Pomáhat háčkováním je radost

3.8.2018

Pomáhat lze jakkoliv. Můžete nemocnému sousedovi přeházet hromadu písku, sousedce po operaci vytřít schody, uspořádat vlastní charitativní projekt nebo každý měsíc odesílat ze svého účtu nebo mobilního zařízení finanční obnos různým organizacím. Ale dá se pomoci i něčím tak kouzelným jako je ruční tvorba a v našem případě háčkování. V tomto článku naleznete seznam aktuálních „pomáhacích“ háčko projektů. Jestli víte o dalších charitativních projektech, přidejte prosím komentář a já ráda tento článek doplním, ať máme vše na jednom místě. Vždyť pomáhat je radost.

Nejprve shrnu již známé projekty:

Chobotničky pro kulíšky 
Stěžejní charitativní projekt neziskové organizace Nedoklubko. Háčkují se chobotničky pro nedonošená miminka. Chobotničky se háčkují jen z atestovaných bavlněných materiálů (například VlnaHep Camilla) dle jednoho oficiálního návodu. Více informací o historii projektu, činnosti koordinátorek, kam chobotničky zasílat, návody a především radosti, kterou chobotničky přinášejí naleznete ve skupince Nedoklubko – chobotničky pro kulíšky zde a dále na webovce organizace www.nedoklubko.cz.

Pomozte nám srdcem
Háčkujeme (nejen) srdíčka v purpurové barvičce. Cílem tohoto projektu je drobným výrobkem ve „značkové“ barvičce Nedoklubka, tj. purpurová, podpořit maminky a tatínky předčasně narozených dětí. Jedná se o vyjádření solidarity, že „v tom“ nejsou sami. Se svým tvořením se můžete pochlubit na sociální síti Nedoklubko – chobotničky pro kulíšky zde.  Návody na výrobky získáte buď v této skupince nebo přímo na webu Nedoklubka zde.

Klubíčka pupurové příze (VlnaHep Camilla nebo Perla) můžete s výraznou slevou zakoupit na www.mojegalanterka.cz.
Videonávod na srdíčko zde

Purpurová pomáhá
Víte že zakoupením purpurových odstínů přízí VlnaHep Perla a VlnaHep Camilla přispíváte organizaci Nedoklubko? Česká firma VlnaHep z každého prodaného klubíčka odvádí na konci měsíce získanou částku na podporu aktivit organizace Nedoklubko. Více na sociální síti VlnaHep zde.

A teď nové projekty:

Bazárek – šance pro onkoláčky
Jestli máte zájem, můžete se poměrně jednoduše stát součástí aukce a buď prodat nebo s dobročinným účelem pořídit (nejen) háčkovaný výrobek. Poštovné i aukční cenu hradí „výherce“. Získaná částka pro potřeby dětí s onkologickým onemocněním přistane na transparentním účtu (veřejný náhled zde) a poštovné na vašem soukromém. Takže nic nebrání vaší fantazii a můžete se zapojit do adrenalinové aukce s medvídkem, dekou, setem pro miminko, zimními sety atd. Musíte jen požádat o přijetí do skupinky na sociální síti Bazárek – šance onkoláčkům zde, přečíst pravidla ve skupince (určitě doporučuji) a poté se směle vrhnout do dražby nebo nákupu.

Dítě v srdci
Nezisková organizace podporující rodiče zasažené smrtí miminka a rodiče, jejichž děťátku byla během těhotenství diagnostiována život limitující vada, více na www.ditevsrdci.cz. Tento perinatální hospic připravuje takzvané Memory Boxy, které mimo jiné obsahují dva stejné háčkované výrobky, deku a další. Tento velmi citlivý nicméně velmi prospěšný projekt není pro každého. Někdo tento typ pomoci odmítá, pro jiné je jakákoliv podpora v této zdrcující situaci velmi důležitá a pomáhá překonat nedozírný žal ze ztráty dítěte. Pokud máte zájem se do projektu zapojit, mrkněte na sociální síť Perinatální hospic dítě v srdci zde nebo jihočeskou pobočku zde.  Vyrábí se dvě stejné háčkované hračky a deka o rozměrech 60×60 cm. Inspiraci můžete nalézt i v této skupince zde.

Pro tuto organizaci momentálně vytvářím návod na andílky (2 typy, na návod se můžete těšit již brzy) a návody na dva typy dek v uvedeném rozměru. Doporučené barvy jsou světle šedá, smetanová, neutrální odstíny. Více informací, adresy a kontakty získáte buď na výše uvedených sociálních sítích nebo na e-mailu zde .

DOPLNĚNO:

Feliti kastruje – kastrační program

Pokud máte chuť, můžete prodejem svých háčkovaných (i jiných) výrobků pomoci projektu kastrace kočiček. Organizace se stará o kočičky na ulici. Výtěžky z aukcí jsou věnovány zejména na podporu kastračních programů, které mají za cíl snížit počet toulavých koček, veterinární péči a krmení. Oplýváte-li láskou k těmto čtyřnohým krasavcům a krasavicím, mrkněte na sociální sít Feliti kastruje zde nebo na webové stránce www.felitikastruje.cz. Dražit a pomáhat můžete v těchto dvou skupinkách:
CAT-MANIA celoroční aukce skupinka zde
Pomáhejme! Kočičí aukce pro Devět životů, Cat World a Feliti kastruje skupinka zde

DOPLNĚNO 19.8.2018
Nadační fond Štěpánka

Když jsou maminky na mateřské/rodičovské, vzniká spousty projektů a toto je jeden z nich. Výrobky jak jinak než se značkou „handmade“ jdou na jarmarcích doslova na dračku, a to především, když jejich prodejem přispějí kupující na dobrou věc. Vloni částkou 120 000 Kč z prodeje výrobků různých HandMade tvůrců podpořila nadšená maminka a organizátorka charitativního prodeje Petra Šetele ze Sokolova Nadační fond Šance onkoláčkům a v letošním roce pod hlavičkou vlastního nadačního fondu Štěpánka tomu nebude jinak. Kam výrobky posílat a jak se zapojit naleznete zde a více info na sociální síti MendŠ.

Pokud Vám nějaký projekt ve výčtu chybí (nezlobte se, možná o něm pouze nevím) a rádi byste jej doplnili, poprosím napište vše do komentáře (číslo transparentního účtu, název skupinky, webovka atd.) a já ráda článek aktualizuji.

Pomáhat je lidské a víte co? Zlepší to náladu a vykouzlí úsměv 🙂

Krásný tvořivý den

Katka

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Jitka Dolečková 7.9.2022 at 13:51

    Prosím o tištěný návod vámi háčkovaných srdíček pro Nedoklubko. Nemohu ho zde najít. Děkuji Jitka

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..