Šátek Star

5.12.2021

V dnešním video návodu si spolu uháčkujeme šátek ze speciální edice Mool Star Krampolinka.

Mool Star je duhové klubíčko, čtyřnitka, kde je jedna nitka s lurexem. Jedná se o 50% akryl a 50% bavlnu a díky čtyřem nitkám jsou přechody krásně plynulé. Duhovku si můžete nechat umotat v jakékoliv kombinaci, třeba i jako jednobarevnou variantu. Pokud nehovíte duhovkám, můžete zvolit další variantu Mool Star Mix. Toto klubíčko je také čtyřnitka, ale jedná se o melír.

Mool Star a Mool Star Mix zakoupíte u HrackyLuma.cz. Rozbalování balíčku můžete zkouknout zde a článek s básničkou přečíst zde. Jen 5.12.2021 máte možnost zakoupit vše kromě již zlevněného zboží  s 10-ti % SLEVOU na www.i-prize.cz. Kód KRAMPOLINKA.

Co se týče šátku, vznikl jako doplněk k vánočním šatičkám Mool Star, video návod zde.  Ze sady Mool Star Krampolinka, čtyřnitka, 850 m + 2×250 m  vyrobíte šatičky velikost 122-128 a tento šátek. Pokud budete chtít dětský šátek, stačí zakoupit klubíčko čtyřnitky 250m. Pro dospělou velikost doporučuji 850 metrů a více. Sadu Mool Star Krampolinka zakoupíte zde.

Tento návod na šátek je zpracovaný pro čtyř nitkovou duhovku. Pokud budete háčkovat ze tří nitky, prosím dejte nám zpětnou vazbu, jestli návod sedí i tenčímu klubíčku. Vaše háčkované šátky Star pro inspiraci pro ostatní a případné dotazy na úpravu velikosti prosím vkládejte do tohoto příspěvku na FB. Do příspěvku prosím uvádějte přízi, velikost výrobku, úpravu velikosti a spotřebu. Moc děkuji, že sdílíte zkušenosti s ostatními.

No a my se pustíme do práce.

Šátek Star
Příze: Mool Star Krampolinka, zakoupíte na HrackyLuma.cz
Spotřeba: 1 x 250 metrů
Háček: 3 mm
Velikost: šátek je pro dítě 5-7 let
Rozměry: 53 x 80 x 53 cm před vypnutím
Jehla s velkým ouškem, označovač, štítek
Časový rozpočet: 6 hodin
Pro odvážné začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhé sloupky
KS – krátký sloupek
2NDS – dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek sháčkovaný ve dvou krocích

Šátek je háčkovaný od středu po řadách tam a zpět. Řada začíná náhradou N, tj. 3 ŘO místo prvního DS a končí dvakrát nahazovaným DS, sháčkovaným nadvakrát. Špičku šátku tvoří 2 ŘO nebo 3 ŘO (podle utahování), 3DS a dále 5 DS. Mezi vzory jsou 2 ŘO. Lem tvoří krátké sloupky. Řada začíná náhradou N, tj. 1 volné ŘO místo KS.

Šátek, háček 3 mm
1. řada: háčkujeme do magického kroužku 3 ŘO, 2 ŘO do vzoru, špička vějířek 3 DS-2ŘO- vějířek 3DS, 2 ŘO, 2NDS.

2. řada: 3 ŘO místo DS, DS do stejného očka, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2ŘO, špička vějířek 3 DS pod ŘO, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2ŘO, DS a 2NDS do třetího očka náhrady.

3. řada: 3 ŘO místo DS, 2 ŘO, vějířek 3 DS do DS, 2 ŘO, 3 sháčkované DS, 2 ŘO, špička vějířek 3 DS do prvního DS z vějířku z předchozí řady – 2 ŘO – vějířek 3 DS do posledního DS z vějířku z předchozí řady, 2 ŘO, 3 sháčkované DS, 2 ŘO, vějířek 3 DS do DS, 2 ŘO, 2NDS do třetího očka náhrady.

4. řada: 3 ŘO místo DS, DS do stejného očka, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, DS do očka sháčkovaných DS, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, špička vějířek 3 DS pod ŘO, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, DS do očka sháčkovaných DS, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, DS a 2NDS do třetího očka náhrady.

5. řada: 3 ŘO místo DS, 2 ŘO, vějířek 3 DS do DS, 2 ŘO 3 sháčkované DS, 2 ŘO, 3 DS do DS, 2 ŘO, 3 sháčkované DS, špička vějířek 3 DS do prvního DS z vějířku z předchozí řady – 2 ŘO – vějířek 3 DS do posledního DS z vějířku z předchozí řady, 2 ŘO, 3 sháčkované DS, 2 ŘO, vějířek 3 DS do DS, 2 ŘO, 3 sháčkované DS, 2 ŘO, vějířek 3 DS do DS, 2 ŘO, 2NDS do třetího očka náhrady.

6. řada: 3 ŘO místo DS, DS do stejného očka, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, DS do očka sháčkovaných DS, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, DS do očka sháčkovaných DS, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, špička 5 DS, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, DS do očka sháčkovaných DS, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, DS do očka sháčkovaných DS, 2 ŘO, 3 DS do DS ve vějířku, 2 ŘO, DS a 2NDS do třetího očka náhrady.

7. – 29. řada: opakujeme řady 5 a 6 a háčkujeme jak se vzor jeví. Ve špičce háčkujeme 2/3 ŘO podle utahování a dále vějířek z 5-ti DS.

Pozn. Počet řad přizpůsobíme vlastním potřebám nebo metráži klubíčka. Končíme řadou, ve které háčkujeme ve špičce vějířek 5 DS pod ŘO.

Šátek – lem, háček 3 mm
1. řada: 3 ŘO místo DS, DS do DS, 2 DS pod ŘO. Ve špičce háčkujeme 2 DS do prvního DS, 2 DS do druhého DS, 2NDS do prostředního DS z vějířku, dále 2 DS do čtvrtého DS, 2 DS do pátého DS a pokračujeme 2 DS pod ŘO a DS do DS do konce řady. Řadu končíme DS a 2NDS do třetího očka náhrady.

2. řada: N za KS, 2 ŘO, KS do stejného očka, vzor +4 KS do následujících oček, KS-2ŘO-KS do jednoho očka+. Vzor opakujeme. Ve špičce háčkujeme KS-2ŘO-KS do 2NDS. Vzorem pokračujeme na druhé straně šátku. Řadu končíme KS-2ŘO-KS do druhého očka náhrady.

Střapec a šňůrky
Větší krabičku od zápalek několikrát omotáme. Prostřihneme spodní část a liščí smyčkou připevníme střapec do spodního cípu.  Dále ustřihneme několik pramenů cca 80 cm dlouhých, připevníme je liščí smyčkou do bočních cípů šátku a spleteme do copánku.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Šátek můžeme dozdobit štítkem.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..