Homeleska Nako Denim

2.9.2018

„Kači, pošlu Vám klubíčko novinky na otestování. Příze je super, však uvidíte sama,“ přistála mi zprávička v messengeru z primaprize.cz. Klubíčko dorazilo a já zasedla a udělala první test. Jenže ani vzoreček ani příze nevynikla, byl začátek prázdnin, horko jako blázen a bylo evidentní, že příze si žádá svůj čas. S prvním rádoby podzimním ránem nastal zlom. A musím říct, že mne výsledek mile potěšil. Vím, říkám to skoro u každé čepičky, kterou letos vytvořím, ale tento vzoreček bude moje letošní stálice.

Musím potěšit všechny. Vzoreček je super jednoduchý, navíc má nádherný plastický vzhled připomínající pleteninu a nazvala jsem ho „obrácené véčko“. Největší úskalí je, jak správně přidávat. Také upozorňuji, že pokud zvolíte jinou přízi a jiný háček, efekt bude jiný. Ono kolikrát stačí, když utahujete krapet jinak než já a výsledek se zkrátka liší. Příze NAKO Denim je 60% bavlna a 40% prémiový akryl. Oranžová barvička, co je ve videu, je krásná, ale modrá tím, jak je lehce žíhnutá tou bílou je prostě nádherná. Jiné barvičky jsem v ruce zatím neměla, tak nemohu soudit, ale ta modrá je prostě unisexová a krásná. Klubíčko má 100 g s návinem 200 metrů a příze je super na chladnější podzimní nebo jarní rána, pro mírnou zimu stačí podšít kolem oušek. Pokud zdvojíte, dostanete klasickou zimní přízi. Vzoreček je poměrně přízožrout, ale na uvedený obvod mi vystačilo klubíčko. Takže se do ní vrhneme, pořádná podzimní rána jsou doslova za bukem.

A pokud máte chuť vyzkoušet háčkovanou vějířkovou čepičku pro holky, stačí kliknout sem

Homeleska Nako Denim, obvod 47-48 cm, hloubka 26 cm
Příze: Nako Denim modrá 11589, jedno klubíčko, zakoupíte na www.primaprize.cz
Háček: 5 mm, 4.5 mm a 4 mm

Na dozdobení knoflík, štítek, dovyrobit poutko, mašličku, kytičku
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek, jak na magický kroužek naleznete zde
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
Náhrada N jedno volné ŘO za PDS. Čepička je háčkovaná ze začátku po řadách a řady končí PO a začínají N, od čtvrté řady je háčkováno dokola.

Nako Denim, háček 5 mm
1. řada: 10 PDS do MK, PO
2. řada: N, zdvojíme každý PDS, tj. 20 PDS, PO
3. řada: N, háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, tj. 30 PDS, PO
4. řada: N, ŘO, nahodit na PDS, píchnout do stejného místa jako je náhrada, nahodit na PDS a píchnout do sousedního oka, vytáhnout přízi, na háčku máme 5 nitek, protáhneme vše do jednoho oka, uděláme ŘO; nahodíme na PDS, píchneme háček do stejného místa jako minulý PDS, nahodíme a píchneme háček do sousedního očka, vytáhneme přízi (5 nitek) stáheneme vše do jednoho očka, uděláme ŘO. Toto opakujeme. V řadě budeme mít 30 „obrácených véček“. MRKNĚTE NA VIDEO! Řadu neukončujeme PO a odtud háčkujeme dokola. Na konci řady nezapomeneme dát označovač do posledního očka, nebo protáhneme volný středový konec dopředu.
5. řada: háčkovací schéma 1 – 1 – 1 – 2 rozšiřujeme již ve vzorku (doporučuji mrknout na video, kam píchat při rozšiřování), tj. 36 „obrácených véček“ na konci řady. Pokud někdo utahuje jinak než já a vlní se mu to, máte dvě možnosti – buď vzít o číslo menší háček (ale přidat v konečném součtu na cca 44 „obrácených véček“), nebo tuto řadu háčkovat dokola, tj. budete mít 30 „obrácených véček“ a rozšiřování aplikujete až od další řady.
6. řada: háčkujeme „obrácená véčka“ dokola, tj. 36
7. řada: rozšíříme 4 x, tj. aplikujeme rozšíření ve vzorku u každého 9-tého, 18-tého, 27-mého a 36-tého očka, tj. celkem v řadě 40 „obrácených véček“
8. – 21. řada: háčkujeme vzorek dokola, tj. 40 „obrácených véček“
22.-23. řada: háček 4.5 mm, háčkujeme vzorek dokola, tj. 40 „obrácených véček“
24. – 27. řada: háček 4 mm, háčkujeme vzorek dokola, tj. 40 „obrácených véček“. Co se týče ukončení řady, poslední tři očka v poslední řadě místo PDS háčkujeme KS, viz VIDEO.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, dozdobíme kytičkou, knoflíkem, mašličkou nebo cedulkou.

