Dopis Ježíškovi plný háčko přání

30.11.2023

Jaká přání píší milovnice háčku Ježíškovi? Nechejte se inspirovat a s vánočním dárkem pro háčkující přátele, kolegyně, maminky, babičky či tety nešlápnete vedle.

Nápad napsat článek s háčko tipy jsem dostala na letišti v Amstrdamu. Kolem plno vánoční výzdoby, obchody přeplněné vším, ale ne vždy máme štěstí, že narazíme na něco, co přesně splní přání človíčkovi s diagnózou “háček”.

Pokud jste partner, kamarád, kamarádka, kolegyně či rodinný příslušník, naleznete zde až do Vánoc spoustu nápadů přímo od háčkující komunity. To by bylo, abyste se netrefili. No a když nevyberete, tak poukázka do galanterie, kamenné či e-shopu, nebo metrák klubíček udělá radost vždy.

Postupně budu tipy přepisovat do tohoto článku, ať máme seznam kompletní. Stačí občas zabrousit a mrknout, jak se nám dopis Ježíškovi s háčko přáními rozrůstá.

Co pořídit vaší oblíbené háčkařce?

1. Háčky Tulip – Etimo Tulip jsou světově nejuznávanější háčky. Červená sada s červeným matným dříkem šetří oči. Černé a růžové sady mají jemnou rukojeť a jsou lehké do ruky. Modrá sada je vhodná na krajky. Pokud si nejste jistí, zda-li protějšek ocení celou sadu, zkuste pořídit jeden háček Etimo Tulip Red. Pokud vaše háčkařka ráda háčkuje dečky a ubrusy, kupte velikost 2 mm. Pokud háčkuje šátky, kupte velikost 2, 2.5, 3 mm. Jestli je její doménou svět hraček, zkuste háčky 2 až 4 mm. Pokud cokoliv ostatního, pořiďte háčky 4 – 6 mm.

2. Hrníčky s motivem háčku. Tohle je úžasná kategorie. Každá z nás totiž miluje buď kávu nebo čaj. Není totiž větší pohody než popíjet horký nápoj zabalená v dece, s háčkem v ruce a obklopená klubíčky. Krásné hrníčky s motivem háčku naleznete u Damsikafe.cz.

3. Taška nebo miska na klubíčka. V dnešní době máme nepřeberné množství tašek na klubíčka různých velikostí a materiálů. Jestli váš háčko nadšenec vozí klubíčka v igelitové tašce, tak vězte, že taška je přesně to, co potřebuje. Buď malá taška na jedno nebo pár klubek, co se vejde do kabelky. Případně větší taška, kterou doma může využít i jako prima úložný prostor. Další kategorií jsou úhledné misky na klubíčka. Lze si nechat vytvořit misku na klubíčka na 3D tiskárně nebo investovat do ručně vyrobených ze dřeva.

4. Předplatné kreativních časopisů. Na trhu je nepřeberné množství. Některé časopisy vychází měsíčně, jiné dvouměsíčně, další čtvrtletně. Můj oblíbený je Ona Ví. Krásné jsou i Rozmarýna, Všechno co mám ráda nebo Kreativ.

5. Duhové klubíčko na přání. Máte oblíbenou společnou fotku z romantické dovolené, svatby nebo jiné významné události? Můžete si nechat namotat klubíčko v barvách na přání v různých velikostech. Například klubíčka Design Yarn se vyrábí ve velikostech 1000m (šátek), 1500m (větší šátek/menší šaty), 2000m (šaty, svetřík). S tímto přáním moc neotálejte, aby se klubíčko stihlo vyrobit do Vánoc.

6. Kurz předení, plstění a barvení příze. Tohle můžu doporučit z vlastní zkušenosti. Zúčastnila jsem se kurzu předení a není nad to si vyrobit kousek vlastního vlákna. Nástavbou může být třeba kurz barvení klubíček. Vše probíhá v nedotknuté přírodě rožnovských lesů a hájů pod taktovkou JaDoLi.

7. Kniha o háčkování. Nepřeberné množství knih s tématikou háčkování naleznete u Knihcentra. Když budete číhat, tak v letošním adventním kalendáři pro Vás budu mít kupon na slevu.

8. Háčko křeslo a dobrá lampa. Pohodlné křeslo, s měkkou opěrkou a vyšším opěradlem, ve kterém se krásně sedí a doslova vegetí s háčkem, a k tomu praktická lampa, která opravdu svítí a není jen dekorací – to je v podstatě nutná investice do budoucna. Určitě nechcete, aby vaše drahá polovička za pár let trávila čas na očním nebo u chiropraktika. Tady bych doporučila ježíškovskou konzultaci. Je lepší, když si háčkařka vybere sama.

9. Masáž nebo rovnou lázně. Jestli se vaše háčkařka už dlouho kroutí nebo si občas posteskne, že ty záda/ruce už nejsou, co to bývalo, je čas, aby Ježíšek přispěchal s poukazem na kvalitní masáž nebo rovnou zabezpečit kompletní wellness péči s procedurou záda – ruce.

10. Vánoční ozdoba na stromeček pro háčkařky i pletařky. Tohle může být milá pozornost kamarádce v práci nebo pozornost k vánočnímu dárku. Inspirace zde.

11. Svíčka ve tvaru klubíčka je drobnost, která potěší vždy. Pěkný výběr jsem našla zde.

12. Deska na ukládání a vypínání čtverců. Jedná se o vychytávku, kterou ocení zpravidla ty háčkařky, které tvoří cokoliv z háčkovaných čtverců. Na desku se postupně vypínají a vkládají čtverce na sebe. Ukázka, jak deska funguje je v tomto krátkém videu. Desku můžete pořídit na Joom nebo si nechat vyrobit na zakázku v této české firmě.

13. Čas na háčkování. Jestli chcete své drahé háčkařce udělat obrovskou radost a máte spíše hlouběji do kapsy, můžete vyrobit jednoduchý dárkový voucher na čas. Jak to může vypadat? Zkrátka věnujete poukázku na dvě, čtyři nebo celých 24 hodin času, které háčkařka využije jen pro sebe a svého koníčka a vy se mezi tím postaráte o cokoliv, co by mohlo toto časové okno jakkoliv narušit. Věřím, že tento jednoduchý tip na dárek bude mít u Vás doma neuvěřitelný úspěch.

14. Kreativní sety na háčkování může být výborný dárek nejen pro stávající háčkařku, ale i pro začínající kreativní duši. Krásné sety na kabelky nebo sady na háčkování hraček pořídíte u Natale.

15. Rozkošné háčkované retro medvídky, které pořídíte u profi háčkaře Šimona Karbana. Stačí skočit na Instagram na Haky.hraky, napsat Šimonovi zprávu a pořídíte krásný, ručně s láskou vyráběný dárek.

Pokud se rozhodnete pro komponenty z JOOM, už pravděpodobně do Vánoc nedorazí. V adventním kalendáři ale můžete vychytat slevový kupon a splnit v nejhorším vánoční přání  hned se začátkem roku.

Není nic hezčího, než vidět jiskřičky v očích vaší háčkařky. Přeji šťastnou volbu a nezapomeňte napsat, jak se Vám tipy a triky v tomto článku osvědčili. Na instagramu stačí přidat #hackopranijeziskovi.

Pohodový den

Krampolinka

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Krampolinka: Jaký byl rok 2023 - www.krampolinka.cz 31.12.2023 at 9:50

    […] listopadu jsem připravila článek „Dopis Ježíškovi“, který jste mohli doplnit o vlastní tipy na vánoční dárky pro háčkařky. Článek měl […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.