Když návody pomáhají

25.3.2018

“Dobrý den Kateřino,

chtěla jsem se jen zeptat, pracuji s neslyšícími klientkami a v rámci aktivizačních služeb s nimi vyrábím různé věci, aby si procvičovali u toho mozek, ale i ruce (motoriku).

Každoročně město Plzeň pořádá, v rámci Velikonočních trhů, akci Šikovné ruce, kde se prezentují právě neziskové organizace zdravotně postižených. A našim klientkám “holkám, jak já jim říkám, se velmi líbila houmelešanka, kterou jsem malé, dle Vašeho návodu, uháčkovala a proto mne požádaly, zda bych se Vás mohla zeptat, zda by nemohly 2-4 houmelešanky a 2-4 jarní čepičky, dle Vašich návodů také uháčkovat a na akci prodávat. Výtěžek jde zpátky naší organizaci, resp. na nákup dalšího materiálu pro tvorbu další výrobků. To, co jsme vloni neprodali, jsme ke konci roku darovali Nadačnímu fondu Šance Onkoláčkům, kteří ze získaných věcí uspořádali vánoční jarmark a výtěžek použili pro onkologicky nemocné děti.”
Když na mne hned z rána vyskočil email od paní Kristýny Voříškové, srdce zajásalo. Lze pomáhat jakkoliv. Někdy stačí úsměv, jindy taková maličkost jako je návod. Souhlas jsem obratem poskytla a musím přiznat, že paní Kristýna má u mne hlubokou poklonu za organizaci celé háčko akce. Jak probíhá příprava na velikonoční jarmark naleznete ve fotografiích pod článkem.
Jestli máte cestu do Plzně, určitě se u “holek” 29. března 2018 na náměstí Republiky zastavte. Zakoupením ručně s láskou háčkované čepičky oceníte nejen jejich práci, ale podpoříte i dobrou věc. Velikonoční trhy jsou pořádány Magistrátem města Plzeň, odborem sociálních služeb a děvčata s čepičkami naleznete u stánku Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR. Všechny se těší na vaši návštěvu.
Krásný den všem
Katka
Kontakt:
paní Mgr. Kristýna Voříšková
Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s.,
Spolek neslyšících Plzeň, p.s.
Tylova 14, 301 00 Plzeň
www.snplzen.cz
Více info o akci
Velikonoční trhy Plzeň, plakát zde 
Akce Šikovné ruce, archiv článků a fotografií zde 
 Autor fotografií: Mgr. Kristýna Voříšková

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.