Nová vydání časopisů o pletení a háčkování

11.3.2022

Opět se na český trh vrací oblíbené časopisy o pletení a háčkování Sandra a Diana. Dnes mrkneme i do časopisu Burda Pletení.

Po dlouhé kovidové odmlce se opět začínají objevovat časopisy s návody na pletení a háčkování. Teď v krátké době po sobě vyšly tři, kterými jsem musela zkrátka a jednoduše prolistovat. Jestli stojí za nákup a jaké jsou módní trendy a barvy se dozvíte v tomto krátkém článku.

BURDA SPECIÁL PLETENÍ – asi jediný časopis, který přinášel návody na pletení a částečně i háčkování po celou dobu bez odmlky. Tento speciál jsem zaznamenala v roce 2020 a pokud na něj v trafice narazím, vždy si ho pořídím. Vychází zpravidla na jaře a na podzim a obsahuje především návody na pletení. Háčkované modely a návody jsou v časopise většinou čtyři – pět. Největším přínosem i pro nás háčkomilky však jsou střihy a módní tipy, trendy a inspirace pletenou módou. Vážně uvažuji, že si časopis předplatím. V jarním vydání na Vás čeká 32 nápadů a návodů celkem, z toho je 5 návodů na háčkování. Naleznete zde dlouhý háčkovaný kardigan/vestu, háčkovanou tašku ze čtverců, pončo, háčkovanou halenu a svetřík. Aktuální číslo zakoupíte online zde, předplatné Burda Speciál Pletení zde.

DIANA HÁČKOVANÁ MÓDA č. 82 – jeden z mála pravidelných časopisů, který se věnuje jen a pouze háčkování pro dospělé. Dříve bylo možno tento časopis i předplatit a věřím, že se opět na český trh předplatné vrátí. Zatím je potřeba hlídat datum vydání a časopis pořídit buď v trafice nebo v online prodeji třeba zde. Háčkovaná móda vychází zpravidla 6 x za rok. Toto číslo vyšlo 9.3.2022 a další je v plánu na 4. 5. 2022 (píšu si do kalendáře). Diana Háčkovaná móda obsahuje 12 návodů a nákresů na háčkovaný top, svetříky, dlouhý kardigan, klobouk, tuniku, vestu, svončo a chňapky do kuchyně.

SANDRA PLETENÍ č. 78 – oblíbený časopis pro pletařky za rozumný peníz. Vychází 6 x ročně a toto číslo na nás vykouklo 16.2.2022. Další výtisk je plánovaný na 23.3.2022 (píšu si do kalendáře). V Sandře jsou návody na pletení a většinou jeden až dva návody na háčkování. V tomto čísle je návod na háčkovaný šátek z mohérové příze. Řekla bych, že se jedná jakoby o levnější variantu Burdy Pletení. Sandra obsahuje nákresy, střihy i návody na pletení svetříků, kardiganů i topů. Pro háčkařky je to opět časopis plný inspirace a trendů, které lze přenést do háčkované módy. Sandra Pletení 78 koupíte online třeba zde.

A co frčí letošní jaro? Široké pruhy, vlnkové vzory, oversize, široké a balónové rukávy, lehké dlouhé kardigany s vázačkou či bez a stále frčí vzor granny ála 60-70 léta. Co se týče materiálů na jaro převládá bavlna nebo směs bavlna a akryl, hedvábí a mohérová příze. Barvičky jsou buď jasně zářivé nebo typicky pastelové jarní, například všechny odstíny zelené, žluté, přírodní tóny, jemná lososová a meruňková barvička. Co jsem vypozorovala, tak frčí vsadky například z háčkovaných čtverců u výstřihů či zapínání, dírkové a vlnkové vzory.

Pohodové jarní tvoření s jehlicemi nebo háčkem.

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.