Knooking Pletení na háčku

20.8.2023

Co je Knooking a jak na to? Ve video podcastu Povídání u klubíčka #66 jsme si prolistovali knihou KNOOKING Pletení na háčku od Knihcentrum.cz

O knookingu jsme mluvili ve video podcastu #60. Co to vlastně je? KNOOKING je technika, při které se používá háček s očkem. Nejdříve uháčkujeme základní řetízek. Poté do očka na háčku vložíme přízi (kontrastní, klouzavou, která nenitkuje). Poté nabíráme očka z řetízku a ta necháváme na háčku. Jakmile doháčkujeme do konce řetízku, vše co je na háčku přesuneme na přízi, která je v očku, tj. všechna háčkovaná očka si odložíme na pomocnou přízi. Pomocná příze musí být tak dlouhá, abychom mohli nabírat očka z pomocné příze zpět na háček. Příze musí být klouzavá – po přenesení oček na háček pomocnou přízi vytáhneme. Výsledek vypadá jako pletenina, takže kdo si netroufá na jehlice, může se směle vrhnout na knooking. Háčky pořídíte třeba zde.

Video podcast Povídání u klubíčka #66

Nové vydání knihy KNOOKING Pletení na háčku z pera Veroniky Hughové je opět k dostání na Knihcetrum.cz  První vydání bylo tak rychle pryč a zájem byl tak veliký, že kniha vyšla znovu, což je skvělé. V knize naleznete 20 návodů krok za krokem včetně knooking fotopostupu na náramek, hračky, utěrku, svícínky, čelenku, stínidlo na lampu, top se spuštěnými oky, obaly na láhve, taštičku, šálu, nákrčník, čepici, šálu s kapucí a další.

Autorka používá přízi Lang Yarns, Online Garne, Pro Lana, Schoppel Wool. Kniha obsahuje i nákresy a tip, jak nákresy číst. Jelikož se jedná o kombinovanou techniku, naleznete zde i foto školu háčkování. Publikaci bych doporučila všem, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového nebo si netroufnou na pletení, ale pletený vzor se jim líbí. Věřím, že Vás technika knookingu nadchne.

Kniha Knooking Pletení na háčku je brožovaná bez přebalu lesklá, 224 stran a od 30. SRPNA 2023 pořídíte ji u Knihcentrum.cz.

Pohodové tvoření.

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.