Recenze knihy Háčkujeme na panenky

14.10.2021

Jakmile Vám dítko – holčička doroste do určitého věku, přichází čas oblékání panenek. Mohla by se Vám hodit pěkná publikace Háčkujeme na panenky.

Publikace Háčkujeme na panenky byla přeložena z francouzského originálu Crochet Les Poupee de Cendrine v roce 2004. V roce 2013 vyšla v překladu a je k dispozici všem milovnicím háčku. Knihu napsala Cendrine Armani a ve své publikaci přináší 45 návodů na háčkované  modely na panenky.

Kniha je rozdělena podle ročních období a na uvedené modely si vystačíte s českou alternativou VlnaHep Camilla nebo Jeans. V publikaci naleznete fotografie jak na základní sloupky, se kterými si v návodech vystačíte, tj. řetízkové oko, řetízek, dlouhý sloupek, pevné oko, krátký sloupek, tak ukázku výroby bambulí nebo šňůrek. Navíc jsou zde čtyři návody na základní kytičky. Podle knihy můžeme uháčkovat outfit na panenky velikosti 42 a 36 cm, například postup na svetříky, bolerka, sukýnky, kraťásky, čepičky, kloboučky, šaty, pelerinku, botičky, kalhoty či trička.

Dle mého názoru je kniha určena začátečníkům nebo těm, kteří si chtějí vyzkoušet výrobu oblečení nejdříve v menším provedení. Na uvedené návody můžete také zpracovat spousty zbytků. Líbí se mi rozdělení podle sezóny nebo zaměření oblečení, tj. jaro v zahradě, léto na venkově, léto na horách, léto na břehu moře, podzim a zima. Nejzajímavější model je střapatý nebo smyčkový kabátek a ukázka, jak postupovat.

Knihou jsme si online prolistovali ve video podcastu Povídání u klubíčka 17, video pod textem, stopáž 6:20

Kniha Háčkujeme na panenky je brožovaná bez přebalu lesklá, obsahuje 68 stránek a knihu zakoupíte za cenu kolem 67 Kč na www.knihcentrum.cz. Pozn. v originálním provedení stoji kniha na Amazonu 32 dolarů!

Hezký a pohodový den všem

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.