Háčkovaný dráček Jeans

13.10.2019

Dráčci, dráčci, jak si asi povídáte, dráčci, dráčci, jakou máte řeč. Tak jsme si s malou prozpěvovaly, když jsem tvořila toto malé dekorační stvoření.

Použila jsem nové barvičky přízí YarnArt Jeans žlutou a cihlovou. Jeans je oblíbená směsová příze 55% bavlna, 45% polyakryl, která má širokou škálu použití. Od oblečení, přes dečky, homedecor až po hračky. Toto 50 gramové klubíčko s návinem 160 metrů má totiž český atest vhodnosti pro děti do tří let. Novinkové záležitosti YarnArt naleznete ve videu zde. Přízi pro projekt věnoval výhradní dovozce značky YartArt e-shop www.bezvapleteni.cz. Moc děkuji.

A jak tedy na draka? Velice jednoduše. Jsou to dva sháčkované čtverečky, olemované kontrastní barvičkou a vycpané dutým vláknem. Zkrátka rychlovková dekorace, malý dáreček třeba dětem do školky nebo přívěšek na klíče.

Dráček YA Jeans
Příze: YarnArt Jeans, kousek ze žlutého a kousek z cihlového klubíčka, zakoupíte na www.pletemesi.cz  zbytek černé příze typu Camilla na vyšití obličeje
Háček: 3 mm
Rozměry: 7×7 tělo dráčka, celková délka i s ocáskem 20 cm
Nůžky, duté vlákno, jehla s velkým ouškem
Časový rozpočet: 30 minut
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
Nejdříve uháčkujeme dva čtverečky, začínáme do MK, háčkujeme po řadách, řada končí PO a začíná N za KS, tj. 1 volné ŘO.

Dráček Jeans, barva 1, háček 3 mm, HÁČKUJEME 2 čtverečky
1. řada: 8 KS do MK, PO
2. řada: N za KS (nepočítáme ji), 3 KS do jednoho očka, KS do KS, 3 KS do jednoho očka, KS do KS, 3 KS do jednoho očka, KS do KS, 3 KS do jednoho očka, KS a PO do N
3. řada: pomocí PO se přesuneme k prostřednímu KS ze tří KS, zde N za KS, dále 3 KS do stejného místa, dále KS do KS, KS do KS, KS do KS, do prostředního KS ze tří z minulé řady háčkujeme opět 3 KS, dále KS do KS, KS do KS, KS do KS, do prostředního KS ze tří z minulé řady háčkujeme opět 3 KS, dále KS do KS, KS do KS, KS do KS, do prostředního KS ze tří z minulé řady háčkujeme opět 3 KS, dále KS do KS, KS do KS, končíme PO do N.
4. – 6. řada: pokračujeme ve stejném schématu, tj. háčkujeme 3 KS do prostředního KS ze tří z minulé řady, jinak KS do KS, končíme PO

Spojení čtverečků, Jeans, barva 2, háček 3 mm
Položíme čtverečky na sebe a budeme je sháčkovávat dohromady. V rohu čtverečku napojíme druhou barvu a necháme si dostatečně dlouhý volný konec (zde bude střed dolní polovina dráčka). 2 ŘO jako náhrada za DS, dále 5 DS do jednoho očka, ve spodní polovině dráčka háčkujeme PDS, v horní polovině dráčka háčkujeme PO, v rozích vždy 5 DS do jednoho očka. (takto se mírně změní tvar čtverce na lichoběžník). Před dokončením vycpeme dutým vláknem. Necháme si dostatečně dlouhý konec a přízi ukončíme.

Ocásek, Jeans, barva 2
Ustřihneme si 7 proužků příze o délce 25 cm. Ty přepůlíme na půl a v zadní části spodního vějířku provlečeme a uděláme liščí smyčku. Nezapomeneme připojit i dva volné konce. Sestřihneme na stejnou délku.

Dokončení
Volné konce zapošijeme. Dále dozdobíme dráčka mašličkami, které uvážeme kolem vějířků z DS. Nakonec vyšijeme černou přízí oči, nos a pusu.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..