Háčkované zvířecí bačkorky

6.9.2022

Ve video podcastu Povídání u klubíčka #43 jsme si prolistovali knižní publikací Háčkované zvířecí bačkorky. Pojďte se podívat se mnou.

Kniha Háčkované zvířecí bačkorky obsahuje, jak název napovídá, návody na háčkované bačkůrky se zvířecí tématikou. V knize naleznete návody pro velikosti od 4 let až po dospěláky a musím přiznat, že žádná jiná publikace s háčkovanou obuví od dětí po dospělé na trhu není. V knize naleznete 20 návodů s nákresy ve třech typech – bačkůrky nízké, s ohrnutím a nazouváky.  Navíc je zde návod pro úplné začátečníky na retro bačkůrku, která se háčkuje od špičky. Tu si můžete dozdobit zvířecími motivy podle přání.

Autorkou publikace je paní Ira Rottová, anglická autorka a kniha byla u nás vydána v roce 2021.

Doporučená příze v návodech je od britských výrobců a jedná se buď o zdvojenou klasickou ponožkovku nebo 100g/150-200g. V našich podmínkách můžete směle háčkovat z VlnaHep Tulip nebo VlnaHep Best Socks. Doporučuji antipilling nebo přízi s podílem vlny! Podle knihy si můžete uháčkovat bačkůrky mopsíka, medvídky, tučňáky, dino, jednorožce, pandy, koaly, lenochody, sloniky, prasatka, mývalí botičky, opičky, ovečky, želvy, lamy, kočky, losíky, lišky, kravičky a lvíčky. Ke každému zvířátku je nákres i popis a v závěru publikace i foto ukázka, jak zvířecí aplikace na bačkůrky přišít.

Celkově bych knihu doporučila odvážným začátečníkům a všem, kteří se chtěji pustit do další háčkovací výzvy, jakou bačkůrky různých tvarů bezesporu jsou. Kniha obsahuje spousty užitečných rad i tipů, takže se stane výborným pomocníkem při výrobě teplé domácí obuvy.

Publikace Háčkované zvíření bačkorky je brožovaná bez přebalu lesklá, má 128 stránek a za cenu 297 Kč zakoupíte na Knihcentrum.cz. Listování a ukázku knihy si můžete prohlédnout ve streamu Povídání u klubíčka č. 43 pod textem.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..