Unboxing s Dáme Vlnu

12.7.2022

V nedělním Povídání u klubíčka jsme si představili nový e-shop Dáme Vlnu z Ostravy. Pojďte mrknout, co nabízí.

Za novým eshopem DameVlnu.cz stojí paní Lucie Typovská, která plete roztomilé dekorace a oblečky pro focení miminek. Díky pletení a práci s klubíčky si splnila sen a otevřela vlastní e-shop převážně s přízí značky Drops. Drops je na trhu od roku 1982 a poskytuje největší kolekci návodů zdarma na pletení a háčkování, přeložených do 17ti jazyků. Kromě udržitelnosti a certifikátů nezávadnosti přízí, Drops vyznává tzv. Slow Fashion, tj. k vlastnoručně vyrobenému oblečení máme hlubší a osobní vztah a než něco vyrobíme, dobře si rozmyslíme, do čeho investujeme. Opakem Slow Fashion je např. nákup svetru na jednu sezónu z pofidérního místa původu, který je sice levný, ale možná vyrobený v nedůstojných podmínkách.

Klubíčka Drops zakoupíte za zaváděcí ceny. Osobní odběr je zdarma v Ostravě a doprava balíkovna jen 49 Kč. Při nákupu nad 999 Kč máte dopravu úplně ZDARMA. Od dnešního dne začala 30% sleva na klubíčka Flora, Wish, Andes, Puna, Nepal a Fabel. V podstatě se chystáme na podzimní a zimní tvoření.

V balíčku od paní Lucie jsme si rozbalili klubíčko DROPS AIR což je klubko 50g/150m, směs jemné 65% alpaky, 28% polyamidu a 7% vlny. Drops Air je vhodná pro miminka třeba na deky, oblečení, čepice od podzimu do jara. Příze je typu duté vlákno, dutinka, lehounká a hřeje. Přirovnala bych ji k Hiamalaya Air Wool, ale Drops Air je o polovinu tenčí. Hodí se na svetříky, šály i plédy s dírkovým vzorem.  Ukázka, jak se příze chová v háčkovaném nebo pleteném výrobku naleznete přímo v českých návodech z této příze zde. Zaujal mne parádní set na chlapa – čepice a šála z Drops Air. No a co budeme tvořit? Původně to mělo být bodýčko na miminko, ale vidím to na svetřík s čepičkou.

No a protože se jedná o nový e-shop, paní Lucii jsem pro Vás vyzpovídala v krátkém rozhovoru.

Kdy vznikl nápad na založení e-shopu, co Vás k tomu vedlo?
Nápad jsem měla už dlouho, jen jsem se nemohla rozhoupat. Pletu vlastně od dětství a na mateřské jsem si chtěla přivydělat, takže jsem začala plést čepice na zakázku. Vždy byl můj sen mít klubíčka doma a jen si zajít do skladu, a tak vznikl nápad s klubíčky začít podnikat. No ale abych byla upřímná – “dokopal” mě přítel, který mi se vším pomohl, jak technicky, tak finančně.

Proč název Dáme Vlnu?
Názvů e-shopu mě napadalo spousty, ale buď už byl název obsazen, nebo to nebylo pro mě to pravé. Nápad na Dáme Vlnu vznikl večer, když už jsem ležela v posteli. V Ostravě máme rozvoz Dáme jídlo, tak jsem si řekla, že se můj e-shop bude jmenovat Dáme vlnu a už to bylo.

Pletení, háčkování či jiné ruční práce? Co máte právě v procesu tvoření?
V procesu tvoření mám jen newborn rekvizity pro miminka. Na sebe ani pro okolí nic nepletu.

Který materiál máte nejraději a proč?
Z materiálů od Drops mám ráda Drops Air, co jsem Vám poslala v balíčku. V pletenině je nádherně nadýchaný, měkký, nekouše, má mírný chloupek a na fotečkách a na miminkách vypadá báječně. Dále bych doporučila všestrannou 100% bavlnu Drops Paris. Má opravdu širokou paletu barev.

Plány nebo projekty do budoucna?
Odstartovaly podzimní 30% slevy na DROPS.  Těším se, že mohu Ostravě a okolí nabídnout značku Drops. Líbí se mi, protože poskytuje perfektní servis a návody nejen pro zákazníka, ale i prodejci ví, že prodávají kvalitní klubíčka. Kromě vylepšování a doplňování zboží na e-shop DameVlnu.cz, mám i FB stránku Dáme Vlnu nebo Instagram Dáme Vlnu.

Já moc paní Lucii děkuji za rozhovor. Ať se s e-shopem daří a hodně spokojených zákazníků.

Povídání u klubíčka č. 39

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.