Recenze knihy Pletení a háčkování

10.7.2021

Pletete či háčkujete, ale neumíte číst v nákresech? Kniha Pletení a háčkování je určena přímo Vám. Obsahuje textový popis na více než 900 vzorů.

Pletení a háčkování je publikace přeložená z anglického originálu The Ultimate Sourcebook of Knitting and Crochet Stitches z roku 2003. Jedná se již o druhé vydání z roku 2015 a pochází z Ottova nakladatelství. Kniha je velice populární a je jednou z mála, která obsahuje čistě psané popisy k jednotlivým vzorům.

Publikace je rozdělena na dvě poloviny. První se věnuje pletení, druhá háčkování. Před každou kapitolou jsou graficky znázorněny základní očka, sloupky a techniky háčkování či pletení. Vzory jsou v knize seřazeny podle typu příze, takže si můžete pohodlně zvolit vzor pro silnou přízi, středně silnou přízi, krajku, motivy či okraje. U každého popisu vzoru je fotografie a ukázka. Knihu bych doporučila všem, kteří zatím neumí plést či háčkovat podle grafických nákresů a orientují se v textu.

Vazba knihy je pevná bez přebalu lesklá, 320 stran, orientační slevová cena je 149 Kč, zakoupíte na Knihcentrum.cz

Knihou jsme si prolistovali v rámci video podcastu Povídání u Klubíčka 11. Na záznam videa se můžete podívat pod textem.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.