Kulíšek Kabaret

2.1.2020

U nás padá námraza a je všude bílo. Takže mi do té zimní čisté krásy Elian Kabaret vnesl spoustu rozzářených barev.

Elian Kabaret Creative Collection je klubíčko od české firmy VSV Pilníkov. Jedná se o 100 gramové klubíčko s návinem 154 metrů a složení 100% akryl. Díky návinu a materiálu se hodí na mírnou zimu, podzim a chladné jaro. Je to opravdu kreativní kolekce, klubíčka jsou zajímavě strakatá a díky výrazným přechodům nejlépe vynikne na obyčejných a klasických vzorech jako jsou reliéfní sloupky, PDS za třetí nitku nebo obyčejné sloupky od krátkých po dlouhé. Já pro toto klubíčko zvolila kombinaci rozšířených krátkých sloupků v kříženém provedení. Vzoreček se možná zdá složitý, ale jak rozšiřování, tak vzor sám o sobě s videem zvládne po chvilce tréninku i začátečník. Navíc díky křížení se reliéfní sloupky ubírají na pravou stranu a vytváří efektní zešikmení.

Přízi pro projekt věnoval e-shop www.mojegalanterka.cz a na rozbalování balíčku se můžete mrknout zde. Bambule je ručně vyrobená a autorem je Kačka Hlavová. Bambulku můžete objednat na její FB stránce Kacuca zde. Kačka vyrábí i ošatky, mrkněte do e-shopu www.kacuca.cz.

No a my se pustíme do dílka.

Kulíšek Kabaret
Příze: Elian Kabaret, č. 81217, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Spotřeba: jedno necelé klubíčko na kulíšek
Háček: 9 mm, 7 mm na lem
Rozměry: kulich obvod 49-50 cm, volně rozložená 18 cm délka, 21 cm šířka
Jehla s velkým ouškem, cedulka nebo knoflík, bambule
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
RKS – rozšířený krátký sloupek
PR RKS – přední reliéfní rozšířený krátký sloupek
PR KS – přední reliéfní krátký sloupek
ZR KS – zadní reliéfní krátký sloupek

Háčkujeme po řadách, řada končí PO a začíná náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 2 ŘO za RKS, 1 ŘO za KS. Základy háčkování zde.

Kulíšek, Kabaret, háček 9 mm
1. řada: N za RKS, 8 RKS do MK, spojíme PO (9)
2. řada: N za RKS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme RKS, dále zdvojíme každé očko, PO (18)
3. řada: N za RKS, háček vedeme do sousedního očka od náhrady, uháčkujeme RKS, háček vedeme k náhradě, uháčkujeme RKS, který kříží první RKS, pro následující křížený RKS háček vedeme do prvního volného očka, uháčkujeme RKS, háček vedeme do očka jakoby zpět doprava a uháčkujeme RKS, který kříží první RKS, opakujeme, PO, máme základ pro 17 sloupců
4. řada: N za RKS, vzor – háček vedeme ob očko (jakoby za křížení), uháčkujeme RKS, háček vedeme kolem RKS z předchozí řady a uháčkujeme PR RKS, opakujeme, stále máme základ pro 17 sloupců

5. řada: N za RKS, háčkujeme RKS překřížený PR RKS, RKS překřížený PR RKS a rozšíříme ve vzorku tak, že využijeme prostřední očko u překřížení z předchozí řady a uháčkujeme RKS a PR RKS kolem sloupku, který tam máme (jiný tam není), opakujeme schéma RKS překřížený PR RKS, RKS překřížený PR RKS a 1xrozšíření (2-1), nezapomeneme uháčkovat i poslední RKS a PR RKS před koncem řady (háček vedeme jakoby pod náhradu), končíme PO, máme základ pro 25 sloupců
6. řada: N za RKS, háčkujeme jak se vzorek jeví, tj. RKS překřížený PR RKS (i v místech rozšíření), opakujeme, končíme PO (základ 25 sloupců)

7. řada: N za RKS, háčkujeme vzor jak se jeví, ale v této řadě rozšíříme na třicet sloupců, tj. rozšířujeme ve schématu 4 – 1, opakujeme, končíme PO (základ pro 30 sloupců, poslední rozšíření se neprovádí)
8. – 18. řada: N za RKS, háčkujeme vzor jak se jeví, tj. RKS překřížený PR RKS, opakujeme, končíme PO (30 sloupců)

LEM, Kabaret, háček 7 mm
19. – 24. řada: N za KS, střídáme ZR KS a PR KS, opakujeme, končíme PO, v poslední řadě přízi ukončíme (60 oček).

Dokončení
Volné konce zapošijeme, dozdobíme štítkem, knoflíkem. Přišijeme bambuli.

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..