Recenze knihy Háčkované čepice a šály

14.10.2021

Začíná chladnější období roku. Pojďme se inspirovat v publikaci Háčkované čepice a šály a vylepšit letošní šatník o nové kousky.

Publikace Háčkované čepice a šály byla přeložena z německého originálu Mützen, Schals a Loops Häkeln v roce 2015. V roce 2016 vyšla kniha poprvé v českém překladu. Knihu napsala Karoline Hoffmeister a pokud se Vám modely autorky líbí, tak v letošním roce vydala v němčině knihu návodů na háčkované oblečení. Předpokládám, že se publikace po překladu brzy dostane na náš pult.

Zajímavostí této knihy je to, že modely byly nejdříve vyzkoušeny a poté přeloženy do českého jazyka. Podle postupů si můžete vyrobit 19 jednoduchých modelů například klasický kulich, homelesku (beanie), čepici nebo baret ve velikosti 53-56 cm. Dále jsou zde postupy na nákrčníky, tunely, šály či štolu. V knize je použita příze Lana Grosa, kterou lze zakoupit i u nás. Knihu bych doporučila těm, kteří umí háčkovat podle psaných postupů. Velkým přínosem je, že v knize naleznete způsob jak změřit obvod hlavy a jak přepočítat vzor v knize na obvod Vaší hlavy. Dále vysvětlení, proč a z jakého významu vznikl název pro čepici “benie” nebo nákrčníku se říká “cowl”. Navíc si u vydavatele  – nakladatelství Vašut můžete stáhnout zdarma grafické nákresy k některým modelům. V knize se mimo jiné dozvíte o základní výbavě na háčkování, druzích přízí či postupy základních sloupků.

Knihou jsme si online prolistovali ve video podcastu Povídání u klubíčka 18, video pod textem, stopáž 12:25. V podcastu navíc naleznete ukázku, jak změřit základní placku pro čepici a jak spočítat její průměr.

Kniha Háčkované čepice a šály je brožovaná bez přebalu lesklá, obsahuje 64 stránek a knihu zakoupíte za cenu kolem 143 Kč na www.knihcentrum.cz.

Hezký a pohodový den všem

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.