Dětské háčkované obrázky

22.7.2023

Ve video podcastu Povídání u klubíčka #62 jsme si prolistovali knihou Dětské háčkované obrázky. Útlá publikace plná super nápadů od Knihcentrum.cz

Už jste viděli novou knižní novinku nakladatelství TOPP u Knihcentrum.cz s názvem DĚTSKÉ HÁČKOVANÉ OBRÁZKY? Autorkou návodů je Brigitte Zimmermann z Německa a kniha v originále vyšla v roce 2021., přeložená do češtiny byla letos v červnu.

V knize naleznete 13 návodů na háčkované nástěnné dekorace nejen do dětských pokojíčků. Návody jsou označeny podle složitosti od začátečníků po pokročilejší. Základem jsou barevné zbytky přízí, dřevěná tyčka nebo kousek přírodní větvičky a můžete se pustit do háčkování. V knize naleznete návody na srdíčka, labutě, dekorace HOME, medvídky, plameňáka, makramé, zajíčka, granny square na zeď, ledního medvěda, zebry, lva, lamy či ovečky.

U dvoubarevných dekorací je základní technika intarzie, tj. háčkujeme v jedné řadě dvěmi barvami, přičemž jednu vedeme za prací a druhou barvou háčkujeme. Když je změna vzoru, prohodíme barvy.  Kniha obsahuje nákresy a postupy a autorka používá přízi Schachenmayr, Sommergarn, Lana Grossa a Rico Design. Překladatelky z TOPP však ke každému návodu doplnili alternativu příze, kterou můžete pořídit i u nás.

Video podcast Povídání u klubíčka #62

Publikaci bych doporučila jak začátečníkům, tak pokročilejším. Na nástěnných dekorací lze parádně zpracovat spoustu zbytků barevné příze. Obrázky potěší nejen děti a vnoučátka, ale věřím, že udělají radost i kamarádce nebo kolegyňce.

Knihu Dětské háčkované obrázky má 48 stran, je brožovaná bez přebalu lesklá a za zvýhodněnou cenu pořídíte Knihcentrum.cz.

Pohodové tvoření.

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.