Unboxing šestinitky Desing Yarn a Ona Ví

25.10.2021

V dnešním streamu Povídání u klubíčka jsme si rozbalili šestinitku a podzimní kolekci duhovek Design Yarn a naladili se na Vánoce s časopisem Ona Ví. Navíc mrkněte, jak jsem se poprala s frivolitkováním na jehle.

Duhovky Design Yarn mají jednoznačný rukopis paní Ivanky z Hravá Klubka. Revoluční novinka na poli duhovek je šestinitka Design Yarn, 50% bavlna a 50% akryl. Klubíčko je namícháno na míru a můžete si vybrat z pestré škály barev přímo na Hravá Klubka. Proč šestinitka? Protože více materiálu – více hřeje. Takže díky složení a síle můžeme vyrobit čepice, barety, homelesky, kulichy, ale i svetry a například deky do kočárku. Výrobky nás zahřejí od podzimu do jara a já se moc těším na tvoření čepic. Můžete se tak krásně sladit se šátkem, bundou nebo třeba kabelkou. U takto silné příze bez zákrutu bude potřeba pečlivě nabírat každé očko a ideální je úplně obyčejný vzor.

V krabici kromě šestinitky byla i další tři klubíčka z podzimní kolekce Hravá klubka. Na celou kolekci můžete mrknout sem. Já zažila infarktový stav, jelikož to bylo obrovské překvapení. Šestinitku jsme s paní Ivankou vymyslely, když se kolekce plánovala, vůbec jsem neměla tušení, že mě překvapí takovým nášupem podzimní krásy. Stěžejní barvou je zelená a oranžová. Temná oranž má být hitovkou příštího jara a léta, takže kdo nestihne podzim letos, určitě vynosí duhovky i na jaře a bude dost trendy.

V balíčku byla krásná duhovka světlá vně, zelenkavá  vevnitř číslo dm3036bp, oranžovo hnědá dm3040bp a hnědozelená menší dm3016bp. Mrkněte do galerie pod text nebo přímo do eshopu na kolekci Podzim 2021 nebo na toto pidi video s duhovkami Design Yarn, co mám doma.

Dále si v Povídání u klubíčka ukázali svetr Pálava, který pomalu vzniká ze dvou 1500m třínitkových klubíček Design Yarn. Ten ještě nemám hotový (jde to vážně pomalu), ale plánuji ho spíše delší, takže počítám, že spotřebuji na velikost 40-42 2500-3000 metrů. Pálavy kombinuji obě dohromady jak mi barevně ladí. A že z duhovek nejsou jen šátky jsme si ukázali ve video návodu na šaty Design Yarn zde. K těm doporučuji doháčkovat delší rukáv a máte podzimní či jarní outfit. Případně můžete použít top námořník, video návod zde, který lze také klidně nosit jako moderní vestu na tričko či rolák s dlouhým rukávem.

Ve vysílání jsme si prolistovali časopisem Ona Ví, který vyšel tento týden a přináší další várku tipů na vánoční tvoření, například návod na pletenou vestu, svetr, háčkované ozdoby, medvídka, šití patchwork, pečení a tvoření s dětmi. Samostatnou recenzi a návody zdarma pro Vás připravuji do samostatného článku. Časopis objednáte zde v tištěné formě a zde v elektronické podobě.  Osobně doporučuji předplatné (i s možností zaslat na Slovensko), které pořídíte na webu Ona Ví  zde.

No a také jsem Vám ukázala, jak jsem se pustila do nové techniky – frivolitkování na jehle. Na šperkařském festivale, který tento víkend probíhal v Kroměříži, jsem se potkala s paní Jindřiškou Schmockovou z Jimot.cz. Paní Jindřiška se již pár let věnuje technice frivolitkování, avšak na jehle. A napsala a nafotila krásnou publikaci, se kterou si troufám říct tuto techniku zvládne každý. Knížku Frivolitkování na jehle i s materiálem na tvoření zakoupíte zde, případně u vydavatelství Grada. Techniku jsem hned zkusila a sice mi to nejde tak rychle, jak jsem čekala, přesto se moc těším na výsledek. Ráda bych si ufrivolitkovala ozdoby na stromeček. A pokud budete knížku Frivolitkování na jehle pořizovat u Grady, a ještě nemáte mou knihu Háčkování pro miminka, můžete jednoduše obě knihy zakoupit na jednom místě a udělat si hezké Vánoce.

Pohodový nákup a tvoření přeje

Kačka

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Čepice Šestka z duhového klubka - www.krampolinka.cz 14.12.2021 at 17:33

    […] a podzimní edici jsme si rozbalili v Povídání u Klubíčka zde, článek si můžete přečíst zde. Přehled duhovek Design Yarn mám v krátkém storíčku zde. Věřím, že jak podzimní tak […]

  • Reply Šátko nákrčník Šestka s tunýlkem - www.krampolinka.cz 16.12.2021 at 19:43

    […] a podzimní edici jsme si rozbalili v Povídání u Klubíčka zde, článek si můžete přečíst zde. Přehled duhovek mám v krátkém storíčku zde. Věřím, že jak podzimní tak zimní kolekce […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.