Baňka Moonlight obloučky

2.12.2020

V dnešním videonávodu si obháčkujeme vánoční baňku o průměru 6 cm obyčejnými obloučky. Na baňku použijeme tenkou bavlněnou přízi Moonlight.

Vlna-Hep Moonlight se prodává v klubíčku 100g s návinem 550m. Co do složení se jedná o 100% bavlnu. Příze se hodí na letní lehké šatičky, sukně či topíky. Oblíbená je na háčkování deček, ubrusů, ozdob a lapačů snů.

Co se týče baňky, můžete zakoupit buď průhledné dvoudílné komponenty, například u Stoklasy, na JOOM nebo klasické vánoční barevné koule v sadě např. z Tesca. Budeme háčkovat od volného magického kroužku. Po pár řadách navlékneme „obleček“ na závěsnou část baňky, stáhneme magický kroužek, pokračujeme v háčkování a postupně ubíráme až do úplného stažení.

Sama jsem byla překvapená, jak úžasně vyniknou jednoduché vzory bílou barvou. No řekněte sami.

Baňka Moonlight obloučky
Příze: Vlna-Hep Moonlight č. 8002, zakoupíte na MojeGalanterka.cz
Spotřeba: jedno klubíčko na spoustu baněk
Háček: 2 mm
Rozměry: vánoční koule průměr 6 cm, zakoupíte zde
Jehla s velkým ouškem, nůžky
Časový rozpočet: 30 minut
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek

Háčkujeme od volného magického kroužku. Jak na magický kroužek si ukážeme ve videu zde. Pokračujeme háčkování po řadách. V prvních dvou řadách začínáme řadu náhradou N, tj. 2 ŘO místo prvního DS a končíme PO. Náhrada není součástí součtu. Abychom končili u háčkování vzoru ve středu obloučku, končíme řadu buď ŘO + PDS nebo ŘO + DS.

Baňka Moonlight, háček 2 mm
1. řada: do volného MK háčkujeme N za DS, 12 DS, PO.
2. řada: N, do každého očka háčkujeme 2 DS, PO. (24)
3. řada: 1 ŘO, 4 ŘO, očko vynechat, KS. Opakujeme obloučky. Poslední oblouček tvoří 2 ŘO, háček vedeme do prvního ŘO v řadě a uháčkujeme PDS. Skončíme uprostřed obloučku. Vložíme označovač.
4. řada: 5 ŘO, háček vedeme pod následující oblouček a uháčkujeme KS, střídáme 5 ŘO a KS. Poslední oblouček tvoří 2 ŘO, háček vedeme do prvního ŘO v řadě a uháčkujeme DS. Skončíme uprostřed obloučku. Předěláme označovač.

5. – 7. řada: opakujeme řadu 4.
8. řada: 4 ŘO, háček vedeme pod následující oblouček a uháčkujeme KS, střídáme 4 ŘO a KS. Poslední oblouček tvoří 2 ŘO, háček vedeme do prvního ŘO v řadě a uháčkujeme PDS. Skončíme uprostřed obloučku. Vložíme označovač. Vložíme baňku.
9. řada: 3 ŘO, háček vedeme pod následující oblouček a uháčkujeme KS, střídáme 3 ŘO a KS. Poslední oblouček tvoří 1 ŘO, háček vedeme do prvního ŘO v řadě a uháčkujeme PDS. Skončíme uprostřed obloučku. Vložíme označovač.

10. řada: 2 ŘO, háček vedeme pod následující oblouček a uháčkujeme KS, střídáme 2 ŘO a KS. Poslední oblouček tvoří 1 ŘO, háček vedeme do prvního ŘO v řadě a uháčkujeme KS. Skončíme uprostřed obloučku. Vložíme označovač.
11. řada: 1 ŘO, háček vedeme pod následující oblouček a uháčkujeme KS, střídáme 1 ŘO a KS. Končíme PO.
12. řada: N za KS, háčkujeme KS do každého očka. Končíme PO.
Další řada je volitelná. Buď sháčkujeme tři PO nebo stáhneme otvor jehlou a volným koncem příze.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Klubíčka VlnaHep na vánoční tvoření - www.krampolinka.cz 3.10.2022 at 17:01

    […] Baňka s obloučky […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..