Mohérová šála Angora DeLuxe

11.3.2019

Když se řekne mohér, vybavím si něco nadýchaného typově cukrovou vatu ideálně v růžovém provedení. Nevím, kde se tato asociace vzala, každopádně jsem moc ráda, že jsem si svou háčkovací zkušenost mohla obohatit o práci s tímto materiálem.

Novinková záležitost firmy YarnArt Angora DeLuxe je 100 gramové klubíčko s návinem 520 metrů. Příze je složená z 70% mohéru a 30% akrylu. Jedná se o teňoučké lehké vlákno s chloupkem, které nejde vůbec, ale vůbec párat. O to je práce dobrodružnější a vše musí být tzv. na první dobrou. Sama jsem na sobě vyzkoušela, jaké to je zatlačit slzu a kus práce doslova vyhodit z okna. Mohér je jedním z nejpevnějších vláken a má „dvoufázové“ použití, tj. v létě dýchá a když je třeba, tak hřeje, v zimě hřeje a hřeje. Vlákno pochází z angorské kozy. Proto ten obrázek na etiketě, králíka byste hledali marně. Přízi poskytuje výhradní dovozce BezvaPleteni.cz, který také klubíčko pro tento projekt věnoval. Přízi zakoupíte na PletemeSi.cz v hodně pestré barevné škále, takže můžete ladit jak k letnímu, tak zimnímu šatníku.

VIDEO NÁVOD

Pro dospěláky je použití vícestranné poměrně na vše, co Vás napadá a snese Vaše pokožka. Já měla zálusk na dlouhý pléd přes ramena, takže jsem se rozhodla pro tuto šálu. Záměrně jsem zvolila desítku háček a překvapilo mne, že se příze chovala ještě více načechraněji. Z jednoho klubíčka 100 gramů uháčkujete tento pléd o šířce 52 cm a délce 210 cm. Využití nalezne po celou sezónu – na léto přes ramena na chladný večer na terase a v zimě jako klasický dvojitý šál na kabát. Pokud si budete chtít dopřát mohérový luxus jen se obrňte trpělivostí a možná dostatkem čokolády. Chyby ve vzorku jsou totiž zaplaceny velice draze – párání lze s velikou opatrností a šikovností a rychlost se nevyplácí. Odměnou Vám bude ale šála lehká jako vánek a díky mohéru i hřejivá.

Ať se Vám Šála Angora DeLuxe podaří.  Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním této šály? Pro fotečky a rady skočte do FB skupinky do chlubícího vlákna Krampolinka sem. Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #salaangoradeluxe

Mohérová šála Angora DeLuxe, 52 cm šířka a 210 cm délka
Příze: YarnArt Angora DeLuxe, 1 klubíčko, zakoupíte na www.pletemesi.cz 
Háček:10 mm

Štítek nebo cedulka
Hodinový rozpočet: cca 15 hodin včetně úprav

Pro mírně pokročilé

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek
2NDS – 2xnahazovaný dlouhý sloupek – přízi dvakrát nahodíme na háček a zpracujeme vždy s nahozením po dvou očkách (tj. 3x)

Šála je háčkovaná po řadách tam a zpět. Řada končí 2NDS a začíná náhradou N, tj. 1 ŘO za KS, dále 2 ŘO za DS.

Angora DeLuxe, háček 10 mm
1. řada: 85+1 ŘO, otočíme
2. řada: háček vedeme do 10 očka od háčku, zde uděláme KS, dále 5 ŘO, 4 očka přeskočit a do pátého uháčkujeme KS, opakujeme. Na konci řady máme 16 obloučkových okýnek. Tuto řadu končíme KS. Otočíme.
3. řada: N za KS; 3 ŘO, KS pod první oblouček, 3 ŘO, 3 DS pod následující oblouček, 3 ŘO, KS pod následující oblouček, 3 ŘO, 3 DS pod následující oblouček, opakujeme, končíme 2NDS, otočíme.
4. řada: N za KS; 5 ŘO, KS vedeme z levé strany od 3 DS z předchozí řady (toto pravidlo platí pouze tehdy, kdy máme 3 DS nejblíže pravému okraji), dále 5 ŘO, KS z pravé strany od 3 DS z předchozí řady, 5 ŘO, KS z levé strany od 3 DS z předchozí řady, opakujeme. Řadu končíme 2NDS. Otočíme.
5. řada: N za KS; 3 ŘO, 3 DS pod první oblouček, 3 ŘO, KS pod následující oblouček, opakujeme. Řadu končíme 2 NDS. Otočíme
6. řada: N za KS; 5 ŘO, KS vedeme z pravé strany od 3 DS z předchozí řady, 5 ŘO, KS vedeme z levé strany od 3 DS z předchozí řady, opakujeme. Řadu končíme 2 NDS. Otočíme.
7. – 111. řada: opakujeme řady 3 až 6

LEM, háček 10 mm
Začínáme v rohu. Uháčkujeme N za DS, dále 5 DS do jednoho místa, dále KS pod oblouček, následuje vějířek 5 DS pod následující oblouček, dále KS pod následující oblouček. Opakujeme. V rozích uděláme vějířek ze 7-mi DS. Řadu končíme DS a PO.

Dokončení
Volné konce zapošijeme. Šálu dozdobíme knoflíkem nebo cedulkou. Šálu jsem nevypínala.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..