Dětský šátek malé Vánoční kouzlo

16.12.2020

Když jsem rozbalila kouzelnou nádheru duhových klubíček německé značky Lady Dees, byla jsem naprosto nadšená. Krásný kvalitní materiál, každé klubíčko ručně motané a s podpisem a ten výběr barev a druhů! Vše zakoupíte na Klubíčka od srdíčka.

E-shop Klubíčka od srdíčka získal výhradní zastoupení německé firmy Lady Dees Traumgarne, která se specializuje na duhovky. Můžete pořídit mini duhovky, ale i maxi provedení o nekonečném návinu a výběru barev. Video z rozbalování Lady Dees si nenechejte ujít zde a článek s rozhovorem a představením značky Lady Dee naleznete zde.

Osobně pro Ježíška doporučuji klubíčkovou bonboniéru, se kterou nepřiberete a Váš „Ježíšek“ Vám udělá neskutečnou radost. Mají několik velikostí a třeba i provedení merino.

Z celé várky jsem nejdříve sáhla po vánočním mini klubíčku Mini-Weihnachtszauber – Vánoční kouzlo, což je 4 nitka tón v tónu protkaná červenou lesklou nitkou ve složení 43% bavlna, 43 % akryl, 9% polyester a 5% polyamid. Klubíčko má cca 50g s návinem 250 metrů a pozor – jedná se o limitovanou edici, takže pokud jste se právě zamilovali do barev, je možné, že příští rok již takové neseženete.

Z klubíčka jsem pro Vás navrhla a vytvořila šátek pro děti 3-10 let. Výrobek je krásně měkoučký, díky složení hřejivý a bude se hodit nejen na slavnostní foto, ale i na běžné vánočně – zimní nošení. Šátek je háčkovaný od klasického středu a háčkujeme po řadách tam a zpět. Co se týče vzoru, opakují se tři řady na šesti očkách a vzorek zvládne i začátečník. Není to vůbec nic těžkého. Šátek jsem doplnila šňůrkami pro lepší zavázání a manipulaci, ať dětem nepadá. A upřímně? Mám z něj neskutečnou radost, jelikož je to opravdu rychlovka! Navíc, pokud se Vám zalíbí vzor, stačí se chopit klubíčka s větším návinem a můžete vyrobit i verzi pro dospělého. Tak se do toho pustíme!

Dětský šátek malé Vánoční kouzlo
Příze: duhovka Lady Dees Mini-Weihnachtszauber – Vánoční kouzlo, zakoupíte na Klubickaodsrdicka.cz
Spotřeba: na tuto velikost jedno klubíčko 250 metrů návin
Háček: 3 mm
Rozměry:  60 cm x 60 x 83 cm
Jehla s velkým ouškem, knoflík nebo štítek na ozdobení
Časový rozpočet: 6 hodin
Pro začátečníky

ŘO – řetízkové oko
MK – magický kroužek
DS – dlouhý sloupek
2DS – dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek

Šátek háčkujeme od magického kroužku od středu. Háčkujeme po řadách tam a zpět. Řada začíná náhradou, tj. 3 ŘO místo prvního sloupku a končí 2DS. Dále následuje ŘO, pod které na začátku a na konci řady umístíme vždy dva DS. Další rozšiřování probíhá ve špičce šátku, kde háčkujeme dva DS – tři ŘO a dva DS. Co se týče vzoru, háčkujeme tři řady a v následujících třech řadách se prohodí pořadí vzoru, čímž vzniká jakoby šachovnicový vzorek.

Dětský šátek
1. řada: do MK háčkujeme 3 ŘO, 1 ŘO, 2 DS, 3 ŘO, 2 DS, ŘO, 2NDS, otočíme.
2. řada: 3 ŘO, 1 ŘO, 2 DS pod ŘO, DS, DS, špička 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, další strana DS, DS, 2 DS pod ŘO, ŘO a 2NDS, otočíme.

3. řada: 3 ŘO, 1 ŘO, 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, KS do třetího DS, 3 ŘO, špička 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, další strana 3 ŘO, KS do třetího DS, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, ŘO, 2NDS, otočíme.

4. řada: 3 ŘO, 1 ŘO, 2 DS pod ŘO, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, DS, DS, špička DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, další strana DS, DS, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, DS, DS, 2 DS pod ŘO, ŘO, 2NDS, otočíme.

5. řada: 3 ŘO, 1 ŘO, 2 DS pod ŘO, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, DS, DS, DS, DS, špička DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, další strana DS, DS, DS, DS, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, DS, DS, DS, DS, 2 DS pod ŘO, ŘO, 2NDS, otočíme.

6. řada: 3 ŘO, 1 ŘO, 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, KS do třetího DS, 3 ŘO, vějířek 4 DS do posledního DS, vějířek 4 DS do prvního následujícího DS, 3 ŘO, KS do třetího DS, 3 ŘO, špička 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, další strana 3 ŘO, KS do třetího DS, 3 ŘO, 4 DS do posledního DS, 4 DS do následujícího prvního DS, 3 ŘO, přeskočíme očko, KS do následujícího DS, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, ŘO, 2NDS, otočíme.

7. řada: 3 ŘO, 1 ŘO, 2 DS pod ŘO, DS, DS, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, vějířek 4 DS do prvního DS, vějířek 4 DS POZOR! do posledního DS z vějířku z předchozí řady, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, DS, DS, špička 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, další strana DS, DS, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, vějířek 4 DS do prvního DS, vějířek 4 DS POZOR do posledního DS ve vějířku z předchozí řady, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, DS, DS, 2 DS pod ŘO, ŘO, 2NDS, otočíme.

8. řada: 3 ŘO, 1 ŘO, 2 DS, DS, DS, DS, DS, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, vějířek 4 DS do prvního DS, vějířek 4 DS do posledního DS z vějířku z předchozí řady, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, DS, DS, DS, DS, špička 2 DS pod ŘO, 3 ŘO, 2 DS pod ŘO, další strana DS, DS, DS, DS, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, vějířek 4 DS do prvního DS, vějířek 4 DS do posledního DS ve vějířku z předchozí řady, 4 ŘO, KS do KS, 4 ŘO, DS, DS, DS, DS, 2 DS pod ŘO, ŘO, 2NDS, otočíme.

9. – 11. řada: stejná jako 3. – 5. řada

12. – 14. řada: stejná jako 6. – 8. řada

15. – 28. řada: opakujeme řady 3 až 8. V poslední řadě si necháme volný konec cca 50 cm, který zapleteme do šňůrky.

Dokončení
Pro zavazování si pro jednu šňůrku odmotáme 6 x 80 cm, přepůlíme a liščí smyčkou provlečeme v horním cípu. Šňůrku zapleteme do copánku, zabezpečíme uzlem. Zopakujeme na protilehlé straně. Volné konce zapošijeme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply Kateřina Hozmanova 24.9.2023 at 20:54

  Dobrý den, moc děkuji za všechny návody. Mám dotaz k šátku malé vanocni kouzlo. Lze ho hackovat i z příze drops merino cotton? A stačí mi 4klubka na dospělý? Dekuji

  • Reply Krampolinka 9.10.2023 at 6:43

   Dobrý den, na dospělý šátek potřebujete cca tisíc metrů, tak zkuste spočítat, zda-li čtyři klubka budou stačit. Ať se povede

  Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..