Vějířkový šáteček pro naše nejmenší. S návodem

20.11.2016

Tak se na něj konečně dostalo. Na koho? No na vějířkový šátek.

Kulíšek už tímto webem proběhl skoro dva měsíce předem a návod na dětský šátek na krk jsem odkládala a odkládala, ale už mi to nedalo, tak šup sem s ním.

Vějířkový šátek na krk. Od 6-ti měsíců po 6 let. Pro kluka či holčičku.
Délka: 49 cm
Příze: Baby Dolphin bílá (80301), lososová (80312) a Dolce hnědá (754), koukněte zde.
Háček: číslo 6 (ale hodně utahuji, klidně vezměte menší)
Knoflíky: jeden kulatý větší na zapínání, jeden podlouhlý Handmade, koupíte třeba zde.
Hodinový rozpočet: cca 1 hodinu

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek

Začínáme vždy tzv. náhradou, tj. 1 ŘO = KS, 2 ŘO = DS, končíme PO.

Lososová:
1. řada: 50 ŘO – řetízek z pružných oček
2. řada: 1 DS do každého ŘO z předchozí řady. Mezírky budou sloužit k provlečení knoflíku, tj. utažení kolem krčku.
3. řada: vějířek se háčkuje ze 7 DS do jednoho místa, do každého třetího DS uháčkujeme na střídačku vějířek anebo KS, končíme sedmým vějířkem. Otočíme. PO přejdeme do středu posledního vějířku a navážeme další barvu.
Hnědá:
4. řada: KS do středu prvního vějířku z předchozí řady. Do KS z předchozí řady (jakoby do mezery) uháčkujeme vějířek ze 7 DS. Končíme šestým vějířkem. Otočíme. PO přejdeme do středu posledního vějířku a navážeme další barvu.
Bílá:
5. řada: KS do středu prvního vějířku z předchozí řady. Do KS z předchozí řady (jakoby do mezery) uháčkujeme vějířek ze 7 DS. Končíme pátým vějířkem. Otočíme. PO přejdeme do středu posledního vějířku a navážeme další barvu.
Lososová:
6. řada: KS do středu prvního vějířku z předchozí řady. Do KS z předchozí řady (jakoby do mezery) uháčkujeme vějířek ze 7 DS. Končíme čtvrtým vějířkem. Otočíme. PO přejdeme do středu posledního vějířku a navážeme další barvu.
Hnědá:
7. řada: KS do středu prvního vějířku z předchozí řady. Do KS z předchozí řady (jakoby do mezery) uháčkujeme vějířek ze 7 DS. Končíme třetím vějířkem. Otočíme. PO přejdeme do středu posledního vějířku a navážeme další barvu.
Bílá
8. řada: KS do středu prvního vějířku z předchozí řady. Do KS z předchozí řady (jakoby do mezery) uháčkujeme vějířek ze 7 DS. Končíme druhým vějířkem. Otočíme. PO přejdeme do středu posledního vějířku a navážeme další barvu.
Lososová
9. řada: KS do středu prvního vějířku z předchozí řady. Do KS z předchozí řady a do mezery mezi bílé uháčkujeme jeden vějířek ze 7 DS. Ukončíme.
Hnědá
Navážeme přízi a šátek obháčkujeme hnědou Dolce. Do každého druhého očka pícháme vějířek z 1 KS 1 PDS 1 KS a ve špičce uděláme vějířek z 5 PDS.

Dokončení
Šátek se zapíná za krkem, proto je vhodný pro už sedící miminka. K zapínání na boku je nutné udělat delší část kolem krku. Aby vzorek fungoval, je nutné střídat tři barvy. Podobný vějířkový vzorek naleznete na tomto nákresu zde.

Šátek pro drobky je hezký, slušivý a praktický doplněk. Návod na čepičku viz galerie naleznete zde. Hodně zdaru při háčkotvoření.

Hezký den

Katka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..