Recenze knihy Bohémské háčkování

11.7.2021

Pro pohodové letní dny nebo ke zpracování barevných zbytků přízí využijeme krásnou knihu Bohémské háčkování.

Publika Bohémské háčkování byla přeložena z anglického originálu Boho Crochet a vydána v roce 2015 v nakladatelství Metafora. Kniha je souborem 31 originálních návrhů – návodů na háčkované projekty od homedekoru po oblečení. Vše má stejnou linku – barevnost a bohémský styl, tzv. boho. Boho se nejvíce projevovalo v 60tých a 70tých letech 20 století v éře hippie. Proslulá barevnost a přítomnost květů se promítla i do nejrůznějších modelů a vybavení domácností. Barevný styl boho dopřává kreativitě a schopnosti kombinovat barvy. Převládají jasné barvičky v kombinaci s bílou či černou. V malých projektech upotřebíme zbytky klubíček.

Na co se můžete v knize těšit? Návody na deky, přehozy, koberečky, polštáře, puffy a předložky. Do domácnosti můžeme vytvořit třeba prostírání, chňapky a podkafíčka. Veselost do vlasů ve formě sponek a čelenek. Z oděvů je zde návod na baret, návleky na rukavice, šálu, neobvyklé nákrčníky a z doplňků návody na tašky, baťůžek či obaly na mobil. Co se týče použitých materiálů, autorky používají i u nás dostupnou Scheepjes, Drops, Phildar či Lion Brand.

Knihu bych doporučila jak začátečníkům tak pro inspiraci i pokročilejším. Návody jsou textové na jednu – maximálně dvě strany, doplněny fotografiemi. Závěr knihy patří  škole a technikám háčkování a užitečným tipům na švy a spojování projektů.

Knihou Bohémské háčkování jsme si prolistovali v rámci video podcastu Povídání u klubíčka 12, video je dostupné pod textem.

Kniha je brožovaná bez přebalu lesklá, obsahuje 144 stran, doporučená slevová cena je 254 Kč a zakoupíte na www.knihcentrum.cz

Pohodový den všem

K.

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA:

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Unboxing Performance přímo od výrobce - www.krampolinka.cz 19.7.2021 at 14:01

    […] V podcastu Povídání u klubíčka jsme si ještě prolistovali i knihu Bohémské háčkován, kterou zakoupíte na Knihcentrum.cz. Samostatnou recenzi si můžete přečíst zde. […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..