Kytička na tutu čelenku

13.10.2016

Maminky to jistě znají. Dítko odroste a nastává situace, co s nakoupeným, kolikrát jednou-dvakrát použitým oblečením. Dnešní materiály nefandí dlouhodobému skladování, takže zpravidla krabice, pytle či jednotlivé kousky putují tzv. dál, například do bazárků, a to ať už internetových nebo těch kamenných. A tak začal i příběh této čelenky a capáčků.

Paní, budeme jí třeba říkat Lea, se mi ozvala jako jedna ze zájemkyň na místním bazárku. Přišla mi zajímavá zpráva: „Dobrý den, jsem profesionální pěstounka a uvítám vše, na co nebudete mít upotřebení, střídají se u mně hlavně děti z porodnice, které by jinak šli do kojeneckého ústavu.“

O profesionálním pěstounství jsem zaznamenala pár článků na internetu. Pro mne je to povolání nesmírně náročné na psychiku a pěstouni mají mou velkou úctu. Především Ti, kteří se starají o malá miminka. Říká se, že každé miminko si vybírá své rodiče. Některým se to povede rovnou. Některá trošku ne svou vinou musejí počkat. Je štěstí, že jsou tací lidé mezi námi, kteří pomohou těmto drobkům do doby, než noví milující rodiče zaklepou na ty správné dveře. A tady je právě ten okamžik, kdy profík bez mrknutí oka předává miminko do trvalé péče nové rodině. Je to moment, kdy mávne rukou nad probdělými nocemi, kdy s drobkem v náručí sledovali vločky, kapky deště nebo jen noční stíny. Byli u prvního úsměvu, viděli první slzičku a slavili první zoubek. Najednou se musejí vypořádat s novou situací, miminku zamávají a trpělivě čekají na zavolání, že je potřebuje další miminko.

Bez váhání putovala krabice (a určitě ne jen tato jedna) do nových rukou. A protože háčkuji především pro miminka, nabídla jsem paní, ať si něco vybere z mého repertoáru, že jí určitě ráda a samozřejmě bez úplaty, vyjdu vstříc.

Jsem velice ráda, že se paní ozvala. Ve zprávičce se zmínila, že by ráda pro malou holčičku čelenku na focení. Na Vánoce. Dělá jí Knihu života, aby měla památku. A tady je čelenka, a jelikož brzy bude zima, přidávám i capáčky, aby to mrně mělo pěknou památku, až vykročí do nové životní etapy.

PS: Moc děkuji paní za to, co dělá.

Pro všechny ostatní přidávám návod na kytičku s čelenkou. Je to rychlovka a udělá parádu od miminka až šestileté slečně.

Kytička na tutu čelenku
Příze: Alize Diva bílá (můžete pořídit třeba zde), Kartopu Yumos (můžete pořídit pouze zde)
Čelenka: tutu pásek se natáhne od velikosti 35 cm až po 55 cm (koupíte zde)
Háček: velikost 3,5
Knoflíček nebo korálek
Časový rozpočet: cca 1 hodina

Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
Začínáme vždy náhradou 1 ŘO = KS, 2 ŘO = PDS.

Kytička:
1. řada: řetízek z 65 oček
2. řada: háčkem píchneme do 5 očka od háčku a háčkujeme filetově čtverečky 1 PDS, 2 ŘO a pícháme do 2 ŘO řetízku od PDS, opakujeme
3. řada: KS, PDS, 3 DS, PDS, KS do každého filetového čtverečku. Nakonec necháme cca 40 cm dlouhý konec příze a ustřihneme.

Vezmeme jehlu s velkým ouškem, začneme motat kytičku a průběžně prošíváme přízí. Nakonec přišijeme knoflíček/korálek jako střed kytičky. Kytičku obháčkujeme KS přízí Yumos (střapatá). Kytičku našijeme na čelenku.

Máme hotovo. Rychlý dáreček nebo pozornost pro miminko nebo pro větší slečnu. Ať už s okrajem nebo bez, určitě bude dělat parádu.

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..