Kulíšek Kabaret

2.1.2020

U nás padá námraza a je všude bílo. Takže mi do té zimní čisté krásy Elian Kabaret vnesl spoustu rozzářených barev.

Elian Kabaret Creative Collection je klubíčko od české firmy VSV Pilníkov. Jedná se o 100 gramové klubíčko s návinem 154 metrů a složení 100% akryl. Díky návinu a materiálu se hodí na mírnou zimu, podzim a chladné jaro. Je to opravdu kreativní kolekce, klubíčka jsou zajímavě strakatá a díky výrazným přechodům nejlépe vynikne na obyčejných a klasických vzorech jako jsou reliéfní sloupky, PDS za třetí nitku nebo obyčejné sloupky od krátkých po dlouhé. Já pro toto klubíčko zvolila kombinaci rozšířených krátkých sloupků v kříženém provedení. Vzoreček se možná zdá složitý, ale jak rozšiřování, tak vzor sám o sobě s videem zvládne po chvilce tréninku i začátečník. Navíc díky křížení se reliéfní sloupky ubírají na pravou stranu a vytváří efektní zešikmení.

Přízi pro projekt věnoval e-shop www.mojegalanterka.cz a na rozbalování balíčku se můžete mrknout zde. Bambule je ručně vyrobená a autorem je Kačka Hlavová. Bambulku můžete objednat na její FB stránce Kacuca zde. Kačka vyrábí i ošatky, mrkněte do e-shopu www.kacuca.cz.

No a my se pustíme do dílka.

Kulíšek Kabaret
Příze: Elian Kabaret, č. 81217, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Spotřeba: jedno necelé klubíčko na kulíšek
Háček: 9 mm, 7 mm na lem
Rozměry: kulich obvod 49-50 cm, volně rozložená 18 cm délka, 21 cm šířka
Jehla s velkým ouškem, cedulka nebo knoflík, bambule
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
RKS – rozšířený krátký sloupek
PR RKS – přední reliéfní rozšířený krátký sloupek
PR KS – přední reliéfní krátký sloupek
ZR KS – zadní reliéfní krátký sloupek

Háčkujeme po řadách, řada končí PO a začíná náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 2 ŘO za RKS, 1 ŘO za KS. Základy háčkování zde.

Kulíšek, Kabaret, háček 9 mm
1. řada: N za RKS, 8 RKS do MK, spojíme PO (9)
2. řada: N za RKS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme RKS, dále zdvojíme každé očko, PO (18)
3. řada: N za RKS, háček vedeme do sousedního očka od náhrady, uháčkujeme RKS, háček vedeme k náhradě, uháčkujeme RKS, který kříží první RKS, pro následující křížený RKS háček vedeme do prvního volného očka, uháčkujeme RKS, háček vedeme do očka jakoby zpět doprava a uháčkujeme RKS, který kříží první RKS, opakujeme, PO, máme základ pro 17 sloupců
4. řada: N za RKS, vzor – háček vedeme ob očko (jakoby za křížení), uháčkujeme RKS, háček vedeme kolem RKS z předchozí řady a uháčkujeme PR RKS, opakujeme, stále máme základ pro 17 sloupců

5. řada: N za RKS, háčkujeme RKS překřížený PR RKS, RKS překřížený PR RKS a rozšíříme ve vzorku tak, že využijeme prostřední očko u překřížení z předchozí řady a uháčkujeme RKS a PR RKS kolem sloupku, který tam máme (jiný tam není), opakujeme schéma RKS překřížený PR RKS, RKS překřížený PR RKS a 1xrozšíření (2-1), nezapomeneme uháčkovat i poslední RKS a PR RKS před koncem řady (háček vedeme jakoby pod náhradu), končíme PO, máme základ pro 25 sloupců
6. řada: N za RKS, háčkujeme jak se vzorek jeví, tj. RKS překřížený PR RKS (i v místech rozšíření), opakujeme, končíme PO (základ 25 sloupců)

7. řada: N za RKS, háčkujeme vzor jak se jeví, ale v této řadě rozšíříme na třicet sloupců, tj. rozšířujeme ve schématu 4 – 1, opakujeme, končíme PO (základ pro 30 sloupců, poslední rozšíření se neprovádí)
8. – 18. řada: N za RKS, háčkujeme vzor jak se jeví, tj. RKS překřížený PR RKS, opakujeme, končíme PO (30 sloupců)

LEM, Kabaret, háček 7 mm
19. – 24. řada: N za KS, střídáme ZR KS a PR KS, opakujeme, končíme PO, v poslední řadě přízi ukončíme (60 oček).

Dokončení
Volné konce zapošijeme, dozdobíme štítkem, knoflíkem. Přišijeme bambuli.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: