Čepička Baby Dream

5.3.2020

Až se jaro zeptá, třeba v listopadu. Ano, letošní sezóna je velice nestandardní. Řekla bych takový apríl od října. Nás však nic nezaskočí a dnes si spolu uháčkujeme jarní čepičku z příze Lanoso Baby Dream.

Lanoso Baby Dream nám věnoval e-shop www.tureckeprize.cz, rozbalování balíčku zde. Baby Dream je letošní novinka a jedná se o lesklý jemný 100% akryl s antipillingovou úpravou. V klubíčku 100 gramů máme 265 metrů, takže se ideálně hodí na teploty kolem 10 stupňů nad nulou. Mintová barvička je číslo 919 a z jednoho klubíčka jsem uháčkovala dvě čepičky o stejné velikosti, tj. 52 cm obvod, hloubka cca 18 cm. Když to spočítáte, dostanete se na úžasnou cenovku. Baby Dream má zatím pár barviček, větší výběr dorazí do e-shopu koncem března. Příze je opravdu jemňoučká, taková kombinace mezi Senfoni a Baby Best. K Dream Baby existuje od Lanoso i silnější „sestřička“ v podobě Masal Bebe.

Co se týče čepičky, jedná se o klasickou jarní záležitost do půli oušek. Doplnit můžete drobnou kytičkou, knoflíkem či štítkem. Vzoreček je zdobný, tak bych se osobně držela střídmějších dekorací. Vzoreček je velice jednoduchý. Jedná se o kombinaci reliéfních sloupků a vějířků. Zvětšení-zmenšení velikosti upravíte buď počtem sloupců ve čtvrté řadě nebo množstvím sloupků ve vějířku, případně počtem reliéfů. Čepička díky vzorečku rychle přibývá a u nás se setkala s úspěchem (barva Elza).

Ať se dílko podaří.

Čepička Baby Dream
Příze: Lanoso Baby Dream č. 919, zakoupíte na www.tureckeprize.cz
Spotřeba: 1 klubíčko/2 čepice uvedené velikosti
Háček: 4 mm
Rozměry: výška 18 cm, šířka 22 cm, obvod 51-52 cm
Jehla s velkým ouškem, cedulka nebo knoflík, případně kytička na dozdobení
Časový rozpočet: 3 hodiny
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhé sloupky
PR2DS – přední reliéfní dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek, 2 x nahodíme přízi na háček, háček vedeme kolem sloupku z předchozí řady, s nahozením sháčkujeme první dvě očka, s nahozením sháčkujeme tři očka
MK – magický kroužek
KS – krátký sloupek
ZRKS – zadní reliéfní krátký sloupek

Háčkujeme po řadách. Řada začíná náhradou N, tj. 2 ŘO za DS/2DS/PDS a 1 ŘO za KS. Náhrada JE součástí vzoru. Řady končíme PO. Základy háčkování zde.

Baby Dream, háček 4 mm
1. řada: N za DS, 11 DS do MK, ukončíme PO (12).
2. řada: N za DS, háček vedeme do stejného očka jako je náhrada, dále zdvojíme každé očko, končíme PO (24).
3. řada: N za DS, háček vedeme do stejného očka jako je náhrada, dále háčkujeme DS, od tohoto místa schéma 2DS – 1 DS, opakujeme, končíme PO (36).

VZOR, Baby Dream, háček 4 mm
4. řada: N za DS, ŘO, DS k náhradě, očko vynech, +do následujícího DS-ŘO-DS, do následujícího DS-ŘO-DS, očko vynechat+, vzor opakujeme 4x, dále DS-ŘO-DS, očko vynechat, DS-ŘO-DS, očko vynechat, DS-ŘO-DS, očko vynechat, opět 4x opakujeme vzor mezi znaménky plus, na konci háčkujeme DS-ŘO-DS, očko vynechat, DS-ŘO-DS, očko vynechat, PO. Máme základ pro 11 sloupců.

5. řada: N za 2DS, ŘO, PR2DS, +pod následující ŘO mezi DS z předchozí řady háčkujeme 2 DS-ŘO-2 DS, dále PR2DS-ŘO-PR2DS+, opakujeme vzor do konce řady. Končíme PO.
6. řada: N za 2DS, ŘO, PR2DS, +pod následující ŘO mezi DS z předchozí řady háčkujeme 2 DS-ŘO-2 DS, dále PR2DS-ŘO-PR2DS+, opakujeme vzor do konce řady. Končíme PO.
7. řada: N za 2DS, ŘO, PR2DS, +pod následující ŘO mezi DS z předchozí řady háčkujeme 3 DS-ŘO-3 DS, dále PR2DS-ŘO-PR2DS+, opakujeme vzor do konce řady. Končíme PO.

8. – 15. řada: N za 2DS, ŘO, PR2DS, +pod následující ŘO mezi DS z předchozí řady háčkujeme 3 DS-ŘO-3 DS, dále PR2DS-ŘO-PR2DS+, opakujeme vzor do konce řady. Končíme PO.
16. řada: N za PDS, PDS do následujícího očka, PDS do následujícího očka, +4KS, 4PDS+, opakujeme vzor mezi znaménky plus. Vychází to tak, že na vrcholu vějířku jsou KS, jedno očko před reliéfním sloupkem, dvakrát v místech reliéfního sloupku a jedno očko za reliéfem tvoří PDS. Končíme PO. (88)

17. – 19. řada: N za KS, KS do každého očka, opakujeme, končíme PO. (88).
20. řada: N za KS, ZRKS kolem KS z předchozí řady. Končíme PO, přízi ukončíme (88).

Pozn. Hloubku čepičky upravíme dle měření hlavičky dítěte.

Dokončení
Volné konce zapošijeme. Čepičku dozdobíme například knoflíkem, štítkem nebo kytičkou.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Z čeho háčkovat na podzim? Přehled přízí a návody - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 11:31

    […] zde Lanoso Baby Dream, 100% antipilling akryl, 100g/265 metrů, návod na vějířkovou čepičku zde VlnaHep Perla, 50% bavlna, 50% bambus, 50g/125 metrů, návod na čepičku pro začátečníky […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..