Čepička Gina Plus

17.3.2019

Když jsme krásně zvládli rozšířený krátký sloupek, tak se pustíme i do této jarní čepičky klasického střihu. Takže klapka, střih – YarnArt Gina/Jeans Plus podruhé.

YarnArt Gina Plus je zesílenější verze Giny/Jeans. Prodává se ve 100 gramovém klubíčku s návinem 160 metrů. Osobně bych ji volila na únor-březen a chladný duben nebo od října do listopadu. Gina Plus má složení 55% bavlna a 45% polyakryl, takže bude hřát. Přízi pro projekt věnoval dovozce YarnArt www.bezvapleteni.cz a přízi zakoupíte na www.pletemesi.cz.

Čepička je velmi jednoduchá. Jsou to rozšířené (nahazované) krátké sloupky vedené zezadu a na olemu klasické krátké sloupky, které vytváří křížky. Oboje krásně vynikne právě díky zvolenému materiálu. Ve videu si ukážeme především jak na rozšířený krátký sloupek, křížkový krátký sloupek a jak přidávat do požadované velikosti. U tohoto vzorku se můžete řídit velikostí tzv. základní placky (tj. obvod hlavy vydělíte 3.14 a získáte průměr základní placky u čepice. Průměr placky měříme v momentě, kdy se čepička mírně stáčí do misky).

Tak se do čepičky pustíme, ať nám holčičky ve školce dělají parádu.

Čepička Gina Plus, obvod 47-48 cm, hloubka 18 cm
Příze: YarnArt Gina Plus klubíčko růžová a hnědá, zakoupíte na www.pletemesi.cz
Háček: 6 mm a 5 mm na olem
Štítek nebo cedulka, kytička, jehla a nit
Hodinový rozpočet: cca 2.5 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
RKS – rozšířený KS
ZRKS – zadní reliéfní KS
Čepička je háčkovaná po řadách, tj. začíná náhradou N, tj. 2 ŘO za PDS nebo RKS, jedno ŘO za KS, a končí pevným okem.

Gina Plus růžová, háček 6 mm
1. řada: N za PDS, 8 PDS do MK, tj. 9 PDS, PO
2. řada: N za PDS, do stejného místa další PDS, dále zdvojíme každý PDS, tj. 18 PDS, PO
3. řada: N za RKS, do stejného místa RKS, do následujícího oka jeden RKS, dále háčkovací schéma pro tuto řadu 2 RKS – 1 RKS, tj. 27 RKS, PO. RKS – háček vedeme očkem zezadu dopředu, kde nabereme přízi, tu protáhneme do zadní části práce, zde nahodíme a zpracujeme první dvě nitky, dále s nahozením protáhneme vše do jednoho očka. DOPORUČUJI MRKNOUT NA VIDEO!

4. řada: N za RKS, do stejného místa RKS, do následujícího oka jeden RKS, do následujícího oka jeden RKS a dále háčkovací schéma pro tuto řadu 2 RKS – 1 RKS – 1 RKS, tj. 36 RKS, PO
5. řada: N za RKS, do stejného místa RKS, do následujícího oka jeden RKS, do následujícího oka jeden RKS a do dalšího opět jeden RKS, dále háčkovací schéma pro tuto řadu 2 RKS – 1 RKS – 1 RKS – 1 RKS, tj. 45 RKS, PO
6. řada: N za RKS, do stejného místa RKS, do následujícího oka jeden RKS, do následujícího oka jeden RKS a do dalšího opět jeden RKS, dále háčkovací schéma pro tuto řadu 2 RKS – 1 RKS – 1 RKS – 1 RKS, tj. 56 RKS, PO

7. řada: N za RKS, RKS do RKS, tj. 56 RKS, PO
8. řada: N za RKS, do stejného místa RKS, do následujícího oka jeden RKS, do následujícího oka jeden RKS, do následujícího jeden RKS, do následujícího oka jeden RKS, do následujícího oka jeden RKS a do dalšího opět jeden RKS, dále háčkovací schéma pro tuto řadu 2 RKS – 1 RKS – 1 RKS – 1 RKS – 1 RKS – 1 RKS – 1 RKS, tj. 64 RKS, PO
9. – 15. řada: N za RKS, RKS do RKS, tj.64 RKS, PO

Gina Plus hnědá, háček 5 mm
16 – 21. řada: N za KS, KS – háček vedeme skrz očko, nabereme přízi seshora, protáhneme přízi očkem na háček, nahodíme zespodu a dokončíme KS, DOPORUČUJI MRKNOUT NA VIDEO, dále háčkujeme KS do RKS, v následujících řadách KS do KS,  tj. 64 KS, PO

Gina Plus růžová, háček 5 mm
22. řada: N za KS, čepičku obháčkujeme ZRKS, tj. 64 ZRKS, PO

KYTIČKA, háček 5 mm, růžová
1. řada: do MK háčkujeme řetízek ze 6-ti ŘO, ukončíme pomocí PO do MK, opakujeme ještě 2 x růžovou, přes PO napojíme hnědou, postup zopakujeme 3x. Ukončíme PO. Přízi zapošijeme. Vznikne nám kytička, která má tři okvětní lístky růžové a tři hnědé.

Dokončení
Volné konce zapošijeme.  Dozdobíme knoflíkem, kytičkou, aplikací, cedulkou.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..