Polštář Baby Soft

21.2.2023

V dnešním video návodu si uháčkujeme jednoduchý polštář pro něžné spaní z Juskuv Baby Soft.

Juskuv Baby Soft je klubíčko 100 gramů s návinem 100 metrů. Jedná se o 100% prémiový polyester. Oblíbená žinylková příze se hodí od kabátků a vest až po homedekor. V poslední době jsem viděla i háčkované zimní tašky nebo proplétané tašky na plastové kanvě. Juskuv Baby Soft se prodává za příjemnou cenu v pestré barevné škále. Práce s žinylkou rychle přibývá a na tomto webu naleznete spoustu žinylkové inspirace. Tentokrát si společně uháčkujeme polštář.

Klubíčka Juskuv Baby Soft jsme si rozbalili v balíčku firmy Juskuv. Video s klubíčky si můžete prohlédnout zde a článek si můžete přečíst zde. Z příze Juskuv jsem tvořila poprvé a musím říct, že Baby Soft se řadí mezi kvalitní žinylky. Vnitřní nitky, které žinylku drží, jsou krásně pevné, příze nepelichá a je kompatibilní s ostatními žinylkami typu Himalaya Dolphin Baby, YarnArt Dolce, Mazlík, Foxy atd.

VIDEO NÁVOD

  • Co se týče polštáře, budeme háčkovat od základního řetízku bez ukončení řad stále dokola. Pro začátek řady doporučuji umístit označovač. Základní řetízek háčkujeme kratší, než je vlastní velikost polštáře. V první řadě totiž na začátku a konci řady rozšíříme a rozšíření se promítne až ve druhé-třetí řadě. Pokud budete mít dlouhý řetízek, budete háčkovat zbytečně velký povlak a tím spotřebujete i více materiálu.
  • Co se týče vzoru, budeme začínat klasickým řetízkem, do kterého budeme háčkovat řadu dlouhých sloupků. Od následující řady háčkujeme propichovaný dlouhý sloupek. Určitě mrkněte na video, ať víte, kam vést háček, aby Vám vznikl krásný a neokoukaný vzor. Vzor připomíná reliéfní sloupky, ale má podstatně menší spotřebu. Na polštář jsem spotřebovala 2,5 klubíčka. Ve videu si ukážeme i jak navazovat barvu. Toto střídání vždy provádějte na bocích polštáře, aby nebyl vidět odskok. Vzor propichovaných dlouhých sloupků funguje pouze při háčkování tzv. dokola nikoliv po řadách.
  • Co se týče úpravy velikosti, tímto vzorem můžete uháčkovat jakkoliv velký povlak na polštář. Vždy jen přiměřte základní řetízek, který musí být cca o dva – tři centimetry kratší než vlastní polštář.

TIPY PRO VÁS:
Do zavírání polštáře lze všít i zip. Obal pereme v pračce na jemné praní. Jak zapravit konce žinylkových přízí uvidíte v tomto videu.

Ať se Vám polštář Baby Soft podaří.  Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním tohoto polštáře Baby Soft? Pro fotečky a rady skočte do FB skupinky do chlubícího vlákna Krampolinka sem, kde NOVĚ NAJDETE i KOMUNITNÍ CHAT – mrkněte do messengeru, kde máte vytvořený chat na téma POLŠTÁŘ BABY SOFT. Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #polstarbabysoft

Polštář Baby Soft
Příze: Juskuv Baby Soft barva 23 a 24, pořídíte na JuskuvDesign.cz
Spotřeba: 2 x ledová růžová, 1 x ostře růžová
Háček: 7 mm a 6 mm
Rozměry: 42 x 41 cm
Jehla s velkým ouškem, 5 oválných knoflíků
Časový rozpočet: cca 6 hodin
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PropDS – propichovaný dlouhý sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
N – náhrada za první sloupek v řadě, tj. 2 ŘO místo DS

Začátek polštáře, háček 7 mm
1. řada: 26 ok řetízku, poslední očko označíme označovačem.
2. řada: N za DS, do třetího očka od háčku (do očka s označovačem) uháčkujeme 3 DS. Dále háčkujeme DS do každého očka. Na konci řady háčkujeme 4 DS do posledního očka a dále pokračujeme v háčkování na protěší straně řetízku a háčkujeme DS do každého očka. (56 DS) Na konci řady háčkujeme KS do druhého očka náhrady, očko označíme označovačem.
3. – 34. řada: PropDS (56). V poslední řadě tři očka před koncem řady háčkujeme jako PDS, KS, PO. Řadu končíme na boční straně polštáře. Dále budeme háčkovat po řadách tam a zpět pouze na jedné polovině polštáře.

Pozn. Počet řad záleží na utahování. Obal na polštář průběžně zkoušíme.

Zapínání, háček 6/7 mm podle utahování
1. řada: Práci otočíme a háčkujeme v protisměru na 28 očkách. ŘO místo KS a háčkujeme 3 KS, vynecháme KS, uháčkujeme 2 ŘO pro knoflíkovou dírku. Dále háčkujeme 4 KS, 2 ŘO, KS přeskočíme. Háčkujeme 4 KS, 2 ŘO, KS přeskočíme a pokračujeme 4 KS, 2 ŘO, KS přeskočíme. Opět háčkujeme 4 KS, 2 ŘO, KS přeskočíme a doháčkujeme 4-5 KS do konce řady. Práci otočíme.
2. řada: Háčkujeme ŘO místo KS a KS do očka k náhradě. Dále KS do KS a 1 KS pod ŘO. Na konci řady jeden sloupek přeskočíme a končíme KS do očka náhrady. Práci otočíme. (28 KS)
3. řada: Háčkujeme ŘO místo KS a KS do očka k náhradě. Dále KS do KS. Na konci řady jeden sloupek přeskočíme a končíme KS do očka náhrady. Přízi ukončíme v dostatečné vzdálenosti, abychom konec mohli nejdříve zapošít a poté zasukovat konce. (28 KS)

Pozn. Klidně můžeme háčkovat více řad KS, záleží na tom, jak dlouhý chceme překlad pro zapínání. Pro rovnost stran

Dokončení
Volné konce zapošijeme. Na polštář našijeme knoflíky. Doporučuji začít krajními a postupovat do středu. Polštář dozdobíme štítkem.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..