Unboxing Kokonki a rozhovor Moty-moty.cz

16.8.2020

V dnešním článku si představíme duhová klubíčka značky Kokonki. Nechejte se vtáhnout do světa duhového tvoření.

Balíček s duhovými klubíčky Kokonki nám zaslal e-shop www.moty-moty.cz. Video z rozbalování balíčku naleznete zde. Moc děkuji za možnost klubíčka osahat a pro Vás brzy vytvořit nějaký videonávod. Klubíčka mne vyloženě inspirovaly a moc jsem si balíček doslova užila.

Klubíčka jsou skladem a zakoupíte přímo na e-shopu www.moty-moty.cz. Osobní odběr je po domluvě s paní majitelkou Kateřinou Zilvarovou možný v Hradci Králové. Pokud tvoříte například šátky, deky nebo oblečení z duhovek, určitě Vás trápí, jak výrobek krásně zabalit. Mám pro Vás tip na nákup dárkových krabiček. Mrkněte na stránku Krabickarna.eu, kde paní majitelka prodává i papírové dárkové krabičky nejen na šátky.

A co nás v balíčku čekalo? Samé krasavice!

KOKONKI řada RARE, 3 nitka, 1000m/200g, číslo R19, 50% bavlna a 50% akryl. Úžasná kombinace barev s černou nitkou.

KOKONKI, 3 nitka, 50% bavlna a 50% akryl, 1000m/200g, číslo A729, úžasná jemná kombinace fuchsie, starorůžové, bílé a petrolejové.

KOKONKI řada COTTON, 3 nitka, 1200m/270g, číslo H024, 100% bavlna, nádherná kombinace slunečnice, žluté, mint a inkoustové. KOKONKI Cotton (ale i ostatní materiálové kombinace) můžete zakoupit i v menším MONO, čili jednobarevném provedení, takže můžete jednoduše vytvořit např. rukávy svetříku nebo delší lem na šátku či dece do kočárku.

KOKONKI řada SOFT, 3 nitka, 1000m/200g, číslo 179, 100% soft akryl kašmírového vzhledu, moje topovka na sezónu podzim až jaro, luxusní něžná kombinace malinové, pudrové, smetanové, béžové až po velbloudí.

Klubíčka jsou nádherné a já se už nemůžu dočkat, až je hodím na háček. A protože jsem měla možnost, poprosila jsem paní majitelku Kateřinu Zilvarovou, aby nám svůj e-shop s Kokonki trošku představila.

  • Kdy a proč vznikl nápad otevřít si e-shop s Kokonki?
V roce 2018, kdy jsem byla při třetím těhotenství dost často nemocná, tak jsem si nakoupila pár klubíček a háček. Vyzkoušela jsem spoustu značek, až jsem na FB narazila na Kokonki, objednala jsem pár kousků přímo od výrobce. V jedné skupince mě pak oslovily zájemkyně, kterým se Kokonki líbily, objednala jsem jim je. No a pak se přidaly další a další zájemkyně a už to jelo :)) Delší dobu jsem prodávala pouze ve skupině na FB, eshop jako takový vznikl letos v únoru 2020.
  • Proč název moty-moty?

Úplně jednoduše – byl samozřejmě inspirovaný dětmi. Když mi přišla první klubíčka, nejmenší dcera jásala “moty, moty”:)) a název byl na světě.

  • Plánujete do budoucna rozšířit nabídku i na jiné druhy duhových klubíček či další sortiment?

Ano, ráda bych zařadila další klubíčka, nejen duhová. A samozřejmě potřebné pomůcky jako jsou háčky apod.

  • Vaše nejoblíbenější klubíčko Kokonki?

Vzhledem k tomu, jak obsáhlou má Kokonki nabídku, nejsem schopná vybrat jedno jediné nejoblíbenější, ale určitě mrkněte na řadu Shine s lurexovou nitkou a konkrétně na klubíčka Kokonki A354, A115, A357, A327. No a potom řada Rare Kokonki třeba R19 nebo R22.

  • Vy a ruční práce: pletení či háček?
Jsem typický Blíženec. Takže pletení na svetříky, topíky a čepice. Háčkování pak na šátky.
  • Váš poslední dokončený projekt?
Zúčastnila jsem se CALU TransKokonkinental, což je projekt společného háčkování. Na šátku se podílelo několik návrhářů napříč kontinenty a právě nedávno jsem tento šátek dokončila.

Moty-Moty.cz můžete sledovat na instagramu nebo na FB stránce MOTY-MOTY.cz, případně se pro inspiraci přidat do FB skupinky Klubíčka na šátky.

Zpátky ke klubíčkům. Kokonki jsou klubíčka polského výrobce. Kromě výše zmíněných nabízí i sezónní kolekce v typických barevných kombinacích. Mimo jiné nabízí i klubíčka pro náročnější, například směs 50% merino a 50% akryl, případně pouze 100% merino. Vše v různých návinech od 440 po 2000 metrů. Po domluvě s paní majitelkou lze objednat jednak klubíčko na míru, ať už Vaši vlastní barevnou kombinaci, případně si můžete navolit materiál. Moty-Moty.cz Vám objedná a zprostředkuje prodej klubíček, která naleznete pouze na stránce výrobce. Kokonki motki ombre naleznete i na Instagramu, což je krásná inspirace na tvoření například šátků. A úplně největší vychytávka je konfigurátor klubíčka Kokonki, který je dostupný na stránce Kokonki zde. Stačí si uvařit kávičku a nechat se pár hodin unášet na vlnách barevných kombinací.

Konfigurátor klubíčkapostup na PC: Vyberete složení klubíčka, tj. kliknete na modrozelený rámeček (50%bavlna a 50% akryl, nebo 50%merino a 50% akryl, nebo 100% soft akryl). Objeví se jednobarevné klubíčko a vedle klubíčka modrozelený rámeček s nápisem vyberte barvu, na který kliknete. Rozbalí se barevnice. Klikáte na různé barvy a klubíčko se postupně zbarvuje podle Vaší volby. Hodně zábavy!

A jak se vlastně tvoří duhovka? Duhové klubíčko se skládá např. ze tří-čtyř-šesti vláken. Ukážeme si to na třínitce. Jedno z vláken, například černá, je po určitém úseku vyměněna za jinou barvu (narazíte na mini uzlík), např. bílá, a po dalším úseku se opět černá vymění s bílou a po dalším úseku bílá v podstatě nahradí černou barvu. Díky tomu vznikají pomalé přechody, kdy jedna barva postupně vytlačuje druhou. Čím více barev a nitek, tím více postupného prolínání, a to je příklad klubíček Kokonki. Efektu se říká ombre.

Jsou také klubíčka, kdy jedna barva provází celým klubíčkem a mění se barvy pouze u dvou nitek. Vznikne kombinace melíru a ombre efektu. Příkladem může být řada Kokonki Rare.

Existuje ale i duhové klubíčko, které je ombre a na uzlíky nenarazíte. Tento způsob je vytvářen barvením. Příkladem může být Alize Diva Ombre Batik nebo Alize Bella Ombre Batik.

Vítejte ve světě barevného tvoření. Příjemné nakupování a brzy u návodu.

Pa K.

UNBOXING

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.