Povídání u klubíčka: duhovky Hravá klubka a kniha o háčkování

28.5.2021

V dnešním Povídání u klubíčka jsme si rozbalili duhová klubíčka Design Yarn a prolistovali knihou Praktická škola háčkování pro každého.

Recenzi knihy Praktická škola háčkování pro každého naleznete zde. V tomto článku se blíže podíváme na duhovky Design Yarn od e-shopu Hravá Klubka. A kdo dočte až dokonce, mám pro Vás i rozhovor s paní majitelkou.

Rozbalování balíčku s duhovkami bylo velice napínavé. Již měsíc mám doma balíček nachystaný na rozbalení. Od Hravých klubek jsem si pořídila duhový melír klubíčko cca 3 měsíce zpátky a cca dva měsíce zpět jsem se rozhodla, že si nechám namotat duhovku podle barevných trendů podzimu 2022-2023. A právě tato čtyřnitková klubíčka na mne čekala v této krabici už měsíc. Více barevných trendů naleznete na mé nástěnce na pinterestu zde

V balíčku nás čekalo překvapení v podobě dvou dalších tří nitkových duhovek, za které moc a moc děkuji. Duhové klubíčko s pastelovými barvami v přechodu světle zelené, máta, světle modrá, modrošedá a mint má návin 1500 metrů a váhu 300 gramů, je to 50% akryl a 50% bavlna, má nádherné pomalé přechody a klubíčko je nádherně měkoučké. Barva č. m3009bp.

Druhé veselé klubíčko je duhový melír, který opravdu září duhovými barvičkami. Základem je světlejší tón barvy, který prochází komplet klubíčkem a postupně se na ni navazují červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá a fialová, barva klubíčka duham3005bp. Klubíčko má 300 gramů v návinu 1500 metrů a je to 50% akryl a 50% bavlna.

Již dříve jsem si pořídila růžový duhový melír, číslo dm 3001bp. Všechny Design Yarn se hodí celoročně na šátky, plédy, svetříky, topíky, trička, ponča, sukýnky. U Hravých klubek můžete vybírat z 80 druhů barev, takže můžete doslova namíchat klubíčko na míru a na přání.

Klubíčka se prodávají ve čtyřech kategoriích – duha, duhový melír, melír a nepravidelný návin. Právě tím posledním se duhovky Design Yarn odlišují od ostatních na českém trhu.

Hravá klubka naleznete na instagramu a ve FB skupince probíhá každý měsíc soutěž, naleznete zde slevové kupony nebo výhodné nabídky. Běží například celoroční soutěž o nejhezčí „MECH“ z klubíčka s nepravidelným návinem. Design Yarn právě slaví půl roku od otevření e-shopu a kromě slev paní Ivanka spustila soutěž o klubíčko v námořnickém provedení. Rozhodně stojí zato přidat se do skupinky na FB!

A nyní slibovaný rozhovor s paní majitelkou Ivankou.

Kdy a proč vznikl e-shop Hravá klubka?
E-shop Hravá klubka byl spuštěn 27. 11. 2020, příprava trvala asi tři měsíce. Vlastně jsem si dělala všechno sama, grafiku, logo, e-shop, sháněla dodavatele, učila se vyrábět klubíčka, fotky (fotografuje mi chlap, ale úpravu už dělám já). S myšlenkou na výrobu vlastních klubíček jsem si pohrávala už tak půl roku předtím a hlavním důvodem bylo, že se mi líbila možnost vytvářet nové a neokoukané barevné kombinace přízí. Nějakou dobu jsem se živila jako počítačový grafik, mám k barvám a tvůrčí činnosti blízko. Navíc ráda pletu a háčkuju a v těch klubíčkách se to všechno spojilo.

Proč Hravá klubka? 
Název Hravá klubka jsem vybrala proto, že mým záměrem není jen vymyslet pár vzorů klubíček a ty pak pořád dokola prodávat, ale ráda bych zákaznice vtáhla do hry s barvami. Pořádám pro ně soutěže nejen na vzory klubíček, ale i třeba na výrobky z různých typů přízí, a tím se snažím zákaznice různě motivovat, aby pouze pasivně  nenakupovaly, ale zapojily se do procesu vzniku klubíček a modelů, zkrátka aby uplatnily svoji kreativitu.

Háček  nebo jehlice?
Háčkuju i pletu, teď vítězí háček, ale už mě „svrbí jehlice“. Takže brzy bude něco pleteného…

Co máte právě v procesu tvoření?
Momentálně děláme v fb skupině Hravá klubka cosi, co jsem nazvala „Něco na pavky“. Je to vlastně „volná disciplína“, každý může vytvořit cokoliv, co si pod tím představí, jenom je podmínka soutěže o nejlepší  „Něco na plavky“, aby bylo použito klubíčko Design Yarn z kolekce Léto 2021. Kdo chce, může háčkovat se mnou, podle toho, co háčkuju já. Brzy bude následovat letní pončo a … a pak ještě jedna letní věc, ale to ještě uvidím, kolik bude času. A určitě se moc těším na „námořnické tričko“ z vaší dílny.

Pozn. Tady si musím dovolit komentář. Když totiž paní Ivanka vyhlásila soutěž o duhovku v námořnických barvách, nechala jsem se unést na vlně léta a ráda bych si nechala namíchat klubíčko, které bude vzorovat do klasických pruhů. Chtěla bych uháčkovat námořnické tričko a musím říct, že od včerejška se mi o tom klubíčku i tričku zdá. Takže potvrzuji – Hravá klubka Vás opravdu vtáhnou do hry s barvami a už ne(o)pustí.

Jaké klubíčko je u Vás na e-shopu Vaše nejoblíbenější a po kterém nejčastěji sahají zákazníci? 

Nejoblíbenějším klubíčkem je Nepravidelný návin, hlavně fialovo růžový a jeansově modrý. Poslední dobou jasně vítězí kolekce Léto 2021 a až překvapivě velice dobře si v ní vedou všechny melíry. A samozřejmě je velmi oblíbený návin klubíčka podle vlastního výběru barev.

Jakou akci připravujete, případně jaká akce běží?

K oslavě půl roku na trhu jsem připravila kolekci „Námořník“ a připravuju novou kolekci, která se zatím pracovně jmenuje „Krajina mého srdce„. Kdo chce vědět více, stačí se připojit do skupiny na FB Hravá klubka, kde běží soutěž o klubíčko z námořnické kolekce a v sobotu odtajním projekt Krajina mého srdce.

Jak dlouho pro představu trvá kreativní proces výroby klubíčka?

Jinak, co se týče výroby klubíčka, tak je to velice individuální. Klasický melír je jednoduchý a výroba netrvá dlouho, naproti tomu duhovka nebo nepravidelný návin jsou časově náročnější. Upřímně, vůbec nevím, jak dlouho konkrétně to které klubíčko trvá vyrobit, nikdy mě nenapadlo to změřit. Prostě ráno začnu a večer kolem deváté končím. A abych si odpočala, tak potom háčkuji nebo pletu.

Moc děkuji za rozhovor a jen připomínám, že další vysílání Povídání u klubíčka proběhne 13.6.2021 v 10:00 na mém YT (čerpám dovolenou – háčkovací detox). Pohodový den všem.

Katka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..