Recenze knihy Háčkované šátky

18.11.2021

V tomto Povídání u klubíčka jsme si rozbalili duhová klubíčka a současně představili knihu Háčkované šátky. Duhovky a šátky jdou vždy krásně dohromady. Pojďte načerpat inspiraci.

Kniha Háčkované šátky je  vyšla již po třetí. Poprvé v roce 2017 a nejnovější vydání vyšlo letos. v nakladatelství Vašut. Útlou avšak na návody bohatou publikaci můžete zakoupit na Knihcentrum.cz, třeba jako malý vánoční dárek. Jedná se o překlad německého originálu Häkeltücher autorky Karoline Hoffmeister z roku 2016. Stejná autorka vydala i knihu Háčkované čepice a šály, kterou jsme si představili v tomto článku.

Kniha přestavuje 17 originální modelů. Můžete si uháčkovat třeba šátek se střapci, štólu, pončo, šálu, sportovní šátek, nákrčník či šátek s nopky. Autorka pracuje s přízí Lana Grossa německého výrobce, kterou však můžete zakoupit i u nás. Kniha je koncipována tak, aby si svůj šátek uháčkoval i začátečník. V rámci teoretické části se dozvíme o pomůckách – špendlíky k vypínání šátků, označovače, háčky, jehly k zapošití. Dále se dočteme o použitých materiálech. Co mě zaujalo, je popis tvarů šátků – šátek s tupým úhlem, rovnoramenný, pravoúhlý, asymetrický. Velmi užitečná je část jak přepočíst vzorek na Vámi požadovanou velikost šátku či šály a jakým způsobem číst v diagramech, tj. nákresech vzoru.

Každý model má uvedenou velikost a materiál a psanou část vzorku, některé šátky a šály mají nákres přímo v knize, některé jsou k dispozici na stránce vydavatelství www.vasut.cz. Celkově se jedná o hezkou a užitečnou publikaci pro všechny, kteří s háčkováním začínají, chtějí si vyzkoušet šátek nebo hledají inspiraci.

Kniha Háčkované šátky je brožovaná bez přebalu lesklá, má 64 stránek a za sympatickou cenu 143 Kč zakoupíte na Knihcentrum.cz

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..