Čelenka Nike

19.11.2022

V dnešním video návodu si uháčkujeme jednoduchou čelenku z příze Borgo de Pazzi Nike, která vypadá jako pletená!

Přadénko Borgo de Pazzi NIKE je neobvyklá směs 50% vlny, 38% bambusu a 12% velbloudí srsti. Přadeno má 50 gramů a 110 metrů, barva růžová č. 27. Je měkoučké, nekousavé a navíc díky celému složení se jedná o unikátní materiál od podzimu do jara, který Vás zahřeje. Má zajímavý jakoby melírový vzhled, mírný chloupek a sluší mu spíše větší háček. Nike se hodí na čepice, šály, tunely, svetříky či deky do kočárku. Klubíčka převíjíme z přadének až před použitím. Na převíjení můžeme použít deštník na přadena v kombinaci s navíječem klubíček. Usnadníme si tím práci.

Borgo de Pazzi Nike přicestovalo z e-shopu Klubíčka od srdíčka. Článek si můžete přečíst zde a celé rozbalování balíčku prohlédnout zde.

Co se týče čelenky, budeme háčkovat úplně jednoduše od základního řetízku. Řetízek si spojíme pomocí prvního krátkého sloupku a dále háčkujeme tzv. dokola bez ukončení řad. Vznikne cca 11-13 cm široký tunýlek, takže čelenka je krásně hřejivá a teplá. Jakmile máme dostatečnou délku pruhu dle obvodu hlavy (spíše méně),  konce přeložíme napůl, vložíme do sebe a sháčkujeme. Jak pro vzor, tak pro sháčkování doporučuji shlédnout video.

Co se týče vzoru, je naprosto jednoduchý. Budeme háčkovat propichované krátké sloupky. Pro tuto techniku jsem zvolila 7 mm háček. Chce to volnou ruku a správně háčkovaný krátký sloupek. Technika je to velice jednoduchá a sami budete překvapeni, jak moc tento vzor háčkovaný dokola připomíná pleteninu. POZOR! Vzhled vzoru funguje pouze při háčkování tzv. dokola, nikoliv při háčkování po řadách tam a zpět. Díky háčkování dokola vzor NENÍ rovný, ale stáčí se!

Pokud zavítáte na stránky e-shopu Klubíčka od srdíčka, můžete pořídit materiál i na níže uvedené video návody, které jsem pro Vás z Klubíčka od srdíčka vyrobila:

No a my se pustíme do háčkování. Ze dvou klubíček vyrobíte dospěláckou čelenku a ještě zůstane na čepici. Podle šířky volíme začáteční počet ok mezi 25-35 řetízkovými očky. Hotovými čelenkami se určitě pochlubte v naší FB skupince Krampolinka pro inspiraci ostatním. Pro rady a tipy pro ostatní foto prosím vkládejte i do společného vlákna ve FB skupince Krampolinka zde. Na Instagramu prosím používejte #celenkanike

Moc děkuji, že si radíte a povzbuzujete se navzájem. Ať se čelenka podaří a máte ouška v teple.

Čelenka Nike
Příze: Borgo de Pazzi Nike, barva 27, pořídíte na Klubíčka od Srdíčka
Spotřeba: 2 přadena
Háček: 7 mm
Rozměry: délka pruhu, šířka pruhu
Jehla s velkým ouškem, štítek
Časový rozpočet: cca 5 hodin
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko, pružný řetízek
KS – krátký sloupek
PKS – propichovaný krátký sloupek

Čelenku háčkujeme od základního řetízku. Háčkujeme tzv. dokola bez ukončení řady. Doporučuji označit první sloupek v řadě. Náhrada za krátký sloupek je 1 ŘO.

Čelenka, háček 7 mm
1. řada: uháčkujeme základní řetízek v délce 25 -35 ok (počet ok volíme podle požadované šířky čelenky)
2. řada: řetízek narovnáme a  pomocí KS spojíme do kruhu. Do prvního očka uháčkujeme volně! KS. Háčkem nabíráme jednu nitku základního řetízku. Věnujeme pozornost nabírání KS, aby vznikl správný druh krátkého sloupku, který lze pohodlně propichovat. (mrkněte na video, nabíráme ze spodu, protáhneme očkem na háček, nabereme ze spodu a dokončíme KS)

3. – 75. řada: háčkujeme propichované krátké sloupky dokola, tj. bez ukončení řady. Vznikne jakoby tunýlek. Háček vedeme do středu KS z předchozí řady a háčkujeme PKS. Vzorek se bude díky háčkování dokola mírně stáčet. Propichované krátké sloupky připomínají pletený vzor. Výsledný vzorek je hutnější a výrobek hřeje.

Čelenka – spojení
V poslední řadě přízi ukončíme v dostatečné vzdálenosti. Konce čelenky přeložíme na půl a dle videa konce zasuneme do sebe. Volným koncem prošijeme způsob složení a přízi zapošijeme a ukončíme. Čelenku převrátíme na lícovou stranu. V místě sešití vznikne jakoby suk.

Dokončení
Čelenku dozdobíme třeba štítkem.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..