Kytička Begonia 1-2-3

9.6.2019

Asi úplně nejmenší kytička, kterou jsem kdy tvořila – to je tady toto malé roztomilé kvetoucí „cosi“. Je to rychlovka, má jen jednu řadu a přikládám 4 velikosti. No vážně.

Potřebovala jsem jednu malou milou aplikaci na čepičku, a tak vznikla tato ozdůbka. Kromě čepiček nalezne uplatnění na sponce do vlasů, na kancelářské sponě, ale napadla mne i krásná a něžná dekorace na svatbu na stůl nebo i jiné druhy oslav. A když kytičky navrstvíte, tak dostanete krásné dvojité, které můžete umístit třeba do průhledné misky a stanou se tak nevšední dekorací domácnosti. Kytička se celá háčkuje do magického kroužku a jeho stažením se vytvoří tato drobnost.

Kytička Begonia 1-2-3
Příze: YarnArt Begonia, zbytek jakékoliv barvičky, zakoupíte na www.pletemesi.cz
Háček: 3 mm 

Na dozdobení knoflík nebo perlička
Hodinový rozpočet: cca 10 minut včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
DS2 – dvakrát nahozený dlouhý sloupek

Základy háčkování naleznete zde.
Náhrada N jedno volné ŘO za KS, 2 ŘO za PDS.

YarnArt Begonia, háček 3 mm

Kytička MINI I.
1. řada: do magického volnějšího kroužku uháčkujeme N za KS, 3 DS, KS. Toto opakujeme ještě 4x, tj. získáme kytičku o pěti okvětních lístcích. Končíme PO do náhrady. Stáhneme MK, příze zauzlíkujeme nebo zapošijeme.

Kytička MINI II.

1. řada: do magického volnějšího kroužku uháčkujeme N za KS, 4 DS, KS. Toto opakujeme ještě 4x, tj. získáme kytičku o pěti okvětních lístcích. Končíme PO do náhrady. Stáhneme MK, příze zauzlíkujeme nebo zapošijeme.

Kytička MINI III.

1. řada: do magického volnějšího kroužku uháčkujeme N za KS, 5 DS, KS. Toto opakujeme ještě 4x, tj. získáme kytičku o pěti okvětních lístcích. Končíme PO do náhrady. Stáhneme MK, příze zauzlíkujeme nebo zapošijeme.

Kytička MAXI

1. řada: do magického volnějšího kroužku uháčkujeme N za PDS, 3 DS2, PDS. Toto opakujeme ještě 4x, tj. získáme kytičku o pěti okvětních lístcích. Končíme PO do náhrady. Stáhneme MK, příze zauzlíkujeme nebo zapošijeme.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..