Sovičková aplikace

23.8.2017

Mašličky, kytičky, kraječky, knoflíky – prostě klasika na čepulky, ale já dostala za úkol, vyrobit zimní setík se sovičkovými knoflíky a nic z výše uvedeného se na ušanku zkrátka nehodilo.

A tak jsem ten sovičkový knoflík předělala do háčkované aplikace. Vzhledem k ohlasům, je to stále oblíbený doplněk, tak dávám návod veřejně, ať můžete holčičkám či chlapečkům stylově vylepšit outfit.

Sovičková aplikace
Velikost: cca 5-6 cm
Příze: Himalaya Deluxe Bamboo nebo VlnaHep Perla, zakoupíte zde, černá a bílá perlovka na očička, červená na vyšití zobáčku a nožek
Háček: 3 mm, 2 mm
Jehla s velkým ouškem

Musíme umět:
MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
Začínáme tzv. náhradou, tj. 1 ŘO = KS, 1 volné ŘO = PDS a končíme PO, případně s pomocí označovače háčkujeme dokola.

Sovička, háček 3, tyrkysová
1. řada: 10 PDS do MK
2. řada: zdvojíme každé PDS (20 PDS)
3. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS (30 PDS), neukončíme a přejdeme rovnou na ouško, tj. 1 KS a 1 PDS do jednoho očka, do vedlejšího 3 x nahodíme jakoby na DS a stáhneme do jednoho očka a do sousedního uděláme 1 PDS a 1 KS. Uděláme 3 PO a přemostíme se k dalšímu oušku, viz výše. Přízi ukončíme.

Očičko, perlovka černá, háček 2, háčkujeme dvakrát
1. řada: 10 KS do MK
2. řada: bílou 2 PDS do KS z předchozí řady (20 PDS)
Vyháčkujeme/vyšijeme bílou tečku v očku, přízi ukončíme.

Očka přišijeme na tyrkysový základ, vyšijeme zobáček a nožky červenou perlovkou, pro třásně do oušek použijeme kousek tyrkysové příze, přehneme na půl a prostrčíme očkem a máme hotovo. A jak aplikace vypadá na čepičce? Mrkněte do galerie, jak se vše povedlo.

TIP: Knoflíčky se sovičkovou tématikou zakoupíte na www.mojegalanterka.cz 🙂

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: