Unboxing s České-korálky.cz

2.10.2022

Háčkované ozdoby a šperky. Proč nezkusit něco nového. Pojďte mrknout na další možnosti tvoření s háčkem a s komponenty od České-korálky.cz.

V balíčku od české firmy České-korálky.cz přicestovaly šperkařské komponenty. Do háčkování s korálky rovnýma nohama sice neskočím, ale měla jsem chuť i nápad vyzkoušet háčkované náušnice či náramky.  České-korálky.cz  nabízí širokou škálu korálků všeho druhu. Naleznete zde i nabídku kamenů, korálků a lůžek pro výrobu šperků Swarovski nebo Preciosa.

Rodinná firma České-korálky.cz funguje od roku 1996 v Jablonci nad Nisou. Show room a výdejnu e-shopu naleznete v obchodním centrum EVEKO, Poštovní 9, Jablonec n.N.

Co se mi líbí je bonusový program, který firma nabízí. Čím více nakupujete, tím více se šplháte ke větší slevě na další nákup. Navíc, pokud máte chuť uveřejnit vlastní video návod nebo fotopostup z komponentů České-korálky.cz a know how poskytnete, získáte poukázku 300 Kč na další nákup.

A co vyzkoušíme při našem háčko tvoření? Mám tady dvě velikosti puzet, malou a velkou, s protikusy na háčkované náušnice. Při streamu Povídání u klubíčka jste mi radili lepidlo na šperky, kterým lze háčkovanou kytičku na kovovou puzetu připevnit. Vyzkouším, uvidím, dám vědět, jak jsem se s tím poprala.

Dále bych ráda vyzkoušela kruhové náušnice. Buď tedy do uší, nebo kruh využít na jemnou háčkovanou vánoční ozdobu. Náušnicový kruh 25 mm pořídíte třeba zde.

Na háčkovaný náramek je potřeba karabinové zapínání. Stačí si zvolit barvičku. Já sáhla po stříbrné karabince, kterou pořídíte třeba zde. Myslete i na protikus.

Náramek lze zkombinovat i se štrasovými komponenty . Ten jsem tedy původně zamýšlela jako neobvyklý detail na kulich či dámskou/dětskou čepici. Štrasový obdélník má dvě očka, na které stačí naháčkovat zbytek náramku a doplnit právě karabinkami. Fantazii se meze nekladou.

Krásné doplňky a detaily háčkovanému oblečení dodají i jemné filigrány, třeba květinového typu. Stačí zvolit správnou barvičku. Inspirace zde. Ve videu si ukážeme květinový filigrán, který je možný doplnit i korálkem či perličkou, pořídíte zde. Nebo větší květinový filigrán, který je možno jemně přišít nebo přilepit.

Pro nadcházející vánoční tvoření mě napadlo použít tenkou obruč o průměru 12-ti cm. Tu stačí obháčkovat a vytvoříme jemný a decentní adventní nebo vánoční věneček. Na toto tvoření se obzvláště těším.

Pokud zamýšlíte věnovat háčkované náušnice či náramky svým blízkým, určitě nezapomeňte na krásné balení a prezentaci. Celou škálu krabiček a štítků pořídíte zde. Na háčkování šperků či vánočních ozdůbek doporučuji tenkou přízi typu typu Vlna Hep Kordonetka nebo Vlna Hep Moonlight a tenký háček 1-2mm.

V balíčku přicestovaly i německé barvy na textil značky Javana. Jedná se o barvy pro barvení za studena, takže přadena složení bavlna či viskóza (max 20 % syntetických vláken) by se musela rozprostřít, natřít barvou Javana pomocí štětce nebo válečku a přežehlit na vysoký stupeň. Takto by vznikl melírový efekt. Druhý způsob barvení, a to je to, co bych ráda vyzkoušela, je, že nejdříve uháčkujeme čepici nebo svetr a na hotový výrobek naneseme pomocí barev motiv. Ať už cikcak nebo s pomocí šablony. Na nanášení barvy použijeme štětec nebo houbičku na nádobí. Poté je nutné výrobek přežehlit na vysoký stupeň, barva se vpije a zafixuje. Pamatujete na šablony z Joom? Tak přesně na toto tvoření se mi budou hodit. Určitě dám vědět, jak jsem s tímto způsobem barvení dopadla.

České-korálky.cz  jsou tady u nás na webu nové, tak jsem požádala pana majitele Lukáše Rangla, aby nám firmu představil.

Jak se stane, že se do výroby bižuterie, určené zpravidla ženám, zapojí na plný úvazek muž?
K výrobě mě přivedl otec. Ten vyráběl bižuterii a kovodíly od roku 1989. Po skončení střední školy jsem se k němu připojil a postupně mě výroba pohlcovala. Přišla doba internetu, a ta nás propojila se zákazníky ještě více. Po vojně jsem se pustil do tvorby e-shopu a postupně jsem budoval a rozvíjel náš web. Vše okolo naší firmy rostlo a fungovalo, i když přiznám, že to občas bylo velmi těžké. Inu jako v každém jiném podnikání.

Kde hledáte inspiraci pro výrobu bižuterie?
Inspirace je vlastně všude kolem mě. Příroda, rodina – mám 3 dcery :-)) a světové trendy v módě.

Jaká je Vaše nejoblíbenější technika výroby bižuterie?
Upřímně mám nejraději výrobu kovodílů ke korálkování či výrobu lůžek na krystaly. Leštění a galvanizování a celkově tento proces. Když jsem byl malý, tak otec pracoval v galvanizaci. Do výroby jsem občas chodil pomáhat, když ve škole byla pauza. Ze zkušeností z mládí čerpám dodnes. Stále s touto galvanizací pracujeme.

Na jaké korálky jste nejvíce hrdý, co by návštěvníkům e-shopu nemělo ujít pozornosti?
Určitě je povinnost být hrdý na českou značku Preciosa. Její rokajl a ostatní korálky jsou známé po celém světě a jejich kvalita je jedinečná.

Máte prosím nápad či tip pro ty z nás, které chtějí korálkování vyzkoušet?
No kdysi dávno jsem řekl “stačí jen začít”. Toto motto jsem použil i na firemní banner 🙂 Ale je to opravdu tak. Ten svět korálků a tvoření vás absolutně pohltí. Nejsem úplně zastánce přesných návodů a postupů na daný výrobek, ale právě asi to je způsob, jak se do korálkování pustit. Určitě vyzkoušet třeba jen gumičku, základní náušnicové záponky, kleštičky, korálky, třeba nejlépe ten rokajl preciosa. Zkuste jen navléknout a přivazovat uzle. Věřím, že to každého chytne a může se rozvíjet dále.

Úspěchy – výzvy – plány firmy České-korálky.cz?
Největší výzva za poslední dobu byl přenos celého webu na novou platformu s novou grafikou a funkcemi. Stálo to opravdu hodně času, nervů a stresu, ale samozřejmě i zábavy. Nyní ještě stále ladíme věci, které nejsou vidět, například skladové hospodářství.  Manipulace s cca 15tis. položkami v online prostředí je náročná. Našim cílem je nabídka nových trendy produktů a rozmazlování zákazníků skvělými službami. Zkrátka – udržet českou výrobu, kvalitu i tradici u nás v Jablonci nad Nisou.

Firmu České-korálky.cz naleznete i na sociálních sítích FB a Instagram – @ceske-koralky.cz

Pohodové tvoření a hezký den všem

Katka

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA č. 46

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.