List Cordy Macrame

15.10.2022

V dnešním video návodu si ukážeme, jak si uháčkovat a lepidlem zpevnit dekorativní lístek z příze Vlna Hep Cordy Macrame. 

Vlna Hep Cordy Macrame je cívkové klubíčko 250g návin 160 metrů 100% recyklovaná bavlna. Vyrábí se v pestré škále barev a šířka šňůry je cca 2.5 mm. Pokud máte chuť vyzkoušet háčkování ze šňůr, tak tato tloušťka je to pravé pro Vás. Hodí se na spoustu projektů od háčkovaného prostírání, tašek, košíků, drobností, vloček, zkrátka jakýkoliv typ homedekoru. Na stránce naleznete třeba video návod na háčkovanou obálku na dárkové poukazy Cordy Macrame. A protože jsem chtěla vyzkoušet, co udělá aplikace lepidla Herkules na tento materiál, vyzkoušela jsem uháčkovat lístek.

Co se týče lístku, háčkujeme od magického kroužku. Lístek je velice jednoduchý. Háčkujeme dlouhé sloupky, řetízková očka a v poslední řadě lístek olemujeme krátkými sloupky. Nejlepší zpráva je ta, že pokud chcete lístek větší, stačí jednoduše přidávat řady a v každé další přidat jedno řetízkové očko. Jakmile máme uháčkovaný lístek, budeme potřebovat lepidlo Herkules, štětec, kalíšek na smíchání lepidla s kapkou vody, potravinovou fólii a něco těžkého na zatížení typu cihla, kámen nebo nějaká výživná tlustá literatura.

Lístek Vám může sloužit jako dekorativní podložka pod kafíčko na podzimní dny. Pokud vyrobíte větší velikost, může být prostíráním nebo můžete list položit na střed stolu jako neobvyklý stylový ubrus. Menší lístky můžete zavěsit do oken a větší lístky si dát jako dekoraci na dveře. Lístek může sloužit jako dekorativní základ, který si dozdobíte podle vlastní fantazie. Na jaře můžete vyrobit lístek z veselejší barvy a dozdobit květy, na podzim dozdobíme dýněmi, klasy nebo sušenými květinami. Zkrátka jeden list – spousty nápadů.

Ať se Vám lístek podaří a máte z něj radost.  Hotovými výrobky se určitě pochlubte v naší FB skupince Krampolinka pro inspiraci ostatním. Pro rady a tipy pro ostatní a Vaše foto prosím vkládejte i do společného vlákna ve FB skupince Krampolinka zde. Na Instagramu prosím používejte #listcordymacrame

List Cordy Macrame
Příze: Vlna Hep Cordy Macrame č. 8224, zakoupíte na MojeGalanterka.cz
Spotřeba: zbytky z klubíčka
Háček: 3 mm
Rozměry: šířka 12 cm, délka 16 cm
Jehla s velkým ouškem na zapošití, štětec, lepidlo herkules, potravinová folie, kalíšek na lepidlo a vodu, zátěž
Časový rozpočet: cca 1 hodina háčkování + 24 hodin schnutí lepidla
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
MK – magický kroužek

List háčkujeme od magického kroužku. Háčkujeme po řadách tam a zpět. Náhrada za dlouhý sloupek jsou 3 ŘO na začátku řady. Počet řetízkových ok mezi sloupci upravíme podle vlastního utahování.

List, háček 3 mm
1. řada: Do MK háčkujeme 2ŘO místo prvního DS, ŘO, 2DS, ŘO, 2DS, 3 ŘO, 2DS, ŘO, 2 DS, ŘO, DS, otočíme.
2. řada: 3 ŘO místo DS, 2 ŘO, DS do DS, DS do DS, 2 ŘO, DS do DS, DS do DS, 2 ŘO, 2DS-4ŘO-2DS pod ŘO, 2 ŘO, DS do DS, DS do DS, 2 ŘO, DS do DS, DS do DS, 2 ŘO, DS do druhého očka náhrady, otočíme.
3. řada: 3 ŘO místo DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, 2DS-5ŘO-2DS pod ŘO, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do druhého očka náhrady, otočíme.

4. řada: 3 ŘO místo DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, 2DS-6ŘO-2DS pod ŘO, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do DS, DS do DS, 3 ŘO, DS do druhého očka náhrady. Neotáčíme, dále háčkujeme v rovném směru.

Pozn. Pokud se nám řada kroutí, máme moc ŘO mezi sloupci, pokud se stahuje, máme málo ŘO mezi sloupci. Řetízková oka přidáváme podle toho, jak se listek jeví.

5. řada: ŘO místo KS, 2 KS do spodního rohu listu. Dále háčkujeme 2 KS za krajový DS. KS do magického kroužku. 10 oček řetízku, otočíme a háček vedeme do druhého očka od háčku a háčkujeme KS, dále 4 KS a dokončíme PO. Vznikne stopka. Dále pokračujeme v obháčkování listu, tj. 2 KS za krajový DS, ve spodním rohu listu 3 KS, dále 3 KS pod ŘO, KS do DS, KS do DS. V horní špičce háčkujeme 6 KS pod ŘO a dále KS do DS, KS do DS a 3 KS pod ŘO. Řadu končíme PO. Přízi ukončíme a zapošijeme.

Dokončení listu
List položíme na potravinovou folii. Do kalíšku si dáme pár kapek vody a přidáme lepidlo Herkules. Rozmícháme štětcem. Hmota by měla být dobře roztíratelná. Štětcem nanášíme vrstvu lepidla na list. Nemusíte se bát. List bude bílý od lepidla, ale až uschne, bude mít stejnou barvu jako po uháčkování. Jakmile máme pokrytý kompletně celý list, zakryjeme ho vrstvou potravinové folie a zatížíme kamenem, cihlou, tlustou knihou. Necháme schnout cca 24 hodin.

List můžeme dozdobit štítkem, nebo dekoracemi dle sezóny.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.