Do kouta

8.10.2016

V podzimní podvečer mi přišla zprávička s naléhavou prosbou. „Prosím o vyrobení této sady, viz obrázek. Kamarádce se včera narodilo miminko a já bych jí to ráda vzala „do kouta“.

Srdce mi poskočilo. Výraz, který se používá především na Jižní Moravě, mi připomenul můj původ, mé kořeny. A paní skutečně pochází od Hodonína.

„Do kouta“ se tradičně maminkám nosívala slepičí polévka, koláče, prostě cokoliv, co rodičku mohlo postavit takzvaně na nohy. V novodobé historii se přidává i něco pro miminko.

Něco malého, milého a hlavně užitečného pro prvopočáteční start. Nemohla jsem odmítnout. Navzdory čekajícím objednávkám (všem se velice omlouvám) jsem nemohla jinak než hned začít tvořit. Tato sněhošedá sada capáčků a rukaviček má v sobě něco z mé minulosti, tradice, nostalgie i přání se jednou vrátit domů. Domů na Jižní Moravu.

Když se před pár měsíci narodil náš drobek, také přijela rodina s dárky „do kouta“. Byl i slepičí vývar s domácími nudlemi, buchta a muchlovánek pro malou. A jak to bylo u Vás? Napište mi do komentíků a podělte se s ostatními, co jste dostala „do kouta“ právě Vy.

Příze: Himalaya Baby Dolphin, háček 6

Návod na rukavičky k zakoupení na www.mojegalanterka.cz  

Návod na capáčky 2016 již není k prodeji.

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply Radka Hamalová 14.9.2019 at 21:23

  Dobrý den,

  chtěla bych moc poprosit, zda by nebyla možnost o obnovení prodeje návodu na capáčky 2016, strašne se mi líbí vaše sety. Návod na rukavičky jsem dnes zakoupila a moc se těším, až se do jich pustím.

  Krásné tvoření a spostu klubíček přeje Radka

  • Reply Krampolinka 15.9.2019 at 13:05

   Návod na rukavičky je jediný, který je placený a jediným prodejcem je MojeGalanterka.cz. Já od 2016 razím filosofii „návodů zdarma“ a tím pádem pro všechny. Capáčky 2016 je moje srdeční záležitost, ale částečně je nahradily capáčky 2017, v knize budou capáčky 2018 a v letošním adventním kalendáři budou 2019 🙂

  Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..