PRO VELIKOST 46-47 cm máme konečný počet oček 38 „obrácených véček“. Jiné velikosti zatím bohužel nemám vyzkoušené, ale své poznatky můžete napsat do komentářů, pomůžete ostatním.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

GALERIE

You Might Also Like

9 Comments

 • Reply Lenka 18.9.2018 at 6:40

  Dobry den,viete mi prosim poradit v ktorych riadkoch mam este rozsirovat,aby bola ciapka velka pre muza?Dakujem

  • Reply Krampolinka 21.9.2018 at 19:01

   Bohužel mám vyzkoušenu tuto velikost, takže zkuste a potom přeměříte a přepočítáte na potřebnou velikost.

 • Reply Renata 11.10.2018 at 21:09

  Dobrý den,
  jsem háčkující začátečník. Můžete mi prosím poradit? Čepičku jsem uháčkovala pro syna. Vypočetla jsem si na ní, že na svoji velikost potřebují 62 oček. Mohu postupovat do 7 řady totožně s návodem a v 7 řadě upravit rozšíření na 62 oček nebo mám přidávat očka postupně v jiných řadách?
  Děkuji za radu

  • Reply Krampolinka 14.10.2018 at 13:33

   Dobrý den, raději bych volila přidávání až v následujících řadách. Vzhledem k tomu, že je to homeleska a bude přepadlá, bude to i lepší.

  • Reply Libuše Hroncokova 25.9.2019 at 6:35

   Světluško,prosím marně se snažím uháčkovat tuto homelesku nakonec Denim. Potřebuji větší 52-54cm,začala jsem na 12pds,ale vůbec mi to nevychází. Budu vám vděčná za polopaticky navod. Vlnilo se mi to,takže véčkový vzor mi vyšel až v 5 řadě. A odtud se ztrácím. Můžete pomoct,jsem začátečník,zvládnu to???

 • Reply Světluška 25.8.2019 at 16:00

  Dobrý den všem. Právě jsem dodělala tuto čepici pro svého syna. Je moc krásná. A píší zde abych případně pomohla těm co dělají jinou velikost než je v originál návodu. Dělala sem jí pro syna 6 let obvod hlavy (49-50). V první řadě jsem začínala s jedním PDS navíc, tedy 11. V druhé řadě jich bylo 22, třetí řada 33 PDS, 4. řada 33 obrácených véček, pátá řada 40 obrácených véček a v sedmé řadě jsem přidala o 4 na konečný počet 44 obrácených V. Háčkovala jsem jen do 25 řady. háčky jsem postupně změnšovala, tak jak je v návodu a poslední 26 řadu jsem celou čepici obháčkovala krátkými sloupky do každého oka aby se konec čepice zmenšil. Čepice sedí krásně. Ještě jí chystám udělat pro dceru 8 let a chci začínat na 12 PDS, tak kdyžtak potom můžu dát vědět výsledek. Moc děkuji za návod. Dětem se velice líbí a budeou na podzim vypadat nádherně. Vzoreček jednoduchý.

 • Reply Clawdy 9.12.2019 at 21:33

  Dobry den. Chcela by som vas poziadat o radu. Chcela by som mojej sestre uhackovat tuto homelesku ale kedze ona je dospela a obvod hlavy ma 60, tak neviem na kolkych PDS by som mala zacat. Dakujem za radu

  • Reply Krampolinka 10.12.2019 at 18:02

   Dobrý den to buhuzel nemam vyzkouseno z teto příze jsem hackovala jen tuto velikost.

 • Reply Hitparáda návodů SRPEN 2023 - www.krampolinka.cz 9.9.2023 at 8:13

  […] Háčkovaná homeleska DENIM, véčkový vzor, video návod zde […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..