Nový e-shop s osobním odběrem: Fajne Klubka z kraje razoviteho

14.9.2019

Dnes bych Vám ráda představila nově otevřený e-shop z Ostravy FajneKlubka.cz, kde naleznete širokou škálu přízí nejen značky YarnArt. Přístup ke klubíčkům a e-shopu má paní Blanka velice sympatický. Hrdě se hlásí k nářečí vlastního kraje a tím získává e-shop FajneKlubka.cz punc originality. Mrkněte sami. Věřím, že Vás tento přístup a nabídka zaujme stejně jako mne.

Doma, v čekárně u lékaře, s kamarádkou u kafe, na dětském hřišti nebo cestou v MHD…O tom, že háček je mimořádně skladná a šikovná věcička vědí i „robky a děvuchy“ z šumné Ostravy, kde od letošního února funguje e-shop Fajneklubka, který je plný roztomilých klubíček, bambulí, knoflíků a dalšího kreativního sortimentu, například pro výrobu kabelek nebo hraček. Jaká klubíčka paní Blanka nabízí se můžete mrknout ve videu z rozbalování balíčku zde.

Háček, fantazie, hbité prsty? Blanka!
 Za Fajnymi Klubky se ukrývá pár hbitých rukou maminky dvou holčiček, Blanky Minarčíkové, která se k háčkování vrátila právě v průběhu své první mateřské dovolené.

 „Objevovala jsem spoustu krásných věcí, které jsem chtěla své malé slečně dopřát. Vzhledem k tomu, že ne vždy byly šatičky, hračky a jiné doplňky v kvalitě, jakou bych za někdy dosti vysokou cenu očekávala, rozhodla jsem se, že se pustím do vlastní výroby. Můj znovuobjevený koníček brzy získal další rozměr a přerostl ve vášeň. Zhruba po roce jsem si začala pohrávat s myšlenkou vlastního e-shopu. Díky veliké podpoře své rodiny a přátel jsem si mohla tento sen splnit a při druhé rodičovské dovolené založit Fajneklubka, která jsou nyní neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. A proč jsou naše klubka „fajna“, inu proto, aby každý věděl, že i v tak razovitem kraji, jakým je Ostravsko, není nouze o kvalitní materiály, nástroje, pomůcky a doplňky pro ztvárnění vašich nápadů. Fantazii a kreativitě se zde meze takřka nikdy nekladly, též improvizaci, která byla v tomto kraji takřka životní nutností – dovedností. I tento aspekt se nepřímo projevuje i v ostravském nářečí, za které se rozhodně nestydím – naopak, je velmi inspirující a pestré, jako naše klubíčka a spektrum zákazníků.

Háčkování – sebevyjádření, relaxace, ale i ohleduplnost k přírodě
Že se háčkování a pletení opět vrací na výsluní, není žádnou novinkou. Jeho kreativní – terapeutickou a módní rovinu však nyní rozšiřuje i aktuální trend udržitelnosti a ekologie.

„Nabízíme široký sortiment pro háčkování, pletení, výrobu kabelek či hraček. V současné době nabízíme příze tureckého výrobce YarnArt. Krom nich si můžete zakoupit duhová klubíčka ze Slovenska od Báječné vlny, nebo bavlněné, šetrné příze značky Alize (Alize Bella) nebo VlnaHep (Camilla). Vzhledem k tomu, že nám myšlenka férovosti k životnímu prostředí není cizí, upřednostňujeme možnost osobního předání zboží, čímž ušetříme čas, energie a problematiku obalů. Nově jsme se rozhodli ve spolupráci s mateřským Centrem BabyFit, uspořádat několik háčkovacích workshopů na téma zero waste.“

Štrykovaci partyja robek a děvuch s děckami – mimina
Pro všechny příznivce háčkování a pletení budou Fajne Klubka také pořádat pravidelná setkání, na kterých se budete moci u háčků, jehlic, klubíček, kávy nebo čaje podělit s ostatními o své nápady a zkušenosti.

„Na první setkání vás srdečně zvu do Centra BabyFit již 27. září 2019. Primárně je určeno maminkám na mateřské, které láká naučit se něco nového nebo jen tak vyrazit do společnosti bez obav, že by se dítko nedokázalo zabavit – což v BabyFitu hrozit nebude, děti jsou vítány! A aby bylo jasné, že to myslíme vážně, další setkání  Štrykovaci partyje již plánujeme na začátek října, zájem je totiž veliký.“ 

První workshop – Siťovka na buty a ine bebechy
„Prostor budou mít všichni od začátečníků po pokročilé. Začneme 13. října 2019 výrobou poctivé síťovky, která je mimořádně vkusnou alternativou igelitových tašek. Na dalších workshopech se můžete těšit na výrobu odličovacích houbiček, hadříků, žínek, jutových houbiček na nádobí, drátěnek, pytlíků a dalších nepostradatelných věcí – bebechů. Pokud i vás v dětství babička učila háčkovat, máte nyní velké plus. Navíc kdy jindy začít háčkovat než za dlouhých zimních večerů? Takže žádné obavy a s chutí pojďte s námi do toho!“ uzavírá usměvavá Blanka.

Informace o dalších novinkách a akcích Fajnych Klubek naleznete na webových stránkách www.fajneklubka.cz, facebooku a instagramu.

 

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply {:0}Háčkovaná vesta pro děti z alpaky - www.krampolinka.cz 4.10.2022 at 10:49

    […] YarnArt Alpine Alpaca nám věnoval e-shop http://www.fajneklubka.cz, který dne 8.12. 2019 od 9.00 – 12.30 organizuje akci SWAP na HÁČKU v prostorách dětské herničky BabyFit v OStravě. Jedná se o výměnu materiálů, publikací pro háčkování, pletení, šití, či paličkování. Co zůstane, tak bude použito na kreativní dílničky, anebo poputuje do domova důchodců v Ostravě. Více o akci zde a plakátek naleznete pod článkem. E-shop Fajne Klubka jsme si představili v tomto článku zde. […]

  • Reply {:0}Háčkovaná vesta pro děti z alpaky - www.krampolinka.cz 4.10.2022 at 10:58

    […] YarnArt Alpine Alpaca nám věnoval e-shop http://www.fajneklubka.cz E-shop Fajne Klubka jsme si představili v tomto článku zde. […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..