Háčkovaná pavučina Moonlight

30.10.2022

Háčkovaná pavučina je klasickým doplňkem svátků jako je Halloween nebo naše Čarodějnice. Pavučinu jsem vyrobila z příze Vlna Hep Moonlight.

Vlna Hep Moonlight je tenká háčkovací příze, 100% bavlna. V klubíčku 100g je 550 metrů. Hodí se na háčkování deček, vánočních ozdob, zvonečků, vloček nebo na větší letní projekty (výrobek nebude tak těžký). Moonlight se vyrábí v pestré barevné škále a má k sobě parťáka v podobě melíru Moonlight Multicolor.

Rozbalování balíčku s přízi Vlna Hep Moonlight si můžete prohlédnout zde a článek s návody přečíst zde. Moc děkuji výrobci za poskytnutí příze. Klubíčka Moonlight zakoupíte v oblíbeném e-shopu.

Háčkovanou pavučinu jsem vyrobila ve dvou velikostech. Velikosti se liší jen počtem řetízkových ok v poslední řadě. Budeme háčkovat pouze řetízková oka a dlouhé sloupky. Háčkujeme od středu od magického kroužku. Řada začíná náhradou „N“ a končí pevným okem.

Po dokončení si nachystáme kousek polysterenu nebo pěnové puzzle, potravinovou folii na obalení podložky, zdravotnické jehly (nepouští rez) nebo špendlíky (riskujeme rezavé konečky) na vypínání pavučiny na podložce, štětec a škrob Alba Efekt. Pavučina schne cca 12 hodin na topení, 24 hodin v prostoru. Pavučinu jsem háčkovala jako ozdobu „strašidelných“ šatů, ale můžete ji použít jako dekoraci na dveře, na stůl do aranžmá, na věnec, čarodějnický klobouk nebo jako zápich do květináče.

No a my se pustíme do háčkování. Fotografie uháčkovaných pavučinek vkládejte prosím do naší  FB skupinky a současně jako inspiraci pro ostatní do tohoto společného příspěvku ve FB skupince Krampolinka. Na Instagramu prosím používejte #pavucinamoonlight. 

Moc děkuji, že si radíte a povzbuzujete se navzájem. Ať se pavučina podaří.

Pavučina Moonlight
Příze: Vlna Hep Moonlight, barva 8002 nebo 8171
Spotřeba: z jednoho přadénka vyrobíte spoustu pavučin
Háček: 2 mm
Rozměry: větší průměr 16 cm, menší průměr 14 cm
Jehla s velkým ouškem, obalená podložka, jehly/špendlíky, štětec, škrob
Časový rozpočet: cca 20 minut na pavučinu
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko, pružný řetízek
MK – magický kroužek
DS – dlouhý sloupek

Pavučinu háčkujeme od magického kroužku. Řada začíná náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo DS. Řada končí pevným okem.

Pavučina malá, háček 2 mm
1. řada: Do magického kroužku háčkujeme 2 ŘO, ŘO do vzoru. Dále 7 x DS, ŘO. Řadu končíme PO.
2. řada: N za DS, DS k náhradě, 3 ŘO. Do každého DS háčkujeme 2 DS a dále 3 ŘO. Řadu končíme PO.
3. řada: N za DS, DS do mezery mezi dva sloupky z předchozí řady, dále 5 ŘO. Háčkujeme 2 DS do mezery mezi DS z předchozí řady a 5 ŘO. Řadu končíme PO.
4. řada: N za DS, 12 ŘO a PO do druhého očka náhrady, DS do mezery mezi dva sloupky z předchozí řady, 7 ŘO. Dále háčkujeme DS do mezery, 12 ŘO, PO do očka DS, DS do mezery a dále 7 ŘO. Řadu končíme PO.

Pozn. Dlouhé cípy v rozích tvoří delší osnovu pavučiny. Jsou to místa, kam vedeme špendlíky při vypínání a škrobení pavučiny.

Pavučina větší, háček 2 mm
1. řada: Do magického kroužku háčkujeme 2 ŘO, ŘO do vzoru. Dále 7 x DS, ŘO. Řadu končíme PO.
2. řada: N za DS, DS k náhradě, 3 ŘO. Do každého DS háčkujeme 2 DS a dále 3 ŘO. Řadu končíme PO.
3. řada: N za DS, DS do mezery mezi dva sloupky z předchozí řady, dále 5 ŘO. Háčkujeme 2 DS do mezery mezi DS z předchozí řady a 5 ŘO. Řadu končíme PO.
4. řada: N za DS, DS do mezery mezi dva sloupky z předchozí řady, dále 7 ŘO. Háčkujeme 2 DS do mezery mezi DS z předchozí řady a 7 ŘO. Řadu končíme PO.
5. řada: N za DS, 15 ŘO a PO do druhého očka náhrady, DS do mezery mezi dva sloupky z předchozí řady, 9 ŘO. Dále háčkujeme DS do mezery, 15 ŘO, PO do očka DS, DS do mezery a dále 9 ŘO. Řadu končíme PO.

Pozn. Pokud budeme háčkovat větší pavučinu, přidáváme vždy o dvě oka více. V poslední řadě přizpůsobíme počet ŘO cípu opticky k velikosti pavučiny.

Dokončení
Na podložku položíme pavučinu. Do cípů umístíme jehly/špendlíky tak, aby byla pavučina napnutá. Pokapeme neředěným škrobem a rozetřeme štětcem. Necháme uschnout na topení nebo v prostoru.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..