Jak z přadénka vyrobit klubíčko

30.8.2022

V dnešním krátkém video postupu se podíváme na to, jak se používá tzv. deštník na přadena. 

Deštník na přadénka jsem objevila na marketplace Joom.com. Pokud máte doma přadénka příze nebo vlny, tak se Vám tento deštník bude rozhodně hodit. Pamatuji dětství, kdy jsem musela mít přadénko na rukách a maminka odmotávala a smotávala přízi do klubíčka. Jelikož jsem doma neměla pomocníka, postačila mi většinou obrácená židle vzhůru nohama. Jenže pak jsem narazila na tento deštník.  Deštník složíme a připevníme k pracovnímu stolu (doporučuji ochranou podložku). Přadeno se na deštník navleče, deštník se mírně roztáhne na požadovanou velikost tak, aby přadénko bylo mírně napnuté. Prostříhneme „jistící“ šňůrky, najdeme volný konec a přadeno si na deštník předchystáme tak, aby se nám příze odvíjela vnější stranou. Buď ručně nebo společně s navíječem klubíček vytvoříme z přadénka nádherná klubíčka. O navíječi a jak ho používat se dočtete v tomto článku, které má i video.

A jaké poklady budu převíjet? Znáte luxusky od JaDoLi nebo Hunoru? Světlé přadénko je BIO SOCKS, 75% merino a 25% rozložitelný nylon, 100g/400m, příze v podstatě na cokoliv. Chystám pro Vás překvápko, tak si Bio Socks určitě nenechejte ujít! Pořídíte u Hunoru v přírodní barvě zde, nabarvené krásky hledejte zde. Další luxusní přadénko světle hnědavá je směs 50% hedvábí a 50% velbloud, naprostá pecká nejjemnějšího charakteru, 100g/400 m, pořídíte výhradně u Jadoli zde. A poslední parádní záležitost je směs 50%hedvábí a 50% jak, 100g/400m, nejjemnější záležitost, co jsem měla možnost osahat, pořídíte také pouze u Jadoli zde. Směsová klubíčka hedvábí s jakem nebo velbloudem bych doporučila rozhodně na dětské oblečení, jinak svetřík, čepice, oblečení pro děti, deky do kočárku, podle vzoru a zpracování (háček/jehlice) je to celoroční příze.

Přadena přemotáváme do klubek až v momentě, kdy s nimi opravdu budeme pracovat. Příze/vlna si v přadénku více „hoví“ a přemotáním do klubíček může vlákno více trpět. Kovový deštník na převíjení přadének pořídíte zde. Doporučuji kombinaci s navíječem klubíček zde.

Ať se přadénka podaří přemotat, pohodový nákup a POZOR! od 9.9.2022 startuje na Joom.com velký výprodej, tak šťastnou ruku, ať deštník nebo navíječ ulovíte s co největší slevou. Pro jistotu Vám sem dám i odkaz na všechna rozbalování JOOM balíčků pro inspiraci. Joom č. 1, Joom č. 2, Joom číslo 3, Joom číslo 4, Joom číslo 5, Joom číslo 6, Joom číslo 7, Joom číslo 8, Joom číslo 9, Joom číslo 10, Joom číslo 11, Joom číslo 12, Joom číslo 13, Joom číslo 14 , Joom číslo 15, Joom číslo 16.

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..