Kulíšek Country

2.1.2020

Novinková záležitost VSV Elian Country se moc povedla. No posuďte sami. Plastický a vlastně úplně obyčejný vzorek s luxusními přechody Country vytvořil z čepice takové malé umělecké dílko. Nevím proč, ale připomíná mí kelty.

Elian Country jsme si rozbalili v prosincovém balíčku od www.mojegalanterka.cz zde. Elian Country od VSV Pilníkov je 100 gramové klubíčko s návinem 190 metrů a ve složení 80% akryl a 20% vlna a za mne – je tak trochu magické. Vlnu bych na omak v klubíčku vůbec nehádala a teprve když se klubíčkem doslova prohrabete zjistíte, jaké má nádherné a pomalé přechody barev. Za mne topovka, až mne mrzí, že jsem měla klubíčko jen jedno, které padlo na kulíšek. Ke kulíšku by byl nádherný i nákrčník a celkově třeba takový kardigan, pončo nebo vesta…hmmm.. no nezní to lákavě? Každopádně Country se zatím vyrábí v pěti variantách a jestli je někdo vyzkoušíte, určitě dejte fotečku, ať už sem nebo do skupinky Krampolinka na FB, ať se pokocháme.

Vzoreček je alternace vzorku z čínské knihy. Ne že by byl vzor těžký, ale párala jsem asi šestkrát. Jednoduchý způsob rozšiřování ve vzoru (kromě přidávání/ubírání počtu PDS ve vějířku) jsem pro Vás nevymyslela, takže regulace velikosti lze buď tzv. základní plackou nebo zmíněnými vějířky. Každopádně se jedná o opravdu jednoduchou záležitost a vzorek si dáme ještě určitě na homelesku, a to v brzké době.

Příze je velmi příjemná na háčku, na jehlicích bude ještě lepší. S trochou šikovností lze i dobře párat. No a my pustíme do čepice, ať děláme parádu. Příze je totiž ideální od podzimu přes mírnou zimu až do jara.

PS: Misku na klubíčka, kterou používám ve videu, pořídíte na FB U nitky a háčku.

Kulíšek Country
Příze: Elian Country, č. 20543, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Spotřeba: jedno necelé klubíčko na kulíšek
Háček: 6 mm, 5 mm na lem
Rozměry: kulich obvod 55-56 cm, volně rozložená 19.5 cm délka, 22 cm šířka
Jehla s velkým ouškem, cedulka nebo knoflík, bambule Mia Handmade Design
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý slupek
2PDS – dvakrát nahazovaný polodlouhý sloupek sháčkovaný do jednoho očka
ZRKS – zadní reliéfní krátký sloupek

Háčkujeme po řadách, řada končí PO a začíná náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 2 ŘO za PDS, 1 ŘO za KS. Základy háčkování zde.

Kulíšek, Country, háček 6 mm
1. řada: N za PDS, 9 PDS do MK, spojíme PO (10)
2. řada: N za PDS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme PDS, dále zdvojíme každé očko, PO (20)
3. řada: N za PDS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme PDS, dále háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, opakujeme, PO (30)
4. řada: N za PDS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme PDS, dále háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS, opakujeme, PO (40)

5. řada: N za PDS, střídáme vzor křížený 2PDS-ŘO-2PDS a vějířek ze 2 PDS do jednoho očka, pro křížení nahodíme přízi, háček vedeme ob očko, vytáhneme přízi, nahodíme, háček vedeme do stejného místa, vytáhneme přízi a s nahozením sháčkujeme do jednoho očka, uháčkujeme 1 ŘO, nahodíme a háček vedeme do očka, které jsme přeskočili, vytáhneme přízi na háček, nahodíme, háček vedeme do stejného místa, vytáhneme přízi a s nahozením sháčkujeme do jednoho očka, do následujícího očka uháčkujeme 2 PDS, opakujeme, PO (máme základ pro 13 sloupců)

6. řada: N za PDS, střídáme vzor křížený 2PDS-ŘO-2PDS a vějířek ze 2 PDS přičemž křížení provádíme NAD vějířkem z PDS z předchozí řady (háček vedeme do mezery za vějířek, poté háček vedeme do mezery před vějířek) a vějířek ze dvou PDS háčkujeme pod ŘO do středu křížení z předchozí řady, opakujeme, PO (13 sloupců)

7. řada: N za PDS, střídáme vzor křížený 2PDS-ŘO-2PDS a rozšíříme ve vějířku, tj. místo 2 PDS háčkujeme 3 PDS, PO (13 sloupců)
8. – 16. řada: N za PDS, střídáme vzor křížený 2PDS-ŘO-2PDS a vějířek ze 3 PDS s tím, že křížení provádíme nad třemi PDS z předchozí řady (háček vedeme do mezery za vějířek, poté háček vedeme před vějířek) a vějířek ze tří PDS háčkujeme pod ŘO ve středu křížení z předchozí řady, PO (13 sloupců)

LEM, Country, háček 5 mm
17. řada: N za KS, háčkujeme KS do oček vějířku a dvou oček překřížení, tj. na jeden sloupec máme 5 oček, opakujeme, PO (13×5=65).
18. – 20. řada: N za KS, háčkujeme KS do KS, opakujeme, PO (65)
21. řada: N za KS, háčkujeme ZRKS, opakujeme, PO (65) přízi ukončíme.

Dokončení
Volné konce zapošijeme, dozdobíme štítkem, knoflíkem. Přišijeme bambuli.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

  • Reply Dawn Sorensen 5.1.2020 at 5:15

    What a beautiful pattern! i was able to write out the pattern in US terms if you would like it to share with your followers. I will not share with anyone other than you. Am on row 11 and will finish the hat tomorrow. Thank you for the beautiful pattern!

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..