šetřit oči. Růžová sada Etimo Tulip Rose je v podstatě totožná, jen krček háčku je stříbrný. Sada obsahuje 10 háčků ve velikostech 2 mm, 2.2 mm, 2.5 mm, 3 mm, 3.5 mm, 4 mm, 4.5 mm, 5 mm, 5.5 mm a 6 mm, ostré nůžky v koženém pouzdře, dvě jehly s velkým očkem a ozdobný střapec. Vše je v krásném elegantním růžovém koženém pouzdře na zip. Sadu ani háčky Tulip nikomu nenutím – cena je opravdu vysoká. Pokud však chcete vyzkoušet Etimo Tulip, doporučuji pořídit jeden háček v oblíbené a nejvíce používané velikosti a podle toho zjistíte, jestli jsou Etimo Tulip právě pro Vás. Sadu pořídíte na JOOM zde. Pokud je vyprodáno – určitě číhejte. Průběžně se naskladňuje. V České republice mají některé e-shopy sadu na dotaz.

Další očekávaná vychytávka, kterou jsem nutně, ale opravdu nutně potřebovala je vypínací deska na blokování čtverců. V rozbalování balíčku od JOOM č. 21 jsme si rozbalili velkou desku, kde lze vypínat i do kruhu. Tentokrát jsem objednala menší velikost 23.5 x 23.5 cm. K desce přicestoval dřevěný stojánke a tubus s vypínacímí kolíky. Ty lze použít i na větší vypínací desku (jak víte, tak jsem u větší desky řešila ztrátu kolíků a dostala jsem kompenzaci třetiny ceny). Jak se deska používá? Uháčkujeme čtverce a ty vypneme pomocí kolíků na požadovaný tvar. Další čtverce klademe do komínků a tím získáme stejnou velikost čtverců, což dost usnadní sháčkování. Čtverce vypínám – blokuji na sucho, ale můžete mírně navlhčit. Mokrou variantu nedoporučji, abyste si dřevěnou desku nezničili. Blokovací desku pořídíte na JOOM zde.

Povídání u klubíčka #58

Od JOOM jsme si rozbalili i další sady háčků. Překvapil mne tvar ergonomického  háčku, který je na můj vkus hodně prohnutý a musím vyzkoušet, jak se s ním vlastně pracuje. Sada obsahuje 8 kusů. Krček je z kovu a ručka z plastu. Sadu pořídíte zde.

Sada háčků v pouzdře obsahuje malé háčky 1.0mm, 1.25mm, 1.5mm, 1.75mm, 2.0mm, 2.25mm, 2.5mm, 2.75mm. Tyto háčky mají kulatou silikonovou rukojeť. Dále sada obsahuje větší háčky s placatou rukojetí ve velikostech 2.5mm, 3.0mm, 3.5mm, 4.0mm, 4.5mm, 5.0mm, 5.5mm a 6.0mm. Pouzdro je hezky provedené a je na zip. Sadu pořídíte zde.

Sada malých háčků v růžovém pouzdře obsahuje háčky na háčkování krajky, deček či šátků – zkrátka jsou to háčky na tenké příze v krásném elegantním pouzdře. Sada obsahuje háčky velikostí 1.0mm,  1.25mm, 1.5mm, 1.75mm, 2.0mm, 2.25mm, 2.5mm, 2.75mm a nůžky. Ručka háčků je kulatá plastová. Sadu pořídíte zde.

Sada malých háčků s plastovou ručkou a kovovým krčkem. Rukojeť má zarážky, takže se dobře drží a háček v ruce neklouže. Používám „pokračovací“ sadu větších háčků ve stejném provedení a za mne super volba poměr cena – kvalita. Sada obsahuje 9 háčků ve velikostech 0.8mm, 1mm, 1.25mm, 1.5mm, 1.75mm, 2mm, 2.25mm, 2.5mm a 2.75mm a háčky se hodí na háčkování dekorací, deček, krajek či šátků. Sadu pořídíte zde.

Dále jsme si rozbalili širokou krásnou stuhu se šifonovými kytičkami. Stuha je krásně zdobná a bude se hodit jako narozeninová nebo svatební dekorace. Krásná bude i jako pásek třeba na dětské šáty nebo sukýnku. Rulička obsahuje 457cm a stuha má šíři 6cm. Z různých barev včetně jednorožcové můžete vybírat zde.

Další šňůrka je tvořena růžičkami a perličkami. Cena je za 2 metry a šňůrka se hodí jako dekorace na svatební nebo slavnostní stůl, jako dekorace věnců či ozdoba do vlasů. Z různých barev můžete vybírat zde.

Dále přicestovala krajková stuha s motýlky a perličkami. Stuha obsahuje 30 kusů motýlků a může být použita jako dekorace nebo motýlky můžete rozstříhat a použít třeba jako dekor na věnec. Stuhu pořídíte zde.

Na Vaše doporučení jsem pořídila velkou cestovní sadu jehlic v pouzdře. Pouzdro má i obal, obsahuje 2 foldry a celkem je zde 55 jehlic. Sada obsahuje i nůžky, pomocný háček a metr. Jehlice jsou s kruhovým malým nebo větším lankem v různých velikostech. Každá jehlice má svou přihrádku. Produkt se prodává ve třech velikostech a pořídíte zde.

Při nákupu na JOOM můžete narazit na výrobky, které zakoupíte výrazně levněji a naopak něco dráž než u nás. Chce to hledat a proklikat se tím, co Vás zajímá. Joom má česky hovořící podporu.
Celkově informace k Joom:

  • Doporučuji stáhnout aplikaci Joom, jsou tam ceny ještě krapet nižší.
  • Některé části jsou již v češtině, některé ještě běží v angličtině.
  • DPH k ceně zboží naskočí až v nákupním košíku.
  • Doprava je zdarma.
  • Platba kartou online.
  • Získáváte bonusové slevy nebo bodíky za nákup.
  • Doba dodání je od 3 do 8 týdnů. 
  • Česky hovořící podpora – pokud nedorazí balíček včas, stačí se obrátit na zákaznické centrum, které s Vámi problém v češtině vyřeší.

Pohodový nákup.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..