Podkova Moonlight

21.12.2023

V dnešním video návodu si uháčkujeme podkovičku pro štěstí. Budeme háčkovat z příze Vlna Hep Moonlight.

Vlna Hep Moonlight je oblíbená tenká 100% bavlněná příze, 100g/550m, která se používá na háčkované dečky, ubrusy a vánoční ozdoby. Na léto je však perfektní na háčkované oblečení. Dnes si z této příze uháčkujeme podkovičku pro štěstí. Může být ozdobou vánočního stromečku nebo zkrášlí zabalený vánoční dárek.

VIDEO NÁVOD

  • Co se týče podkovičky, zvládne ji uháčkovat i začátečník. Háčkujeme háčkem 2 mm po řadách tam a zpět. Jakmile máme podkovu hotovu, stačí naškrobit. Na škrobení používám trošku zředený škrob Alba Efekt, jako podložku polysteren potažený potravinovou fólií a ozdobu špendlím injekčními jehlami. Nepouštějí rez.
  • Co se týče vzoru, budeme háčkovat dlouhý sloupek, řetízkové očko, krátký sloupek a nahazované sháčkované sloupky. Podkovičku dozdobíme třeba tenkou mašličkou nebo jutovým provázkem.

TIPY PRO VÁS:
Můžete vyzkoušet i jiné barvy Vlna Hep Moonlight. Třeba červená bude vypadat také vánočně.

Ať se Vám podkova Moonlight podaří. Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním podkovy Moonlight? Fotečky vkládejte prosím do SKUPINKY KRAMPOLINKA na FB . Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #podkovamoonlight.

PODKOVA MOONLIGHT
Příze: Vlna Hep Moonlight, bílá
Spotřeba: jedno klubíčko na spoustu podkov
Háček: 2 mm
Jehla s ouškem, škrob, podložka, zdravotnické jehly
Časový rozpočet: cca 60 minut
Pro začátečníky

KS – krátký sloupek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko

Podkova, 2 mm
1. řada: pro začátek háčkování si odmotáme delší kus příze, který přeložíme napůl a začneme háčkovat dvojmo. Háčkujeme od přeložení směrem k volnému konci. Začínáme řetízkem v délce 25 řetízkových ok. Od tohoto místa háčkujeme pouze jedním vláknem příze.

2. řada: ŘO, do prvního očka vedeme háček a uháčkujeme KS, 2 ŘO, dvě oka přeskočíme a do třetího očka háčkujeme KS, 2 ŘO, dvě oka přeskočit, KS do třetího očka, 2 ŘO, dvě oka přeskožit, KS do třetího očka. 2 ŘO, očko přeskočit, KS do druhého očka-2ŘO-KS do stejného očka, 2 ŘO, očko přeskočit, KS do druhého očka-2ŘO-KS do stejného očka, 2 ŘO, očko přeskočit, KS do druhého očka. Do konce řady háčkujeme schéma 2 ŘO, dvě oka přeskočíme a do třetího očka háčkujeme KS.

3. řada: 2 ŘO místo DS, DS do očka k náhradě. Do prvního KS háčkujeme DS a kolem DS háčkujeme 4xnahazovaný sloupek, sháčkujeme oka na háčku a do stejného KS uháčkujeme DS. Opakujeme do konce řady. (15) Řadu končíme DS do KS a DS do řetízkového očka.

4. řada: 2 ŘO místo DS, DS do DS. Dále háčkujeme KS, KS mezi DS, 2 KS do DS. (3x). Dále háčkujeme PDS, 2 PDS mezi DS, PDS do PDS nad čtvrtou bublinou. Nad pátou bublinou háčkujeme 2PDS do DS, 2 PDS mezi DS, PDS do DS. Očko 4 ŘO, PO. 2 PDS do DS, PDS mezi DS, 2 PDS do DS nad šestou bublinou. PDS, 2 PDS mezi DS a PDS do DS nad sedmou bublinou. Do konce řady háčkujeme zrcadlově, tj. 2 KS do DS, KS mezi DS a KS do DS (3). Řadu končíme DS do DS, DS do druhého očka náhrady.

TIP Pokud chceme lemovat vnitřní část podkovy, pokračujeme ve stejném směru. ŘO místo KS, dále 2 KS na jednu řadu DS, 2 KS na druhou řadu DS, KS do KS. Na spodní hraně podkovy háčkujeme 2-3 KS. Dále vnitřní část podkovy obháčkujeme pomocí PO. Na protilehlé straně háčkujeme zrcadlově, tj. KS do KS, 2 KS na řadu DS, 2 KS na řadu DS, PO.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, naškrobíme.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, video podcast, tipy a triky můžete sledovat:

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.