Nákrčník Everest Fine

25.9.2021

K háčkované homelesce patří i nákrčník. Ze tří klubíček YarnArt Everest Fine nám vyjde na vestu a set čepice s nákrčníkem.

YarnArt Everest Fine se prodává ve velkém klubíčku, 200 gramů s návinem 610 metrů. Jedná se o samovzorovací směsovou přízi ve složení 30% vlna a 70% akryl. Díky jemnému zákrutu je příze nadýchaná a nekouše.  Příze se hodí od podzimu do jara na svetry, ponča, kardigany, šály, plédy, čepice či zimní šátky. Podobná složením i návinem je YarnArt Everest Daylight, která má zářivé barvičky.

SLEVOVÁ AKCE JEN PRO VÁS! Na YarnArt Everest Fine můžete získat 20% slevu na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk, a to od 22.9. – 26.9.2021. Ze tří klubíček, tj. jednoho balení uháčkujeme vestu velikost 40-42 a k ní homelesku a tento tunel.

Přízi YarnArt Everest Fine nám věnovalo BezvaPleteni.cz, výhradní dovozce YarnArt a zakoupíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk.

Co se týče nákrčníku, je velice jednoduchý. Háčkujeme od základního pružného řetízku po řadách dokola bez ukončení řady. Nákrčník tedy nemá šev. Horní i spodní strana je obháčkovaná krátkými sloupky a poslední řada je háčkovaná ze zdvojené příze. Vytvoří to takový kompaktní pevnější okraj. Nákrčník pasuje od obvodu 51 cm až po 58 cm a je měkoučký. Ačkoliv se jedná o stejný vzor jako na vestě Everest Fine, díky háčkování dokola (stejně jako u homelesky) vypadá vzor zkrátka jinak, ale stále parádně. Přitom je tak jednoduchý, že ho zvládne i začátečník.

Pozn. Pokud budete háčkovat homelesku na větší obvod než je v návodu, tj. např. 56 cm, musíte počítat s tím, že nákrčník musí být cca o dvě řady vzoru kratší, aby Vám vyšla příze na celý set, tj. vesta, nákrčník i čepici. No a my se pustíme do práce.

Pokud budete mít hotový set homelesku s tunelem, nebo jen tunel, a máte chuť inspirovat ostatní, prosím přidávejte svá dílka do tohoto příspěvku na FB. Moc děkuji, že sdílíte zkušenosti a pomáháte si navzájem.

Nákrčník Everest Fine
Příze: YarnArt Everest Fine č. 8024, zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Spotřeba: zbytek ze třetího klubíčka po vestě a po homelesce
Háček: 5 mm, 6 mm
Velikost: obvod 53-54 cm
Rozměry:  výška 23 cm
Jehla s velkým ouškem, označovač, 2 knoflíčky nebo štítek
Časový rozpočet: 3 hodiny
Pro začátečníky s videem

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek

Nákrčník je háčkovaný od pružného řetízku. Řada začíná náhradou N, tj. 2 ŘO místo DS. Do další řady přecházíme vzorem, tj. po první řadě narovnáme pruh, který sháčkujeme tak, že háček do spojovacího očka prvního sloupce vzoru a uháčkujeme 3 sháčkované DS a ŘO a pokračujeme v háčkování vzoru do oček. Na konci řady plynule přejdeme v olem, který tvoří krátké sloupky. Dolní olem háčkujeme KS. Řadu začínáme náhradou N, tj. 1 ŘO místo prvního KS a končíme PO.

Nákrčník, háček 5 mm
1. řada: háčkujeme pružný řetízek v délce 83 oček plus 2 očka na otočení.
2. řada: háček vedeme do prvního očka pružného řetízku a uháčkujeme DS, do sousedního očka háčkujeme vzor, tj. 3 sháčkované DS, ŘO, očko přeskočíme. Vzor opakujeme do konce řady. Na konci řady do posledního očka háčkujeme vzor, ŘO. Narovnáme proužek, aby nebyl překroucený a spojíme se s protilehlým koncem.
3. řada: háček vedeme do velkého spojovacího očka prvního sloupce vzoru a uháčkujeme 3 sháčkované DS, ŘO. Dále háčkujeme vzor do každého spojovacího očka.

Nákrčník, háček 6 mm
4. – 14. řada: háčkujeme jako řadu 3, řadu neukončujeme, ale háčkujeme tzv. dokola

Nákrčník – lem, háček 6 mm
15. řada: plynule přejdeme v háčkování krátkých sloupků. Háčkujeme KS do spojovacího očka, KS pod ŘO. Opakujeme. Řadu opět neukončujeme a háčkujeme tzv. dokola.
16. – 18. řada: háčkujeme KS do KS.

Nákrčník – lem, háček 6 mm – ZDVOJÍME přízi
19. řada: háčkujeme KS do KS, tři očka před koncem řady háčkujeme tři PO. Přízi ukončíme.

Nákrčník – lem, háček 6 mm
1. řada: přízi navážeme ve druhém očku pružného řetízku a uháčkujeme KS. Dále KS do každého očka řetízku. Na konci řady spojíme “rozparek” tím, že uháčkujeme KS do posledního a prvního očka pružného řetízku. Řadu končíme PO.
2. řada: N za KS, dále KS do KS. Řadu končíme PO.

Nákrčník – lem, háček 6 mm – ZDVOJÍME přízi
3. řada: N za KS, dále KS do KS. Řadu končíme PO.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Dozdobíme dvěma konflíky.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.