Pletený sáček Sentro

22.2.2022

V dnešním video návodu si ukážeme, jak na pletacím mlýnku Sentro vyrobit sáček, pytlík či tašku na cokoliv. Krásně spotřebujeme zbytky a ještě se chováme ekologicky.

Pletací mlýnek Sentro jsme si ukázali v rozbalování balíčku č. 6 od Joom.com.  Dnes si ukážeme, jak na mlýnku vyrobit jednoduchý sáček ze zbytkové příze. Sáček můžeme použít vícekrát na cokoliv, od bonbonů, ořechů, klubíček, jako tašku na dárek, láhev či jako praktickou “misku” na duhové klubíčko.

Na pletený větší sáček jsem použila Alize Baby Best, 100g/240g, 90% antipilling akryl a 10% bambus, kterou zakoupíte na MojeGalanterka.cz v pestré škále barev. Klubíčko se hodí na jarní či podzimní tvoření, například deky, svetříky, čepice, šátky, ponča či kardigany. Video návod na homelesku Baby Best naleznete zde. Na sáček velikost 34 cm (velikost na láhev vína) jsem spotřebovala cca třetinu klubíčka.

Na pletený sáček menší velikosti jsem použila zbytek Himalaya Enjoy, 100g/300m, 50% antipilling akryl a 50% bambus, kterou zakoupíte na PrimaPrize.cz. Klubíčko se hodí na jarní či podzimní tvoření, je velice jemné a měkoučké. Směsová příze hřeje a hodi se na podzim či jaro na deky, svetříky, čepice, šátky, ponča či kardigany. Návod na ušanku Enjoy naleznete zde. Na sáček velikost 26 cm (velikost na duhovku) jsem spotřebovala cca čtvrtinu klubíčka.

Celkově musím říct, že na pletací mlýnek jsou nejlepší příze 100g/240-300m, 100% akryl s antipillingem, nebo směs, které jsou hladké a bez chloupků. Práce s nimi a mlýnkem Sentro je příjemná, pletenina má akorát hrubost a příze nepadá z jehel a ani očka nesjíždí. Vyzkoušela jsem i přízi Camilla, 50g/125m, 100% bavlna, která také funguje, akorát se vlákno musí vést přes dvě vodící očka, aby se upravil tah a pnutí. No a pokud máte mlýnek, pustíme se do práce.

Pletený sáček
Materiál: Alize Baby Best od MojeGalanterka.cz, nebo Himalaya Enjoy od PrimaPrize.cz
Spotřeba: 1 klubíčko na 3/4 sáčky (podle velikosti)
Háček: 4 mm na šňůrky
Pletací mlýnek Sentro, 48 jehel od Joom.com
Rozměry: větší modrý sáček 34 x 17 cm, menší tělový 26 x 17 cm
Dále potřebujeme: jehla s velkým ouškem, označovače, kožený štítek na ozdobu, zbytek příze stejné síly v kontrastní barvě

Větší pletený sáček z Alize Baby Best
Zbytek kontrastní barvy: středním vodícím očkem vedeme přízi a navedeme ji na jehly mlýnku. Upleteme 5 řad.
Alize Baby Best: ve vodícím očku a mezi bílým a barevným kolíkem vyměníme barvu příze. Upleteme 55 řad (60).
Zbytek kontrastní barvy: ve vodícím očku a mezi bílým a barevným kolíkem vyměníme barvu příze. Upleteme 5 řad (65). Sundáme výrobek z mlýnku.

Menší pletený sáček z Himalaya Enjoy
Zbytek kontrastní barvy: středním vodícím očkem vedeme přízi a navedeme ji na jehly mlýnku. Upleteme 5 řad.
Alize Baby Best: ve vodícím očku a mezi bílým a barevným kolíkem vyměníme barvu příze. Upleteme 35 řad (40).
Zbytek kontrastní barvy: ve vodícím očku a mezi bílým a barevným kolíkem vyměníme barvu příze. Upleteme 5 řad (45). Sundáme výrobek z mlýnku.

Dno sáčku
Přeložíme sáček na plocho. Do očka, kde jsme měnili barvu v šedesáté řadě vložíme označovač. Od tohoto místa odpočítáme 24 ok. Pomocí pevných ok sháčkujeme vždy dvě oka dohromady směrem k označovači. Posledním pevným okem protáhneme volný konec. Zbytkovou přízi kontrastní barvy vypářeme.

Lem sáčku
Začínáme v očku, kde jsme měnili barvu v páté řadě. Pomocí háčku uháčkujeme řadu polodlouhých sloupků. Odpářeme nebo odstřihneme zbytkovou přízi kontrastní barvy. Otočíme práci a uháčkujeme řadu reliéfních sloupků. Střídáme přední a zadní polodlouhý reliéfní sloupek. Háčkujeme jednu až dvě řady. Řada začíná náhradou 2 řetízková očka místo prvního polodlouhého sloupku a končí pevným okem.

Šňůrka
Ustřihneme 2 prameny cca 340 cm dlouhé. Přeložíme napolovinu a pomocí liščí smyčky připevníme na bok sáčku. Z každé poloviny volných konců uháčkujeme 50 řetízkových oček. Šňůrku zavazujeme na boku sáčku.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Sáček dozdobíme štítkem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.