Andílek Twisted

21.12.2022

V dnešním video návodu si vyrobíme jednoduchého andílka z příze YarnArt Twisted Macrame 3 mm Lurex.

YarnArt Twisted Macrame 3 mm Lurex je cívka 250g/190 metrů, 78% bavlna, 18% polyester, 4% metalický polyester. Díky nulovému seskání je příze nádherně rozčesávatelná i přes to, že obsahuje lurexovou nitku. Příze je velice zdobná a efektní, takže výrobky macramé/drhané dostanou slavnostní ráz.  Přízi YarnArt Twisted Macrame jsem použila v kalendáři pro YarnArt na výrobu polštáře s třásněmi a barevnou kolekci VR jsme použili na výrobu víly Twisted. Twisted Macrame se vyrábí ve velikosti 5 mm, 3 mm, tato Lurexová 3 mm a kolekce Twisted Macrame 3 mm VR. Všechny Twisted jdou parádně rozčesat a nabízí pestrou škálu tvoření od tašek, po koberce či nástěnné  boho dekorace.

Rozbalování balíčku s YarnArt Twisted Macrame 3 mm Lurex můžete shlédnout ve videu zde, nebo si přečíst více v článku zde.

Na výrobu Andílka Twisted kromě příze budeme potřebovat velký knoflík ve tvaru srdce, který bude tvořit křídla. Dále budeme potřebovat dřevěnou hlavičku, jehlu a nit v barvě příze, zbytek příze YarnArt Macrame Cotton na ručičky a ostré nůžky.

Hotovými Andílky Twisted se určitě pochlubte v naší FB skupince Krampolinka pro inspiraci ostatním. Pro rady a tipy pro ostatní foto prosím vkládejte i do společného vlákna ve FB skupince Krampolinka zde. Na Instagramu prosím používejte #andilektwisted.

PS: Dřevěné domečky jsem objednala zde.

Andílek Twisted
Příze: YarnArt Twisted Macrame 3 mm nebo Lurex, barva 751, pořídíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk, na ručičky můžete použít šňůru YarnArt Macrame Cotton
Spotřeba: jedno klubíčko od každého druhu
Rozměry: výška cca 16 cm
Jehla s velkým ouškem, nit, korálek, 16 cm karton nebo obal od mobilu, ostré nůžky, hřebínek, knoflík SRDCE, korálek na hlavu 
Časový rozpočet: cca 30 minut
Pro začátečníky

POSTUP: 

  • Tělo vyrobíme z Twisted Macrame. Karton nebo obal od mobilu výška cca 16 cm 3x omotáme přízí. Spodní část prostřihneme. Střed svážeme nití-přízí. Necháme si dlouhý konec, který budeme provlékat středem hlavičky a bude tvořit poutko.
  • Ručičky vyrobíme z příze Macrame Cotton. Ustřihneme cca 15 cm provázek, který zauzlíkujeme na jednom z konců.
  • Navlečeme jehlu a nit v barvě Twisted. Vezmeme si srdíčkový knoflík. Ručičky umístíme do místa první knoflíkové dírky. Pruh těla přeložíme přes střed knoflíku a ručičky. Doporučuji mrknout na video.
  • Jehlou a nití přišijeme tělíčko ke knoflíku. Využijeme spodní/druhou knoflíkovou dírku.
  • Vlásky vyrobíme z Twisted Macrame a opět použijeme karton nebo obal od mobilu výška cca 16 cm. 5x omotáme přízi a prostřihneme konec.
  • Hlava – korálek navlečeme na volný konec nitě-příze, kterou jsme svázali střed tělíčka. Konce oddělíme a na hlavičku vložíme střed vlásků. Svážeme pevně na suk. Volné konce zasukujeme v dostatečné vzdálenosti ještě jednou a vyrobíme poutko.
  • Sukýnku opatrně rozčešeme. Srovnáme si ručičky a zarovnáme správnou délku. Zauzlíkujeme druhý konec. Oddělíme poutko od vlásků. Vlásky přetočíme směrem nahoru a opatrně rozčešeme. Držíme v místě poutka, abychom si vlásky nevytáhly. Po rozčesání zastřihneme sukénku i vlásky ostrými nůžkami. Andílka můžeme dozdobit drobnými perličkami, knoflíčky, pírky, atd.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.