Šála Merino Soft

30.9.2018

Šála, nákrčník nebo šátek – věčné dilema s přicházejícím podzimem. Já mám pro starší dítka raději šálu. Dá se s ní pěkně stáhnout bunda kolem krku, ale záleží na každé z nás.

V dnešním návodu si uháčkujeme praktickou šálu s provlečením, takže žádné volné cancourové konce nehrozí. Jedná se prakticky o středně dlouhou šálu s překladem na konci. Tímto malým tunýlkem provlečeme druhý konec šály, na jejíž konec našijeme bambulku dostatečně velkou, aby nám tím tunýlkem neproklouzla a můžeme vyrazit do zimy. Návod je velice jednoduchý a poměrně rychlý. Zvolila jsem přízi firmy Rial Filaty Merino Soft a na uvedenou velikost byla spotřeba jedno klubíčko a tím myslím jedno TIP TOP, zůstalo mi asi 10 cm na zapošití.

Co se klubíčka Merino Soft týče, v 50 gramech naleznete 125 metrů příze, krásně jemné a nadýchané a především – jedná se o 100% merino. Vzhledem ke složení je cena velice příznivá. Příze jsou totiž mnohdy směsové a merino se míchá buď s klasickou vlnou nebo její levnější alternativou – akrylem. U Merino Soft vám ale nic takového nehrozí. Na štítku je uvedena síla jehlic 4-4.5 mm, ale já na šálu zvolila háček 7 mm. Pro merinonováčky – příze mírně pruží, ale dá se na to velmi rychle zvyknout. Merino Soft zakoupíte v eshopu paní Šárky Srpové www.propleta.cz.

Tak ať to neprokecáme, jdeme na ni.

Šála Merino Soft, délka 75 cm, šířka 8-9 cm
Příze: Rial Filati Merino Soft, zakoupíte na propleta.cz, spotřeba klubíčko jasná růžová (na tuto velikost to bylo tip top)
Háček: 7 mm

Na dozdobení knoflík, štítek, bambulka 8-10 cm
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PRPDS – přední reliéfní polodlouhý sloupek
ZRPDS – zadní reliéfní polodlouhý sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
Náhrada N jedno volné ŘO za KS nebo PDS.

Merino Soft růžová, háček 7 mm
1. řada: volně a rovnoměrně uháčkujeme 111 ŘO, píchneme do druhého očka od háčku a uháčkujeme PDS
2. řada: PDS do každého ŘO z předchozí řady, vč. náhrady máme celkem 110 PDS
3. řada: N za PDS a KS do jednoho očka, vzorek – střídáme ZRPDS a KS do jednoho místa, očko vynechat. Opakujeme. Končíme PDS, otočíme.
4. řada: N za PDS a KS do jednoho očka, vzorek – střídáme PRPDS a KS do jednoho místa, očko vynechat. Opakujeme. Odtud už háčkujeme jak se vzorek jeví, tj. do ZRPDS z předchozí řady uděláme PRPDS. Z rubu vznikne jakoby žrabování.
5. řada: stejná jako 3 řada
6. řada: stejná jako 4. řada
7. řada: stejná jako 3 řada
8. řada: stejná jako 4. řada
9. řada: stejná jako 3 řada
10. řada: stejná jako 4. řada, přízi neukončíme, pokračujeme obháčkováním KS dokola. V rozích uděláme 2-3 KS, podle toho jak utahujeme.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Přehneme cca 10 cm na jednom konci šály a sešijeme stejnou barvou, jako je příze. Na druhý konec našijeme bambulku. Šálu dozdobíme štítkem nebo knoflíkem.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.